Skocz do zawartości
9866666

Przechodzimy na Zeo! 112l + sump 45l

Rekomendowane odpowiedzi

Choroba postępuje cały czas :) Najpiękniejsze jest to w tym że Narzeczona nie ma nic nic przeciwko, a wręcz przeciwnie :D


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba postępuje cały czas :) Najpiękniejsze jest to w tym że Narzeczona nie ma nic nic przeciwko, a wręcz przeciwnie :D

Zazdroszcze.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnym akwarium ciasno, poza tym korale mają się dobrze. Ostatnio NO3 mi skoczyło do około 5, ale to chyba przez to że przez jakieś 3 miesiące nie wymieniłem zeolitu. Tydzień temu wymieniłem i powinien zacząć znowu wciągać. Zapas kamieni miałem, ale lenistwo i późniejszy brak czasu przeważyły. Poza tym nie widać żeby to się jakoś odbiło na koralach.

No więc stało się. Akwarium już stoi :D Szafka 150x50x70h, akwarium 150x50x50. Teraz czeka mnie powoli przerobienie szafki - usunięcie wewnętrznej półki i wstawienie drewnianego stelażu. Do tego jedne drzwiczki muszę domówić takie szersze - aby zakryć wnętrze z sumpem którym tam będzie. Na pewno plusem są drzwiczki obok które zostawię oddzielone w szafce - będzie tam cała elektronika i gniazdka.

Postanowiłem że zostawię 2 świetlówki T8 po 36W. Znalazłem takiej wielkości świetlówki narva oceanic blue/coral - widmo aktyniczne. Do tego dołożę 6 świetlówek T5 54W, już bez aktyniki. Myślę że dam jedną różową dla podkreślenia kolorów. Do tego trzy niebieskie. Na koniec albo 1 biała i 1 biało-niebieska, albo 2 białe. Będzie to razem 396W, czyli 1,056 W/l. Mniej niż mam obecnie, ale nie będę już kombinować.

Kupiłem już jeden worek piasku - żywy piasek (miałem dosyć ostatnim razem płukania suchego...) w kolorze pink i grubszej troszkę granulacji: Nature's Ocean - Bio-Activ Live®Samoa Pink. 9Kg piachu nie wiem czy wystarczy, ale nie chce mieć za dużo tak jak teraz. W razie co zawsze można dokupić. Będę musiał też pewnie dokupić z 5kg skały, ale to już wyjdzie w praniu :)

Gdy tylko ogarnę wzmocnienie szafki i powiercę otwory na wiatraki i hydraulikę, zacznę zbierać wodę od siebie z obecnego baniaka po podmiankach i wrzucę piach plus jakiś cyrkulator.

Sól już ogarnięta - wiadro 22kg Red Sea Coral Pro. Myślałem o soli Pries lub od Korallen-Zuchta, ale niestety chwilowo nie było a cena niższa niż RSCP.

No, a teraz fotki - poniżej stojące akwarium :p

20160619_190859.jpg

20160619_191034.jpg

post img

To drugie zdjęcie było obrócone, tylko coś host je przekręcił :/

Jeszcze ze dwa miesiące poczeka na zalanie, ale najważniejsze że coś już jest :D

Edytowane przez 9866666 (wyświetl historię edycji)

Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak rozplanowałeś obieg? będziesz wiercił gotowy zbiornik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze dajesz read sea to extra sol, dajesz pudelko przelewowe?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo czytałem ostatnio o wierceniu w sklejonym akwarium itp, ale chyba jednak nie zdecyduję się. Przez chwilę myślałem o doklejeniu płatów szkła - podwyższenie - i do tego komin zewnętrzny, ale też mam co do tego wątpliwości. Pudełko zajmuje w sumie tyle samo jak nie mniej miejsca niż komin wewnętrzny, więc nie będzie tak źle.

Obieg będzie tak jak teraz. Na początek na pompie 2000l/h z pudełkiem przelewowym. Może kiedyś zmienię pompę na mocniejszą tak z 4000l/h - pudełko obsłuży do 3000l/h, a że woda będzie podnoszona to 4000l/h powinien być akurat.

