Skocz do zawartości
jaro1970

Heliofungia - błazenki

Rekomendowane odpowiedzi

W załączeniu zdjęcie jak wygląda koral po przebywania w nim dwóch czarnych blazenków bardzo ruchliwe :)

Normalnie jest pięknie rozwinięty a po tym jak się ocierają bardzo się wybrzuszył i pochował.

Czy może mu się coś stać?

post-24313-0-64242900-1421697516_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że może,mogą go poprostu zamęczyć.Kup im ukwiał.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z ukwialem niezły. Tylko, że nie jest pewne, że się do niego przeprowadzą; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na 100%,po jakimś czasie,jeżeli w akwa nie ma nic oprócz Funghi


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, dzisiaj się tak schował 3 razy potem wrócił do siebie, ale to ryzyko

Za bardzo spodobał się im ten koral ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem blazny, ktore jezeli znalszly sobie juz domek (m.in sarco, xenie i cos jeszcze nie pamiętam) to mimo dołożenia ukwialu nic sie nie zmieniało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Heliofungia to bardzo trudny koral, sądząc po glonach na zdjęciach akwarium jest niedawno zalane. Sam kiedyś zaryzykowałem i niestety to był błąd. Powodzenia..


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To raczej nie błazenki go zamęczyły a złe warunki w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem blazny, ktore jezeli znalszly sobie juz domek (m.in sarco, xenie i cos jeszcze nie pamiętam) to mimo dołożenia ukwialu nic sie nie zmieniało.

no właśnie u mnie się tak dzieje, błazny od prawie roku mieszkają w euphylii, aż od około 2 tygodni jeden z nich próbuje się przenieść do axifugi męcząc ją strasznie. Zauważyłem że da się go oduczyć tego powoli przeganiając w inne znacznie dalsze miejsce (ja to robiłem powolutku manipulatorem w stronę ukwiała) po tym zabiegu uciekał z axifugi w stronę ukwiała (ale nie wskakiwał do niego) jak tylko podchodziłem do zbiornika. Później miał mnie gdzieś, ale dlatego że przeganianie zrobiłem raz i krótko. Wydaje mi się, że jakby parę razy ale ostrożnie i powoli (żeby nie stresować za bardzo ryby) powtórzyć odganianie to by się nauczyła.

Widzę, że postawiłeś heliofungię na skale, nie spada ci z niej? moja od czasu do czasu się przemieszcza.

Edytowane przez mslawek (wyświetl historię edycji)

Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Debora

Witam

Akwa mam dwa miesiace i akurat w tym miejcu sa glony w rzeczywistosci wyglada skala lepiej parametry ok heliofungia byla super caly czas od 3 dni mam blazny i nie wychodza z niej po chwili wraca juz pieknie na pompowana

Edytowane przez jaro1970 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się, że błazenki zbajdują sobie nawet kilka korali w zastępstwie ukwiału, moje np. siedzą na zmianę w Euphylliach. Na nie nie ma po prostu reguły, aczkolwiek niemal pewne jest, że kiedyś znajdą coś dla siebie, obojętnie czy to są hodowlane czy dzikie,

Co do tej Heliofunghi, przestawiłbym ją na piasek, po drugie poszukał jakiegoś korala który ma sznasę odciążyć ją z roli niańki dla błaznów. Błazny często wchodzą w Helio, Helio to dość wrażliwy koralowiec, pewnie takie molestowanie mu nie sprzyja...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyssaly mi go całkiem zdjęcie przed i po a to były 3 dni bo potem go zostawiłem siatka by nie mogły dojść chyba nie da się podzielić heliofungi by coś uratowac?? :(

Blazenki zbóje,leżą, ssią jak piers macki, Walczą ze sobą i szaleją w ukwiale (dla Wolf dzięki za dobry zakup)

Tylko co z moją heliofu? :( HELP

post-24313-0-04302200-1421957505_thumb.jpg

post-24313-0-15820900-1421957605_thumb.jpg

post-24313-0-92664600-1421957850_thumb.jpg

Edytowane przez jaro1970 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to koniec helio....i tal jak wyzej pisali przez parametry pewnie a nie przez blazny


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze nie parametry jak tylko wsadzilem blazny to moment byly przy helio zawsze byla idealna blazny strasznie ruchliwe jak mialem paramety zle mg 1500 no3 20 to helio wygladala przepieknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie było to samo w 3 tygodnie prawie zamęczyły heliofungię . Pozbyłem się błaznów i helio jest teraz średnicy 20cm okaz zdrowia.


8441_8685.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna moja coraz gorzej szkoda mi korala 20 cm na zywo musi robic wrazenie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tam słychać u korala,odżył?

ukwiał rośnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helifungia niestety padla byla naprawde ladna wykonczyly ja blazny ukwial zyje :) blazny caly czas w nim siedza czarne jednak sa ladne a jak Twoj sarco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda korala

sarko doszedł do siebie i super wygląda,jasno kremowy odcień

błazny takie jak moje są w AS ale czynne mają do ósmego potem 3 tygodnie przerwy,jak chcesz kupić to musisz się pośpieszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te czarne samica ukwialowi z geby jedzenie wyciaga taka suka a Twoj sarco jest fluo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fluo mam zielonego, łeb 15cm. jeden jasny brąz z długimi polipami łeb 15cm. i ten kremowy 10cm.

przed wczoraj oglądałem w AS bardzo ładnego z pofalowanym łbem tylko nie wziąłem tyle kasy,ale przy okazji jak będę to go kupie

muszę dokupić jednego błazna bo bokserka dorwała najmniejszego i mam nie do pary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w AS nie maja juz fluo pytalem dzisiaj widzialem na filmiku tego zielonego masz pieknego

Edytowane przez jaro1970 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety,próbowałem zrobić film trzema telefonami,aparatem,kamerą,tabletem i albo prześwietlone albo nie łapie kolorów albo ja nie umie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś ustawić balans bieli i kompensację ekspozycji? Powinno się dać ustawić ręcznie, wtedy metodą prób i błędów coś tam osiągniesz. Co to za kamera?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.