Skocz do zawartości
Dragokite

Moje skromne 370L.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oto specyfikacja nowego akwarium:

Akwarium: Front i boki zrobine z Optiwhite wys.65cm x gł.61cm x dłu.91cm, komin wewnętrzny.

Reaktor: H2Ocean FMR175 Fluidised.

Grzałka: EIHEM 200W oraz Vitatech 75W.

Oświetlenie: Arcadia Slimline 2 x HQI 150W, 2 x 39W T5, Red Sea Reef- Spec Actynic oraz Reef- Spec Pink.

Pompa cyrkulacyjna: 2x Hydor Koralia 3200L/h + Smart Wave Pump Controller.

Skimmer: Weipro SA-2013.

Pompa obiegowa: Weipro WH-4000 3800L/h.

Pompa dozująca: Jebao na poczet przyszłego ballinga.

Komputer akwarystyczny: Aqua Reef Meter

Testy: Red Sea

Filtr RO+DI 75gpd

Żywa skała: około 40kg.

Podłoże: suchy piasek około 30kg.

Chciał bym przedstawić wam moje akwarium 370 litrów, wymary wys.65cm x gł.61cm x dłu.91cm do tego sump 70L. Akwa zakupiłem ze wszystkim od znajomego który likwidował zbiornik (całe szczęście bo zbiornik i życie było w opłakanym stanie) i stoi u mnie już od soboty 31 stycznia, cały sprzęt był przy zakupie zbiornika jedyne co zmieniłem to były pompu cyrkulacyjne ponieważ była tylko jedna i to też w nie najciekawszy stanie tak więc został zakupiony zestaw Hydor Koralia 3200 wraz sterownikiem, w najbliższym czasie zostanie też wymieniony odpieniacz białek na bardziej wydajny zbiornik stał u mnie tydzień czasu z samą wodą, skałami i koralami oraz piaskiem żeby ustabilizować parametry wody ponieważ były bardzo rozjechane KH sięgało 13, wapń był w miare ok bo wynosił 410 ale za to magnez 1500 podmieniłem 1/3 wody z innego działającego zbiornika i parametry w miare się ustabilizowały i mogłem działać dalej, przez czas stania zbiornika ryby a dokładniej tylko jedna Tomato Clown bo dwie czyli Neon Velvet Damsel oraz Yellow Damsel zostały oddane w dobre ręce ponieważ były bardzo agresywne i wolałem nie ryzykować że jak kupię nowe ryby to szybko mogę się ich pozbyć do tego została też oddana Bristle Star i Jeżowiec diadema setosum, po tygodniu stabilizowania zbiornika i ogarnięcia ile wody paruje w ciągu dnia oraz ustawienia całęgo sprzętu no nie całego bo z ustawieniem odbieniacza mam jescze problem ale metodą prób i będów wyreguluje go dokładnie przyszedł czas na kupno i wpuszczenie pierwszych ryb Commom clown i Bangi Cardinal po dwie sztuki oraz starego domownika Tomato Clown, posiadam też korale Red Muschrooms, Button Polyps oraz coś czego nie mogę zidentywikować i nie do końca wiem czy to jest koral czy ukwiał (załączam zdjęcie poniżej chodzi o to na pierwszej skale) i jaka jest jego nazwa wątek będe się starała uzupełniać na bieżąco, miło jest dołączyć do waszej społeczności i proszę o opinie te dobre i te złe bo zawsze to jakieś doświadczenie i rady od bardziej doświadczonych kolegów.

Pozdrawiam Bartosz.

post-24525-0-94739300-1423253227_thumb.jpg

post-24525-0-32417500-1423253487_thumb.jpg

post-24525-0-61126200-1423255794_thumb.jpg

post-24525-0-86079300-1423255795_thumb.jpg

post-24525-0-21024500-1423255798_thumb.jpg

post-24525-0-76330000-1423255799_thumb.jpg

Edytowane przez Dragokite (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień od uruchomienia akwarium ja bym jeszcze poczekal z dokupywanie ryb.

Przenoszynie skały i całego życia mogło zabić większość bakterii, czy zaraz nie zacznie się zarastanie glonami i inne plagi dojzewania.


a4fa4b9893d1871578e378f937341efau649a580.png

Opti 155x50x50, Jebao WP25 x 2szt, LED -160 W, 2x T5- 80W,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było przenoszone w wodzie która była w akwarium więc raczej nie było szans żeby większość bakterii nie przeżyło bo też w zbiorniku w którym było to przewożoe była cyrkulacja i grzałka żeby woda się nie wychłodziła, wydaje mi się że gdyby było coś nie tak to już by to zaczeło wychodzić a nic nie widać niepokojącego dla tego życie zostało wprowadzone do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie ulozenie skaly :) Zapowiada sie super :) Powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, ułożenie skały trochę się zmieniło ponieważ skała przy kominie się o niego opierała co uniemożliwiało czyszczenie oraz całość została także odsunięta od tylej ściany a nie miałem pola manewru, ponieważ musiałem usunąć ze zbiornika tymczasowo Tomato Clown bo zamęczył mi jednego z ocellarisa i zostały porobione małe półki na poczet przyszłych SPSów i LPSów, jutro wieczorem wrzucę fotkę jak to aktualnie wygląda.

Edytowane przez Dragokite (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszło trochę zmian przez kilka ostatnich dni w ułożeniu skały i została też jedna ze skał zmniejszona, a dzisiaj małe zakupy czyli mała szczepka Clavularia Viridis do tego Lysmata Amboinensis, Mandaryn wspaniały, Ocellaris, Paracanthurus Hepatus, kilka hermitów do tego nowe testy Red Sea ponieważ nie zbyt ufałem starym oraz Red Sea Reef Energy A+B

Przepraszam za jakość zdjęć ale niestety robione telefonem.

FD7Vka.jpg

KSbF4X.jpg

SOYklu.jpg

Mu2hBB.jpg

D2UZNx.jpg

i jeszcze fotka jak wyglądał zbiornik przed przejęciem przeze mnie

akyXuU.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że będzie jakieś zainteresowanie moim tematem ale widać jest inaczej no trudno się mówi chyba trzeba będzie usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że będzie jakieś zainteresowanie moim tematem ale widać jest inaczej no trudno się mówi chyba trzeba będzie usunąć.

zainteresowanie pewnie jest tylko czasu na przejrzenie wszystkiego niewiele

nie rezygnuj

czekamy na więcej fotek

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.