Skocz do zawartości
Adamo79

WhiteSkim /ReefOctopus/Skimz

Rekomendowane odpowiedzi

Adam przeglądałem już o nim jak wcześniej wspomniałeś w którymś poście odstrasza mnie jedynie po raz kolejny serwisowanie i brak dostępności w PL.

RO odpadł bo już coś wiem na temat braku części zamiennych i w tym temacie też o tym wspominano.

http://nano-reef.pl/topic/69914-gdzie-mozna-dostac-wirnik-do-pompy-odpieniacza/

Nie chcę pchać się po raz kolejny w coś co jak nawali do niczego się nie nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam przeglądałem już o nim jak wcześniej wspomniałeś w którymś poście odstrasza mnie jedynie po raz kolejny serwisowanie i brak dostępności w PL.

RO odpadł bo już coś wiem na temat braku części zamiennych i w tym temacie też o tym wspominano.

http://nano-reef.pl/...py-odpieniacza/

Nie chcę pchać się po raz kolejny w coś co jak nawali do niczego się nie nada.

Dla mnie RO też odpada!ATA też ma kiepskie opinie...Przelewa i jest nie stabilny ponoć...co do serwisu to nie wiem.Swoją drogom to ciekawe jak wygląda serwis w takich markach jak na przykład: BK,VER,SCHURAN....

Może się ktoś wypowie jak wygląda serwisowanie takiego markowego sprzętu....

Masz tu temat tej marki:

http://nano-reef.pl/...ower-cone-250i/

Edytowane przez Adamo79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gallery_716_2_90674.jpg

Przelany RO-PS5000INT. Strach się bać.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam przeglądałem już o nim jak wcześniej wspomniałeś w którymś poście odstrasza mnie jedynie po raz kolejny serwisowanie i brak dostępności w PL.

RO odpadł bo już coś wiem na temat braku części zamiennych i w tym temacie też o tym wspominano.

http://nano-reef.pl/...py-odpieniacza/

Nie chcę pchać się po raz kolejny w coś co jak nawali do niczego się nie nada.

Jeśli chodzi o RO to Piotr właśnie chyba postawił kropkę nad i w temacie RO.....

Jak nie Skimze to może:

http://www.aquacave.com/vertex-omega-180i-protein-skimmer.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle kropkę ale w przypadku RO warto by zadbać o jakiś opóźniacz startu pompy bo inaczej może być draka.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za pompa tam siedzi? Za troche wieksze pieniadze masz alphe 170 na pompie red dragona.


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie naprawdę bardzo dobre odpieniacze ma AM aCone , pompy w nich są rewelacyjna , sam mam taką w moim RS.

No i serwis za rogiem :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vertex Omega nie ma pomp RD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wyczerpująca wypowiedz wiele wniosła do tematu, brawo!....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź?

Omega nie ma pomp RD. Alphy tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacze Sebastka to super sprzęt za małe pieniądze i dedykowany jest dla osób nie przywiązyjących wagi do etykietek. Jakość materiałów może nie taka jak w bk, ale akceptowalna.

Bardzo fajnie gdyby porównywać sprzęty w podobnych przedziałach cenowych. A nie pisac jako porównanie 1200 zł odpieniacze za 3, 4, 5 tyś.

Co do narzekań na serwis, to może szczerze niechsię wypowiedzą redskimowcy, sprzet bagatela za 4-5 tyś

Bk tez nie załatwiane od ręki.

U sebastka kupiłem już 2 odpieniacze i filtr biopellets i kontakt był zawsze był ok. Nie wymagam od diy wytwórcy, ktôry robi swoje sprzęty po godzinach pracy i za taką cenę.

Osłabiają mnie osoby co by chciały kupić za grosze, sępiã o każdą złotówkę, no ale wymagania to ho ho

Sebastkowe odpieniacze jeśli chodzi o pracę to jedne z najlepszxych na naszym rynku, za bezkonkurencyjną cenę i to wielu boli

Pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez jakiś czas WS200. Powiem tak - dobra robota. Przemyślane body.Wykonanie bardzo porządne. Pompa ma moc. Jest tania w wymianie.

