Skocz do zawartości
marine

Marine Sps Tank 216+120 Dsb Refugium Plenum

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda to prawda Korale z Polski dojechaly w lepszym stanie niz tubylcze z uk sklepow

Lasek jest kolorowy usmiechniety


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliczne szkielko.

ja tez chce kilka Polskich szczepek :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobote do Jessy Aquarium trafilo kilka boxow z koralami Made in Poland. Czesc poszla na pniu, ale z pewnoscia jeszcze maja.

Piotr czas chyba juz finalnie poukladac skalke rozlokowac korale i czekac az porosnie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzes Dokladnie mam taki plan juz dzis czesciowo zaczne ukladac korale, niechce wszystkiego na jeden dzien bo zafajdam klejem wode

Sklepik fajny polecam jest tego troche dla pocieszenia oka


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepik odwiedziłem, ale jestem zbyt leniwy żeby 3 godziny jechać po szczepki i 3 godziny z nimi wracać :( . Może kiedyś przy okazji jakiegoś zlotu pooglądam te maleństwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za jakosc ale to tylko iphone

post-12081-1436817170,61_thumb.jpg

post-12081-1436817180,89_thumb.jpg

post-12081-1436817189,66_thumb.jpg

post-12081-1436817197,65_thumb.jpg

post-12081-1436817205,31_thumb.jpg

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz przeczytałem caly temat i mam kilka pytan ;)

1. Pisales ze lales bakterie i przedobrzyles (zakwit)

Jakie lales, ile kropel i jak czesto, czy pozywke tez jesli lales ProBios? Bo BioS to na pewno...

2. Co to jest to czarne na obrzerzach siatki ktora przykrywa kratke z rurkami?

3. Czy ta kratke przykleiles do szyb tak zeby sie piasek bokami nie dostał?

4. Ten wezyk, czy on jest jakos specjalnie przymocowany czy np nawierciles dziure w rurce i go tam wsadziles?

5. Piasek a woda, z tego co widze to najpierw wszypales piasek, chodzi mi o glowne... Czy po tym zalewales ro czy solanka, no i czy to w niczym nie przeszkadza, bo zawsze sie najpierw solanke robilo a pozniej piasek...

Czy ciut nie za malo skaly? Bo po fotce widze ze nie masz gdzie zamocowac tych korali co na piasku leza, chyba ze one tak na tych podstawkach zostana ;)

Jeszcze pytanie odnośnie slimakow w dsb, jakie najlepiej? Conch, nusarius czy jak to sie tam pisze, one kopia, czy nue zrobia bum? A widzialem na filmiku ze conch tam lata po piasku, chyba ze to inny model, tylko muszla podobna ;)

Ogolnie akwa zaje.... Super sie zapowiada ;)

Sorka ze pytam o kazdy szczegol, ale chce zrobic wszystko na tip top ;)

Edytowane przez agus25 (wyświetl historię edycji)

Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeszcze pytanie odnośnie slimakow w dsb, jakie najlepiej? Conch, nusarius czy jak to sie tam pisze, one kopia, czy nue zrobia bum? A widzialem na filmiku ze conch tam lata po piasku, chyba ze to inny model, tylko muszla podobna ;)"

Nassarius nie nadaje się do dsb. Tak jak Marine wcześniej pisał nic mięsożernego. Najlepszy jest cerith, bo odżywia się detrytusem.

Edytowane przez rally8pl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeszcze pytanie odnośnie slimakow w dsb, jakie najlepiej? Conch, nusarius czy jak to sie tam pisze, one kopia, czy nue zrobia bum? A widzialem na filmiku ze conch tam lata po piasku, chyba ze to inny model, tylko muszla podobna ;)"

Nassarius nie nadaje się do dsb. Tak jak Marine wcześniej pisał nic mięsożernego. Najlepszy jest cerith, bo odżywia się detrytusem.

To ciekawe bo na stronie http://nano-reef.pl/topic/33714-dsb/page__st__40 w poście 48 Grzegorz pisze o nassariusach i innych miesozercach w dsb...

Pzdr

Edytowane przez szymcio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo na stronie http://nano-reef.pl/topic/33714-dsb/page__st__40 w poście 48 Grzegorz pisze o nassariusach i innych miesozercach w dsb...

