Skocz do zawartości
jerzyk

[P-ń] Pomoc z ustawieniem odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

przytkałem ją i delikatnie i ciut za mocno :). Jest jakaś poprawa przy zatknięciu połowy wlotu wody. Siła zaciągania wody jest taka że nie dam rady się bawić tym niebieskim bo od razu się wsuwa.

Znalazłem flmik w blue 1000 gdzie koles ma ten sam problem.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to owiń to niebieskie taśmą teflonową, lub czymś innym żeby było ciasno.

Właśnie tu masz problem, musisz popracować nad zwężką.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owinąłem taśmą teflonową do rur, zwężka trzyma się jedynie koniuszkiem, może milimetr wszedł do środka, przytykałem i niestety nadal całe akwarium w babelkach.

Pozostaje pewnie zrobić panel szerokości 20cm i dostawić do akwarium no i modlić się żeby odpieniał jak przyjdą zwierzaki.

Myślę o 2 opcjach:

- Opcja 1 wyższy panel od akwarium i odpieniacz by przelewał wodę do panelu

- Opcja 2 wysokości akwarium, woda przelana overflowpipem odpieniacz w 1 komorze i pompka powrotna w 2

Zalety opcji 2: zebrany film z powierzchni, dolewka grawitacyjna w panelu

Minus opcji 2: trzeba kupic pompe :)

Minus opcji 1: dolewka w akwarium, pompa odpieniacza w akwarium, eheim skim 350 do filmu powierzchniowego.

Więc chyba wybiorę opcję 2, bąbelki odpieniacza przestaną się przedostawać do akwarium, będzie miejsce na grzałkę i jakieś absorbery itp. Wszystko zniknie z akwarium, zostanie tylko overflowpipe.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pompa którą posiadam jest oryginalna :).

Nie nie myślałem, ale może ktoś z Poznania ma z chęcia bym przetestował, zanim kupię.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zanim zabierzesz sie za realizacje ktorejs z opcji, odczekaj jeszcze z miesiac, ale juz go nie myj, niech sobie pochodzi.

Czy nie mozna wyplywu z odpieniacza skierowac na jakas gabke ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zanim zabierzesz sie za realizacje ktorejs z opcji, odczekaj jeszcze z miesiac, ale juz go nie myj, niech sobie pochodzi.

Czy nie mozna wyplywu z odpieniacza skierowac na jakas gabke ?

Jak pisałem wcześniej próbowałem z gąbką, nawet 2 rodzajami i zawsze po godzinie bąbelki się pojawiały w akwarium, trochę mniej niż bez ale akwarium i tak wyglądało jak woda gazowana.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Am Turboflotor 1000 i tez około miesiaca wywalał bąble do akwarium choć mam sumpa ale sie ustabilizował. Jak chcesz to w sobote jestem w domu to wpadnij z odpieniaczem i sprawdzimy go u mnie a mieszkam nie daleko bo na ratajach


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz masz zewnętrzny więc mało roboty. Zasuwaj do kol. Siwego i będziesz widział co i jak. Stawiam, że za miesiąc będziesz się śmiał z problemów. Też na początku miałem z nim problemy teraz stoi w sumpie i co rok go myję i zapominam o nim. Nigdy nie przelał, nie zrobił żadnego głupstwa. Kubek wymieniam co 2-3 dni. Nie dlatego ze pełen tylko syf na tym stożku moim zdaniem zdecydowanie wpływa na pianę przelewającą się przez górną krawędź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci sie chce to zapraszam do Swarzędza. Mam też na zbyciu odpieniek zawieszany.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki puki co umówiłem się z Siwym na sobotę i zobaczymy. W pompie odkryłem mała niedoróbkę która powodowała że czasami pompa wpadała w wibracje ale na szczęście w AM Poznań od ręki wymienili mi element na nowy. Odpieniacz jak by delikatnie się uspokoił jesli chodzi o bąbelki w akwarium, niestety pierdzi dalej tak samo.

