Skocz do zawartości
volf

temat przeniesiony

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium prowadzone 1,5 roku od 60L z przekładką na 128L +250 w zanadrzu

od początku na kranówie

od początku bez jakiejkolwiek chemii

bez testów

bez sumpa

filtracja oparta na kaskadzie z odpieniaczem w środku+bakterie w kulkach żelowych

podmianki co tydzień na fioletowej

zero jakichkolwiek plag i chorób -aż nudą wieje

chyba pożyczę trochę dino od kogoś żeby się rozerwać i mieć jakieś zajęcie

oświetlenie 40w led +10w wschody/zachody +4 czerwone diody

obsada to same miękasy regularnie przycinane coby z akwa nie wyszły

kilka ukwiałów po kilku podziałach

3 błazny,2 chromis viridis,1 oxyodon,salaris,bokserka,wężowidło,jeżowiec,rozgwiazda,kraby,ślimaki

i tak się to kręci

12515_1386609298315114_7799105510189939843_n.jpg

1958408_1386609484981762_5910760882532028817_n (1).jpg

10968332_1390224647953579_1883201539362946337_n.jpg

10959302_1389639994678711_8690320363772749711_n.jpg

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myslalem, ze bezstresowe akwaria morskie nie istnieja, jak widac sie mylilem :)

Jak ciebie nic w zbiorniczku nie stresuje to tylko przyklasnac i pogratulowac podejscia, tez bym tak chcial...


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu.. gratulacje ;) to po co ja mam sumpa , robie testy? Podwójną żywice po RO ?!! Jak się da bez tego wszystkiego ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak już na kranówie bez sumpa, bez testów i bez stresu to bez cyrkulacji,bez światła, bez soli :ninja:

Nie no wiadomo, że to wszystko dzięki af :spam:

A tak na serio, to serio na kranówie? Musisz mieć super kranówkę? Sump to wygoda a nie super drogi sprzęt dla wybranych, bez testów też da się obejść, widać po koralach ale nie powiesz, że zasolenia nie mierzysz? :police:

Czyli jakieś testy jednak wykonujesz :thumbup:

Gratuluję wyczucia :baby:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne akwarium, gratulacje ! :thumbup:

Darek - ale Ci nudno ! :sweat::thumbsup:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie - oby tak dalej :thumbup:


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za bakterie w kulkach żelowych ?


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super, moje tez leci na kranowce. Tylko ze ja mialwm maly problem z dino, ale to chyba dlatego ze startowalem na suchej skale. Ale jak widac chciec to móc, i wixac ze sie da przynajmniej u niektorych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super akwarium. Czy możesz napisać jaka cyrkulacja i jaki rodzaj odpieniacza masz w akwarium.

Pozdrawiam

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekawa sprawa z tym akwarium. Podejrzewam jednak, że twardych byś tam nie włożył.

Różnie to bywa. Jednemu zaskoczy a drugi będzie się bujał z parametrami. Ja od roku też nie robię testów, sumpa nie posiadam.

Jedyne co robię to podmiana 20L co tydzień (RODI), mierzenie zasolenia przy podmianie i lanie bakterii. Mam kilka SPS, sporo LPSów i trochę miekkich. Przy zbiorniku 100% SPS wiadomo, że to by się nie udało ale przy obsadzie mieszanej gdzie tych SPSów nie jest tak dużo moim zdaniem nie ma się co spinać. Odnoszę nawet wrażenie, że ludzie robiąc testy zaczynają ostro kombinować i to powoduje, że potem są problemy. U mnie może coś złego się działo ale nie kombinując wszystko się ustabilizowało - kto wie :) Akwarium trzeba obserwować i wyciągać wnioski - to ma być hobby a spina to już nie hobby ;)


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby dalej tak bezstresowo było ;) obserwuj rozgwiazdę bo lubią miękkie np xenie i na to wężowidło bo lubią zapolować na rybkę lub krewetkę ;) ale... bez stresu :D