Pzdr

Dobra to może inaczej, nie polecam tych ślimaków koledze agus, te ślimaki zjedzą wszystko, także jaja i larwy organizmów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania dsb, dużo lepsze są ślimaki cerith.

Piotr szczepki pierwsza liga. :D

Edytowane przez rally8pl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz bedzie okazja :wine:

Post Grzesia byl napisany 5 lat temu trendy sie zmieniaja, jak dla mnie jednoznacznie musimy chronic armie ktora zyje w DSB

Rally8pl ma racje


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja juz z tego jestem głupi. A co z wieloszczetami? Dostałem masę ślimaków do dsb.nie wiem co to za gatunek - większość stosunkowo mała. Czy mam się już martwić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymcio kazdy ma prawo do wlasnych decyzji nie dajmy sie zwariowac.

Bardzo wazne jest prowadzic zbiornik na zasadzie zrozumienia i wlasnych przemyslen, nie koniecznie tak jak inni

wieloszczet jest w tym cyklu pokarmowym padlinozerca za co mu chwala, oczyszcza nam z pozostalosci pokarmowych Dsb

Ale nie jest zagrozeniem dla drobniejszych budowniczych. Tego swiata

Musimy omijac zwierzeta ktore kopia w piasku, podobnie nie wpuszczamy zwierzat ktore wyjedza nam ta zywa drobnice kielzy czy innych

Jesli trafi slimak czy inne zwierze wyjadajace nam to zycie tragedi zadnej nie bedzie, mozliwe ze spowolni pewne procesy

Ale nadal nasze dsb bedzie funkcjonowac, nam zalezy na zorganizowaniu jak najlepszych warunkow i Tyle

Kolejny raz przeczytałem caly temat i mam kilka pytan ;)

1. Pisales ze lales bakterie i przedobrzyles (zakwit)

Jakie lales, ile kropel i jak czesto, czy pozywke tez jesli lales ProBios? Bo BioS to na pewno...

Tak probios i proF i biodigest

2. Co to jest to czarne na obrzerzach siatki ktora przykrywa kratke z rurkami?

Znalazlem biurowe plastikowe nakladki do spinania kartek,idealnie pasowaly

3. Czy ta kratke przykleiles do szyb tak zeby sie piasek bokami nie dostał?

Nie przyklejalem jedynie te plastikowe nakladki czarne silkonem do szyby

4. Ten wezyk, czy on jest jakos specjalnie przymocowany czy np nawierciles dziure w rurce i go tam wsadziles?

Opaska przymocowalem do kratki

5. Piasek a woda, z tego co widze to najpierw wszypales piasek, chodzi mi o glowne... Czy po tym zalewales ro czy solanka, no i czy to w niczym nie przeszkadza, bo zawsze sie najpierw solanke robilo a pozniej piasek...

Piasek do dsb trafil przed woda solanke dorabilem w zbiorniku na gorze potem zalalem sump gotowa solanka

Czy ciut nie za malo skaly? Bo po fotce widze ze nie masz gdzie zamocowac tych korali co na piasku leza, chyba ze one tak na tych

podstawkach zostana ;)

Niechce skaly tylko duzo korali mam dobry filtrator ponizej w dsb skala jest tylko ozdoba dla mocowania korali

Jeszcze pytanie odnośnie slimakow w dsb, jakie najlepiej? Conch, nusarius czy jak to sie tam pisze, one kopia, czy nue zrobia bum? A widzialem na filmiku ze conch tam lata po piasku, chyba ze to inny model, tylko muszla podobna ;)

Ogolnie akwa zaje.... Super sie zapowiada ;)

Sorka ze pytam o kazdy szczegol, ale chce zrobic wszystko na tip top ;)

Użytkownik agus25 edytował ten post wczoraj, 17:27

Tip Top to w akwarystyce chyba nie istnieje ale trzeba sie starac wszystko zrozumiec

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz że jeszcze podrąże... Każdy chce podejmować jak najlepsze decyzję dlatego chciałbym też zagłębić się jak najbardziej w temat żeby widzieć czy zrobiłem źle czy nie z slimakami. A temat mnie zastanawia bo naprawdę wnikliwie analizowalem poczynania Grzegorza i widzę tu zaprzeczenia.

