Jump to content

Kazool

Klubowicz
 • Content count

  110
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

713 profile views
 1. mialem zbiornik 130x70 z dwiema Hydrami i powiem Ci ze nie bylo szału - moim zdaniem, także z 2 mniejszymi bedziesz mial moim zdaniem za malo światła - oczywiscie sporo zalezy od ulożenia skały i Twoich planów co gdzie bedzie. do tego mozesz je wysoko powiesic i palic na duzych obrotach..ale jednak mało
 2. Kazool

  Czy cena suchej skały = jakość?

  skoro jestes zadowolony, to nie kombinuj
 3. Kazool

  Giesemann AURORA HYBRID informacje

  uzywalem przez rok 4x54w i 3 panele LED - powiem tak. sterowalnosc i jakość lampy - liga mistrzów. zrezygnowalem bo jednak wole same t5. kwestia gustu i doboru zwierząt..ale w swojej klasie Giesemann nie wymaga reklamy.
 4. Kazool

  Pyroferus...

  mam takiego od kilku miesięcy - jeszcze dość mały. I nie - nigdy nie skubał. w wszystkich ogolnodostepnych zrodlach jest info, ze podobnie jak wiekszosc pokolcow jest 'reefsafe' więc albo miałeś wyjątkowego pecha, albo faktycznie pływał bardzo głody.
 5. Kazool

  Dołożenie T5 do LED

  zasłoń komin kawałkiem czarnej plexy i wrzucaj 39W
 6. siema.

  mozesz podać który to model? albo podesłać wymiary?

 7. Kazool

  SeaFarm.pl

  tak robia praktycznie wszyscy...także tak...
 8. no niestety gryzł to końca...
 9. ryby przepiękne..ale niestety, moja tez z czasem zaczeła podjadać - szczególnie LPS'y. Małża nie ruszała. SPS'ów również nie. Może w dużym akwa z dużą biomasą koralowców stres byłby niezauważalny - ale pewności nie ma.
 10. jeśli chcesz 'łagodnie' zbić parametry i nie robić gigantycznego przemeblowania w akwarium - polecam Ci rozwiazanie 'ekonomiczne' - wyguglaj temat 'donovan's nitrate destroyer' - kupujesz rurę FI 12-15 w markecie budowlanym, 2 kolanka i 2 pokrywki - chwila czasu z klejem i wiertarką i robisz sobie elegancki DIY nitra-reduktor. Zasupyjesz go gruzem koralowym/siporaxem/bioballami etc - wszystko opisane na reef2reef. Dla poprawy efektu zasilasz go wódką/VSV/nopoxem a nawet Zeostartem....w ciągu 1-2 tygodni bakterie sie tam osiedlą i zacznie się de-nitryfikacja. Sam zlikwidowałem na rzecz tego urządzenia pelletki - poza kilkudniowym skokiem NO3 na poczatku, kiedy reaktor jeszcze nie zaskoczyl obeszło sie bez dodatkowych fajerwerków. Cały trik polega na tym, żeby zasilić 'reduktor' niedużym przepływem wody i regularnie dozować źródło węgla. Mega-tanie, b. wygodne i b. skuteczne. Jak podepniesz dozowanie węgla pod pompkę dozującą praktycznie zapominasz o temacie.
 11. Kazool

  Budowa lampy 6-8x 54W

  gdybyś jednak się zreflektował to mam w piwnicy ATI 8x54w tez robiłem DIY -ale jak podsumujesz czas, komponenty i niską wartość przy odsprzedaży to moim zdaniem się taka zabawa przestaje opłacać...
 12. Ale dramaty tutaj ludzie robią...forum schodzi na psy. Offtopic'y możnaby po prostu od razu wywalać w kosmos a nie karmić 'dramę. A w temacie - kazdej soli zdarzają się odchylenia - wkładka producenta z wynikami nic tak naprawdę nie daje, bo w końcu dotyczy tylko tej próbki pobranej z całej partii...sole są mieszanką róznych 'proszków' każdy z nich ma odrobinę inną gęstość, rozmiar bryłek etc - nawet przy bardzo dobrej jakości mieszalnikach i tzw. 'kalibratorach' nie uda się uzyskać naprawdę homogenicznej mieszaniny - zajmuję się tym tematem 'zawodowo' także naprawdę nie ma co robić 'afery'. To sa prawa fizyki! Jeśli ktoś chce kupować naprawdę 'najbliższe ideałowi' solanki, to musi niestety zainwestować w roztwory, a nie proszki - w proszkach 'wpadki' zdarzają się praktycznie wszystkim producentom soli i w każdej kategorii 'economic' i 'premium'.
 13. Kazool

  skarpeta filtracyjna

  jeśli kupisz 'grubsze oczka' możesz śmiało dojść do wymiany co tydzień - pozostaje jedynie kwestia czy to Ci nie zacznie podwyższać nutrientów w wodzie - w końcu filtracja mechaniczna ma m.in. usuwać resztki z wody zanim się rozłożą na azot/fosfor - a trzymając skarpetę tak długo możesz nieomyslnie doprowadzić do dokładnie odwrotnej sytuacji. Jest o tym sporo wątków w internetach.
 14. Kazool

  skarpeta filtracyjna

  dokładnie tak jak piszesz..im mniesze 'oczko' tym szybciej się zapycha. te drobne wystarczają na niecałe 2 doby w moim akwarium. Zamiast samego płukania lepiej porządnie przeprać z wybielaczem, a potem mocno wypłukać i wymoczyć w czystej RODi ew. jeszcze z jakimś 'uzdatniaczem' akwarystycznym- choć tutaj żadnego nie mogę polecić.
 15. Kazool

  Forcipiger flavissimus

  mój podgryzał acany, blastomussy, welsophylie...
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.