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie

jaro1970 ten twój z podziału (jeden z trzech) tylko wspomożone nożyczkami bo się 3 dni rozerwać nie mogły

Moljzesz kranówa z filtra brita,takiego używam w kuchni do gotowania,sumpa zlikwidowałem a graty są niewidoczne za tylną szybą w kaskadzie,zasolenie 1022

Zbyszek cyrkulator 250l/h odpieniacz resun tylko w nocy i węgiel na 3 dni po przecince miękasów,dno odmulam przy podmiance

Stani nie tak znowu nudno,codziennie wyciskam psa i dwa koty z pod łóżka za pomocą mopa,trza się namęczyć

Arek bakterie to pure marine

Kijun twardych nie przewiduje

danp ty do kraju wracaj bo tam wiarę ojców zatracisz :yes tam tylko sodomia i gomoria -wodę z kranu leją :D

ten skubaniec dorwał mi w nocy najmniejszego błazenka,rano go zjadł na śniadanie

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@volf sa dni, ze chcialoby sie na maxa, niestety nie zawsze mamy to co chcemy. Pewnie nie mialbym morskiego gdybym wrocil, a wiare w polskich akwarystow mialem zawsze, szczegolnie jak widze dowody w postaci zdjec czy filmikow. Tak trzymac!


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe zmiany w obsadzie,

gdzieś wcięło jednego chromisa,dwa dni go niema

dwa nowe czarne błazny poszły do ludzi na drugi dzień po zakupie, moje niezbyt grzecznie je potraktowały

w zamian doszły dwa pterodaktyle,cycków żadnych nie widzę więc...ni to samce,ni samice

trzymają się raczej razem i się nie dziobią

i tyle zmian na dzień dzisiejszy

wcięło podkład,a taki ładny był chamerykański

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten skubaniec dorwał mi w nocy najmniejszego błazenka,rano go zjadł na śniadanie

Czyli jednak wcale nie taka nuda :thumbup:

A tak całkiem serio- gratuluję baniaka, marzenie. Jak dla mnie real "lajt" :thumbsup: , też tak chce :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki,luz to podstawa

jaro siedzi u córki, skubaniec tak szybko rośnie że za dużo miejsca zajął (kranówa mu służy)

a jak tam twój -rośnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie rosnie blazny leza w nim a salarias tanczy w okolo niego i tylko piasek fruwa na ukwial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czteroletniemu canonowi (w przeciwieństwie do nowego)wyciągniętemu z głębi szuflady ledy jakoś nie przeszkadzają w robieniu zdjęć,

jeszcze makro opanuje i się zacznę chwalić

post-23536-0-88268000-1424032579_thumb.jpg

post-23536-0-05324700-1424032604_thumb.jpg

post-23536-0-87473900-1424032615_thumb.jpg

post-23536-0-76047700-1424032715_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie standard czyli dalej żadnych plag :nono ,nawet jak trochę zieleniny na szczepie przywlokłem(świadomie)to zdechła w trzy dni :thumbdown: zielenina...nie szczepka

żeby kolorków trochę dodać doszła spora skałka z rhodaktisami o seledynowym zabarwieniu i kilka czerwonych grzybków

ukwiały chyba całkiem zgłupiały i mimo że od dwóch tygodni ich nie karmiłem to sporo przybrały i sięgały już linii wody,musiałem kilka podarować córce(kranówka im służy) :yes

drzewka capneli wystawały już nad wodę więc potraktowałem je nożyczkami,obcinki się wszędzie pochwytały więc niedługo będzie las :thumbup: i tyle na dzień dzisiejszy

aha pterodaktyle to albo dwa samce albo dwie samice,trzymają się z dala od siebie,a nawet się unikają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo gadac, w prostocie sila, tak trzymac!


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danp haha normalnie ci zazdroszczę,wyskoczysz w weekend na Floryde, badylków nazrywasz i za dwie godziny masz pełny baniak :thumbsup: ty to się umiesz ustawić :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.