Skocz do zawartości
SoQł

Złośliwe oprogramowanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei mam problem z wyszukiwaniem przez google z dopiskiem nanoreef. Taki oto komunikat wyskakuje i nijak nie da się tego obejść :/

post-17144-0-09394800-1423909550_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam problem z wyszukiwaniem przez google z dopiskiem nanoreef. Taki oto komunikat wyskakuje i nijak nie da się tego obejść :/

Zaznacz w tym okienku adres, który został wyświetlony DO kropki!, prawym klik i otwórz w nowym oknie.

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz w tym okienku adres, który został wyświetlony DO kropki!, prawym klik i otwórz w nowym oknie.

Ha! Dobree xD Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na dniach odpalone zostanie nowe forum? :ninja: Dwa największe fora cierpią przez te kpiny.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może na dniach odpalone zostanie nowe forum? :ninja: Dwa największe fora cierpią przez te kpiny.

A to Ci dopiero teoria spiskowa ;-)

I co będzie jeśli to prawda? :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

staje się to co raz bardziej irytujące :wallbash:. Dobrze że w telefonie jeszcze nie wyskakuje - ciekawe jak długo?


330L+sump,Deltec SC 1455,6xT5 39W,Jebao RW 4 i 8,obieg DCP6500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

staje się to co raz bardziej irytujące :wallbash:. Dobrze że w telefonie jeszcze nie wyskakuje - ciekawe jak długo?

Ja tez się cieszyłem, że w telefonie nie wyskakuje.... do dzisiejszego poranka :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety już na smartfonie nie da się przeglądać forum z przeglądarki.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak administrator forum powinien skontaktować się z Googlem, albo zbadać sprawę? Skoro Google twierdzi że "W ciągu ostatnich 90 dni przetestowaliśmy w tej witrynie następującą liczbę stron: 3676. Wyświetlanie 6 z nich spowodowało pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika." to chyba jednak znaczy że ktoś wrzucił jakieś badziewie i się rozsiewa.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak administrator forum powinien skontaktować się z Googlem,

Tak z ciekawości sprawdziłem i widzę, że aż w trzech miastach Polski można się z Nimi skontaktować. Osobiście mam wątpliwości nad rzeczową rozmową pod wskazanymi numerami :)

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blokuje na każdej przeglądarce


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie jest kwetstia blokowania przez przeglądarkę tylko przez wyszukiwarkę. Jak użyjecie innej to nie spotkacie powyższych problemów. Np. bardzo popularny Bing :) nie oferuje tego blokowania, mniej znane Yahoo także jest mu obce "zagrożenie".

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie tez to dopadło na Firefoxie


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem nie jest w forum, a w wyświetlanych reklamach.

korzystam również z maca i są 2 lub 1 reklama sponsorów, na których mac wywala skrypt flasha.

Niestety nie umiem powiedzieć, które to reklamy, bo jak się wysypie skrypt, to reklamy mi się nie wyświetlają.

wystarczy moim zdaniem przeskanować folder na serwerze w którym znajdują się banery reklamowe - wtedy będzie wiadomo o co chodzi.

Możliwym również jest, że to nie nano-reef coś wypuszcza, a przekierowanie z baneru.

Ale ja osobiście szukałbym problemu właśnie tu.

wchodzę zawsze na http://nano-reef.pl


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczne przeglądanie

Strona diagnostyczna witryny nano-reef.pl

Jaki jest obecny stan bezpieczeństwa witryny nano-reef.pl?

Witryna została uznana za podejrzaną – jej odwiedzanie może stanowić zagrożenie dla komputera.

W ciągu ostatnich 90 dni część tej witryny została odnotowana z uwagi na podejrzane działania następującą liczbę razy: 3.

Co się stało podczas odwiedzin tej witryny przez Google?

W ciągu ostatnich 90 dni przetestowaliśmy w tej witrynie następującą liczbę stron: 3739. Wyświetlanie 7 z nich spowodowało pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Witryna ta po raz ostatni była odwiedzana przez Google 2015-02-14, a po raz ostatni znaleziono w niej podejrzane treści 2015-02-13.

Złośliwe oprogramowanie obejmuje 1 exploit(s).

Złośliwe oprogramowanie działa w następującej liczbie domen: 5, m.in.
,
,
.

Wykryliśmy następującą liczbę domen: 3, które, jak się wydaje, pośredniczyły w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania wśród użytkowników tej witryny, m.in.
,
,
.

Ta witryna działała w następującej liczbie sieci: 4, m.in.
,
,
.

Czy ta witryna pośredniczyła w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania?

Nie wydaje się, aby w ciągu ostatnich 90 dni witryna nano-reef.pl pośredniczyła w zarażaniu jakichkolwiek witryn.

Czy w tej witrynie działało złośliwe oprogramowanie?

Nie, w ciągu ostatnich 90 dni nie było w tej witrynie złośliwego oprogramowania.

Jak do tego doszło?

W pewnych przypadkach osoby trzecie mogą dodawać do legalnych witryn złośliwy kod, który spowoduje wyświetlanie przez nas komunikatu ostrzegawczego.