Piszesz ze trendy się zmieniają - na pewno ale na seafo... jest wpis Grzegorza z przed 2 lat, który pisze o zwierzętach kopiacych ze są jednym z elementów tego mini ekosystemu. Zresztą sam pokazywał swego czasu film z małżą kopiącą w roli głównej.

Kiedy więc czytam tutaj ze musimy unikać zwierząt kopiacych to jestem w swego rodzaju rosterce bo nie wiem jak ma być żeby było dobrze... To samo jest ze slimakami i innymi kwestiami.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli: ja nie atakuje tylko dociekam ;) Oprócz was nie mam nikogo żeby zapytać ;) bo jak komuś wspominam o dsb to albo wielkie oczy albo próba przekonania ze to zły pomysł.... pzdr

Edytowane przez szymcio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ja sie ciesze ze jest temat poniewaz pozwala na pewne przemyslenia i powiekszanie wiedzy.

Moja wiedza dzieki temu czy innemu forum naprawde z kazdym dniem sie powieksza.

Ale 99% wiedzy to obserwacja wlasnego zbiornika.

Tak dlugo jak bedziemy mieli zbiornik,tak dlugo bedziemy sie uczyc, pomimo tego zawsze bedzie malo

Ja osobiscie mysle ze DSB jest czyms w rodzaju budynku kazda jedna cegla jest nosnikiem dla drugiej

Lancuch pokarmowy jest najwazniejszym zrodlem zycia systemu,

Dlatego wazne jest zrozumiec dzialania takiego systemu

Miliony roznych stworzen zamieszkujacych wody morskie potrzebuje

dokladnie takie warunki do zycia jakie stwarza nam DSB

Buduja gniazda korytarze i wielle innych kryjowek dzieki ktorym zyja i sie rozmnazaja jesli zostanie to zaklucone przez drapieznikow lub inne stwory automatycznie wydajnosc zacznie spadac, poniewaz nasz ekosystem jest zamkniety.

wieloszczet zyjacy kilka milimetrow pod piaskiem , ktory jest karmiony odpadkami mrozonek

pozostawia odchody ktorymi karmia sie inne zwierzeta zyjace juz kilka milimetrow glebiej itd.

dochodzimy do wymiany pokarmowej gazowej bakteryjnej dzieki czemu system jest w pelni odnawialny.

Dlatego slimaki ktore sa roslinozercami nie kopiacymi sa najbardziej pozadane w DSB

Ale to jest moje przemyslenie i tak to zrobilem.

Grzes Dyzma jest Prekursorem metody w Polskim wydaniu DSB I Chwala mu za to bo metoda jest

naprawde super,i ja bez jegopomocy bym nie wystartowal z dsb, ale pomimo pewnych sugesti warto szukac nowych wyzwan i rozwiazan bo to one pozwalaja nam rozwijac metode.


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marine w pierwszej kolejności zobaczyłem fotki koralików i juz miałem pytać skąd w UK takie cukiereczki. . . Made in Poland i juz wszystko jasne ;) Piękne kolorki. Utrzymaj parametry w ryzach (stabilność) to będą Cię dłużej cieszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak to wasze skarby dzieki za super szczepki , kolorki super, dojechaly w idealnym stanie zadnych strat jak do dzis

Trafily do znajomej wody wasza sol czy dodatki napewno ulatwia adaptacje korali

Staram sie szybko nacieszyc kolorami jestem swiadom ze nie bedzie tak latwo utrzymac pastelki

Ale bede sie starac w miare mozliwosci, wystartowalem juz z micro moje korale juz wczesniej pociemnialy troche

Ale powoli dojdziemy do wprawy

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmik calosci 16 tydzien


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz kolory sa bajeczne ale na zywo na video to 30% moze kolorow

Grzegorz kolory sa bajeczne ale na zywo na video to 30% moze widac

No ten twoj to ma potencjal na taki las ze hohoho

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba skały to masz ciut za mało,bo korali nie ma na czym ustawiać.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz marine czy pod dsb moze byc staly odplyw wody tzn mam takiego sampa ze woda wpada z jednej strony gora i wyplywa gora i dolem od da jest przerwa 2 cm co myslisz moge ja zatkac ale tak mysle ja ze to moze byc ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz daj jakies fotki ale napewno pod piaskiem zadnych przeplywow.

Przeplyw jak i oplyw wody jedynie nad piaskiem, inaczej nie spelni swojej roli.

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.