Odpieniacz był z 2giej ręki,wiec nie miałem problemów z oczekiwaniem na sprzęt itd. Z doświadczenia kolegów z okolicy wiem jednak,że bywa z tym różnie.

Jednak za 1600 zł sprzęt warty swej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie serwisu RS to nie istnieje :). Z BK tez jest roznie bo podejscie do indywidualnego klienta mocno im sie zmienilo.

Mam wrazenie ze mocno im sie w glowach popier...... Zalatwienie reklamacji/zakup przez sklep jezeli czegos nie ma importer na dany kraj to czekanie i czekanie i czekanie. Az sie wieksze zamowienie zbierze. W kazdym razie sprzed jak ktos przynajmniej raz mial to bedzie chcial miec kolejny raz.

Co do DIY. Akurat mialem okazje w ubieglym tygodniu zakupic od Sebastka nowke sztuke WS200 na pompie jebao 12k. Oczywiscie pompa ma wirnik igielkowy. Czas oczekiwanie 2 tygodnie. Jakosc wykonania bdb. Nic nie cieknie, dobrze wszystko spasowane. Esteta sie przyczepi, ze dekiel od kubka na rantach jest chropowaty (moze mozna to jakos wypolerowac zeby nie bylo chropowate).

Wrzucilem go na testy do pojemnika i bylem milo zaskoczony. Pieni bardzo ladnie a konstrukcja prosta jak konstrukcja cepa (zreszta umowmy sie to sa kopie BK). Jedyny minus jak dla mnie to brak mozliwosci regulowania przeplywu powietrza bez ingerencji w poziom wody w odpieniaczu - chyba ze jest taka mozliwosc.

Sprzet kupilem na wypadek awarii mojego glownego sprzetu ale zastanawiam sie czy nie zamienic ich miejscami. Generalnie sprzet jest wart tych pieniedzy. Pompa tania w zakupie ale, warto tez sprawdzic ile bierze Wat. W koncu to jest sprzet ktory chodzi caly czas.

Ps. Postaram sie wrzucic wieczorem zdjecia.

Pozdr


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzym prosił bym o jakiś filmik jak byś zamieścił było by wyśmienicie, chodzi o pracę tej pompy i głośność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmiki nie nagralem niestet (odpieniacz w szafie ;)). Gdybym mial oceniac skale ciszy to 8/10. Slychac lekki swist tej pompy ale z tego co wiem wszystkie jebao tak maja. Swist oczywiscie sie zwieksza im bardziej stlumisz powietrze. Oczywiscie podejscie do stopnia halasu to rzecz subiektywna ale ja lubie cisze przy akwarium na tyle na ile sie maksymalnie da to zrobic.

Ps. Jak bedziesz w Wwa to daj znac i sam posluchasz.

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Red Skim to nie mam zastrzeżeń. Mam 250 Prestiż z pompą od 300, do tego głowica+CS kontroler=zapomniałem,że mam odpieniacz. Nigdy nie przelał, raz przez pół roku użytkowania go rozkręcałem i myłem. Poza tym bezobsługowy. Pompy takie same jak w BK-Laguny. Z serwisem nie miałem do czynienia ale w razie W to w ciągu 24h mam temat opanowany, dzięki ziomkowi który te pompy ma "pod ręką".


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Wawce dopiero pod koniec marca na targach, a pompy mają dojść ok 20 lutego do mnie nowe DCT 12000 od Jebao i od razu wysyłam na przeróbkę jedną szt. pod moje body Reef Octopusa zobaczymy co z tego wyjdzie to taka doraźna przeróbka oczekując na wirnik do OTP 3000, choć jak będzie ładnie pieniła to niepowiedziane że nie zostanę przy Jebao.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy WS 250 ma regulację wydajności z pozycji jakiegoś Kontrolera tak jak w Jebao?


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy WS 250 ma regulację wydajności z pozycji jakiegoś Kontrolera tak jak w Jebao?

Ma :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem WS250 od Sebastka. Jest świetny. Nie słychać go jak pracuje. Łatwo się ustawia.

Spore bydle :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.