Ostatnie zdanie
:)

Edytowane przez mati (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie tez to dopadło na Firefoxie

Jeszce raz mówię to nie przeglądarka tylko wyszukiwarka, konkretnie googla. Inne tego nie pokazują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce raz mówię to nie przeglądarka tylko wyszukiwarka, konkretnie googla. Inne tego nie pokazują.

To dlaczego mi się pokazuje skoro wchodzę bezpośrednio na stronę bez żadnej wyszukiwarki?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dlaczego mi się pokazuje skoro wchodzę bezpośrednio na stronę bez żadnej wyszukiwarki?

Nie możliwe, sprawdziłem na FF, IE, Safari. Po wpisaniu adresu normalnie się wchodzi. Może używasz Chrome? tam pasek adresu jest też paskiem szukania google.

edit. Mobilny chrome po wpisaniu adresu normalnie otwiera, zaraz podłączer komputer z innej lokalizacji może znajdę normalny chrome.

Podłączyłem inny komp (RDP) z chrome i IE. Po wpisaniu bezpośrednio nano-reef.pl normalnie otwiera. Po wyszukiwaniu tylko przez googla jw.

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wchodzę w chrome mobilnie i mi się pokazuje czerwony ekran. Mam od wieków wpisany link w szybkie uruchamianie i tylko go naciskam aby bezpośrednio wejść na stronę. Zawsze było ok aż do dziś Z rana.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia automatycznego wyszukiwania włączonego (szybsze wyszukiwanie stron), od razu angażuje robota razem z autouzupełnianiem, który to znajduje. Jak wejdziesz w tryb ingognito gdzie ten dodatek nie działa to normalnie wczyta stronę. Chrome ma adres spięty razem z szukaniem.

Sprawdziłem przed chwilą na samsungu i w normalnym trybie tak robi jak pisałeś.

Czasem warto mieć alternatywę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, problem nie dotyczy google (on tylko wyniuchał problem) a samych przeglądarek, które sprawdzają czy dana witryna jest bezpieczna. Ktoś gdzieś w postach dodał (lub np. w stopkach) złośliwy kod html/java czy też jakaś zarażona grafika i teraz każda przeglądarka używająca owej bazy blokuje całą domenę.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia automatycznego wyszukiwania włączonego (szybsze wyszukiwanie stron), od razu angażuje robota razem z autouzupełnianiem, który to znajduje. Jak wejdziesz w tryb ingognito gdzie ten dodatek nie działa to normalnie wczyta stronę. Chrome ma adres spięty razem z szukaniem.

Sprawdziłem przed chwilą na samsungu i w normalnym trybie tak robi jak pisałeś.

Czasem warto mieć alternatywę ;)

Przez incognito też wywala to ostrzeżenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, problem nie dotyczy google (on tylko wyniuchał problem) a samych przeglądarek, które sprawdzają czy dana witryna jest bezpieczna. Ktoś gdzieś w postach dodał (lub np. w stopkach) złośliwy kod html/java czy też jakaś zarażona grafika i teraz każda przeglądarka używająca owej bazy blokuje całą domenę.

Niestety nie przyznam Ci racji. Przeglądarka to tylko okno.

Wyszukiwarka robi dokładnie to, co sugeruje nazwa – wyszukuje informacje. Jeśli np. wpiszesz słowo „samochody” w wyszukiwarce Google, Twoje urządzenie prześle do nas przez internet odpowiednie żądanie. Wtedy my znajdziemy trafne wyniki i prześlemy je do Twojego urządzenia – wszystko w ułamku sekundy.

Działanie wyszukiwarek opiera się na pobieraniu i indeksowaniu wszystkich informacji, które są w sieci. Ilość danych na całym świecie podwaja się co dwa lata, więc zadanie udostępniania użytkownikom tego, czego szukają, wcale nie staje się prostsze – zwłaszcza, że każdego dnia 16% wyszukiwanych haseł jest nowych. Inżynierowie stale udoskonalają wyszukiwarki, tak by firmy mogły docierać do klientów i odwrotnie.

W tej chwili jestem w miejscu gdzie są bardzo restrykcyjne zasady internetu i blokada opiera się na innym źródle lokalizowania zagroźeń oraz używam inne DNS od reszty świata, ale sprawdziłem też na innych lokalizacjach oraz użądzeniach mobilnych. Otwiera mi bez problemu NF, natomiast nie otworzę wielu innych stron, które są niby bezpieczne. Nie mówię tu o polityce wewnętrzenej administratora.

Problem jest ze stroną gdyż adresy www to tłumaczenie adresów IP, których nie jesteśmy w stanie zapamiętać.

NF ma adres 91.200.187.250 tak się przedstawia. Po wpisaniu tego adrsu powinniście mieć forum, a zobaczcie co macie.

NP. WP ma adres 212.77.100.101 i co macie po wpisaniu?

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prospero - pisałem do Debory naPW skąd to mogło się wziąć...


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avast to nie jest antywirus !

To tylko imitacja która daje poczucie ochrony.

Chcesz mieć ochronę to kup jakiś porządny :)

Wg rankingów antywirusów nie odbiega od komercyjnych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.