Skocz do zawartości
Dominik Malinowski

obsada do 120l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy :) posiadam akwarium morskie 120l mam w nim hepatusa malego 2 blazenki 3 chromisy krewetke czyszczaca slimaki i rozgwiazde piaskowa zastanawiam sie nad salariasem na glony bo pokazaly mi sie na skale czy zmiesci sie jeszcze do tego akwarium czy nie polecacie juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatusa w 120 litrach??? Ludzie, opamiętajcie się...

Salarais się zmieści, jeszcze dużo ryb się zmieści, jak długie jest to akwarium? Jeśli dłuższe niż 40cm to proponuję Acanthurusa sohala, wprawdzie nie będzie mógł się obrocić, ale się zmieści, a jak nie będzie chciał wejść, to się dopchnie i jakoś wejdzie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszędzie podaję że Hepatus około 1000l A ty chcesz w 120?

nie wiem czy bym się odwarzył w swoich 300.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu robisz porażkę swoim rybom, jak chcesz je męczyć sam zamknij się w izolatce.

Mi się wiele ryb podoba, a ich nie mam, bo niestety wymiar baniaka nie pozwala :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sohal to przesada! przestańcie już z tymi izolatkami! Ludzie trzymają kanarki,papugi w klatkach 30x50 psy hasky i owczarki w bloku a wy tu lament robicie nad hepatusem 3 cm za 3 miesiące pójdzie dalej do 500l i będzie git a psa wyrzucą na drogę w trakcie podróży na wczasy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na skale masz glony nitkowate to Salarias nie pomoże, on żywi się nalotem glonowym, uwielbia zostawiać całusy na brudnej szybie :D. Ja na Twoim miejscu sprzedałbym hepatusa, a kupił Ecseniusa, osobowością dorównuje Salariasowi, a rośnie mniejszy i jest mniej agresywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje zalozyc wieksze akwarium a hepatus pływa bo to nie trafiony prezent od brata zastanawiam sie nad 300l widzialem ze ludzie trzymaja hepatusu w 80 litrach w sklepie na sprzedaz nie bede mowil gdzie ale tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam hepatusa żadnego bo na taką rybkę zdecyduje się jak będziemy uruchamiać baniaczek większy no chyba że przejściowo będzie w mniejszym ale mogę polecić bo fajnie pływa i go widać rozdymka canthigaster solandri i mam super pozycje spania w pionie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.