RSCP to dobra sól fakt, ale chciałem spróbować korallen-zuchta czy preisa bo co ciekawe wiadra były kilka złotych tańsze. Niestety wyszły już :p

Żeby nie było tak sucho kilka fotek z dziś z działającego akwarium. Niestety dunca ledwie wyciąga polipy przez brzydala - z chęcią odsprzedam. Wydaje mi się że euphyllia w końcu zaczęła marudzić na tak wysoką pozycję - staje się coraz jaśniejsza. Te dwie główki co ma wypalone to przez to że została zrzucona na ehinophyllię przez błazna... Niestety też caulastrea pistacjowa ciągle jest przewracana przez garbika, a że jest blisko szyby to nie znosi tego dobrze. Korale chyba też nie mogą się już doczekać przeprowadzki :)

Poniżej zdjęcia :)

20160622_081816.jpg

20160622_081822.jpg

20160622_081912.jpg

img


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dawno nie było aktualizacji, ale nie ma się czym chwalić. Przed wakacjami wszystko szło dobrze, zaczęły się wakacje i zaczęły się problemy niestety. Jakby nie patrzeć to wszystko moja wina i zdaję sobie z tego sprawę.

Zacznijmy od braku czasu - przez niedopatrzenia przez chwilę były puste pojemniki ballinga. Innym razem wyjeżdżając na wakacje zatkałem wężyk od dolewki denkiem wiadra... Innym razem po weekendowym wyjeździe okazało się że dolewka dolała całą wodę (wężyk był za nisko i po tym jak pompa przestała pracować woda nadal leciała). Po prostu masakra. Parametry skakały jak chciały, KH od 6,5 do 9,5, Ca 360-490, zasolenie na pewno też latało sobie w tym czasie. No cóż, brak czasu plus wyjazdy zrobiły swoje.

Wstyd się przyznać ale tak było. Obecnie próbuję unormować te wahania, ciężko idzie, ale powoli do przodu.

Teraz o zwierzakach. Sinularia green fluo praktycznie się rozpłynęła niestety, a sztuka była taka na 25cm po napompowaniu. Do tego połamała mi się acroporka zielona. Szczepki rozeszły się, a niestety matecznik lekko bez koloru, choć polipy wyciąga. Seriaropora hystrix zielona zbielała, widać na niej delikatny odcień zieleni ale z daleka wygląda na białą, choć wyciąga polipy.

Miałem też zawieruchy związane z pracami w sumpie - NO3 w szczycie było ok.15, teraz około 10.

Zmiany:

Zmieniłem pompę w odpieniaczu na aquabee 2000/1 38W na igiełce. Akurat trafiła się dobra okazja. A mój wirnik w newa jet niestety popękał, a ja jeszcze złamałem ten biały pręcik co trzyma w pionie wirnik... Odpieniacz podniosłem o 1cm i pieni bardzo ładnie teraz.

Wczoraj zauważyłem że mój diy reaktor do kamieni zeovitu jest nieszczelny i przeływ wody jest zbyt mały. W związku z tym udałem się do cerfurra i kupiłem takie zacne pojemnieczki (zdjęcia niżej) od razu z sitkiem. Kupiłem dwa takie, jeden na węgiel, drugi na kamienie (1l pojemności). Użyłem pompki której używałem 500l/h, i połączyłem tak, że najpierw woda leci od dołu przez węgiel, później od dołu przez kamienie i do sumpa. Działa bardzo fajnie a i reaktor w cenie 15zł za pojemnik plus pompa to niewielki wydatek. Kamienie bardzo fajnie leżą w sitku i można nimi bez problemu potrząsać.

Zauważyłem też że mam masę syfu w sumpie, dlatego też przy przeprowadzce wywalam 2 przegrody (bubble stop) i będą tylko 2 przegrody: jedna z pompą powrotną i jedna na odpieniacz plus reaktor (zeovit, węgiel).

Poza tym zbieram sprzęt do odpalenia 375l. Już większość jest, pozostało jeszcze zamówić spienione pcv na pokrywę i poskładać. Do tego tylko ogarnięcie szafki: czy zostaje jak jest, czy powiększam szafki).

Poniżej obiecane zdjęcia reaktora. Do tego aktualne zdjęcie - z dziś rana na szybko, więc na szybko i ^ujowo wyszło i sumpa jak teraz to wygląda :)

20160822_224341.jpg

20160822_224357.jpg

20160822_232414.jpg

20160823_080001.jpg

screen capture windows 7


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.