Wynegocjowałem z żona miejsce na sumpa, żałuję że wcześniej nie wykombinowałem miejsca na niego, ale odpieniacz dostałem w dobrej cenie więc pewnie też by padło na niego. W moim wątku jak by się komuś chciało oblukać projekt sumpa to będę wdzięczny zanim zamówię szkiełka.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

może spróbuj przytkać (taśma klejąca) kilka otworków odpowietrzających na kubku

"bulgoce" bo nie ma piany - jak będzie to sama to wytłumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdyby co, to zapraszam ...


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo za mocna pompa

albo zła dobrana zwężka

albo pompa jest za głęboko zanurzona(ile masz cm od górnej krawędzi akwarium do lustra wody?)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w cm i powiem szczerze nie chce mi się już dzisiaj mierzyć ale na początku ten wąż do pompy był długi, potem w instrukcji wyczytałem żeby go dociąć jak najbliżej lustra wody i tak zrobiłem, bo pobiera więcej powietrza.

Tak więc w chwili obecnej już bliżej lustra nie będzie bo wężyk jest obcięty na minimum. Chociaż zmiana jest zauważalna, leci więcej powietrza to i tak pierdzi i puszcza bąble.

Czy pompa jest za mocna ? nie wydaje mi się bo powtarzam, jak ją skręcę na minimum, i tak dołem przedostają się bąbelki powietrza.

Jeżeli kupuje oryginalny produkt w sklepie jako komplet - mam na myśli body, pompę z całym osprzętem typu zwężka to zakładam że wszystko jest dobrane dobrze przez producenta ? Mylę się ? Który jak zakładam zanim wpuścił produkt na rynek, go przetestował.

Po tym jak Tomcio radził wyczyściłem wlot powietrza, wyciąłem resztki plastiku i teraz leci dużo więcej powietrza co słychać na tłumiku który zaczął syczeć. Po odłączeniu tłumika, sytuacja się nie zmienia poza większym szumem.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty weź i go oddaj do AM, szkoda nerwów... :devil:


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio, przestan.

Czytales, ze zakup sie oplacal ? :thumbup:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio, przestan.

Czytales, ze zakup sie oplacal ? :thumbup:

Nie napisałem że się opłacał a że był tani, dostałem go w połowie ceny.

Z tego co widziałem z powodzeniem siedzi w akwariach 200L, to czemu by nie miał obsłużyć moich 112l ? A w cenie 500zl nie ma nic lepszego.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc zauważyłem że po chwilowym przytkaniu powietrza pompa tak jak by dopiero startowała na max obroty.

Pojechałem z całym odpieniaczem na reklamacje i od ręki został wymieniony na nowy.

Nowa sztuka otwarta na maxa i skręcona pompa na 90% wywala żółtą ciecz do kubka, 3/4 kubka na 24h, tak że puki co jestem zadowolony, w akwarium same ślimaki więc myślę że jest OK.

Ale pierdzenie nie ustało :(


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam już dosyć tego odpieniacza.

1 sztuka nie pieniła w ogóle

2 sztuka pieniła ale na 70 - 80%, przy zwiększeniu mocy automatycznie przestawała pienić, na 90% po przytkaniu na chwile powietrza zaczynał pienić i po paru sekundach przestawał i tak w kółko.

3. body 2 z 3 pompą - mam ją od wczoraj po 2 pełnych dniach wygląda to tak jak z 1 sztuką - wcale nie pieni, poczekam jeszcze ze 2 dni, jak nie zacznie pienić to znowu pojadę na reklamacje.

Już nie wiem czy ja coś źle robię, woda do d*py czy o co chodzi.. Teraz jak pojadę do AM zarezerwuje sobie więcej czasu żeby z nimi potestować czy to nie inny problem niż odpieniacz.

Zaczynam sie już wk... Jeśli okaże się że to wina odpieniacza to spróbuję się dogadać na zwrot kaski bo mam już go dosyć.

Zrobiłem mały rekonesans, gdyby sie okazało że będę musiał zamówić nowy odpieniacz, co bardzo mi się nie uśmiecha bo nie mam kasy - miałem się przenieść do większego, i teraz środki zje mi odpieniacz.

Ewentualnie odpieniacze które wygooglalem to:

- Deltec sc 1351

- Deltec sc 1450

- SKIMZ e-series sm161 - największy pobór powietrza z podanych

- Buble magus curve 7 https://www.fish-str...protein_skimmer

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.