Skocz do zawartości
Vahiro

Kostka 30x30x30 ZIELONY!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w akwarystyce morskiej jestem totalnie zielony ale od tygodnia siedzę na forum i coś tam czytam.

Wiem, że dużo lektury oraz wiedzy do przyswojenia przede mną.

Mam kostkę 30x30x30 z filtrem Aquael Multikani 800 (pompka mk 800l/h - 2 moduły) oraz listwę LED (DIODY - 6500k X6 sztuk, 8500k X6 sztuk, 2 royal blue i 2 deep red - razem 18W).

Jak myślicie, czy filtr i lampka dadzą radę? Do filtra planuję wrzucić 100ml Purigenu oraz 500ml Matrixa. Cyrkulacja będzie ok czy za mała? Jeżeli za mała to dokupię chyba Koralię 900 - czy to dobry pomysł?

W planach mam zakupienie 3kg suchej skały oraz soli Instant Ocean. Nie chcę skały oraz wody z innego zbiornika. Nie spieszy mi się ze startem.

Jak myślicie co jeszcze na początek by się przydało?

Start na gąbkach czy od razu wkłady filtracyjne?

Jeżeli będzie za mała cyrkulacja to mogę dodać ją po jakimś czasie czy od razu?

Pozdrawiam


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zmartwię Cie, ale nie stosuje się tego typu filtrów. Polecam kupić kaskadę fzn-3 - idealnie pasuje do tej wielkości akwarium. Możesz próbować odpalać na tym filtrze, ale z tego mogą być same problemy - jeśli nie teraz to po jakimś czasie.

Co do światła, to mało niebieskiego moim zdaniem.

Zamiast korali 900 polecam Ci kupić fzn-3 kaskadę i do niej siporax/mitrix. Kaskada na początku zupełnie wystarczy - dopiero jak będzie już mało miejsca to coś więcej by się przydało, ale to z czasem zobaczysz. Z purigenem bym się wstrzymał, zamiast tego węgiel aktywny jak coś ma być. W gąbkach osadza się dużo syfu, który jak przypadkiem wyleci to zrobi tylko problem.


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam kaskade chociaż ja używałem tańszej chińskiej. Lampa zdecydowanie za mało niebieskiego. Mógłbyś podać konkretnie jaka to lampa? Wkłady na początek bym odpuścił. Filtr RO/DI masz czy zamierzasz kupować wode?


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka wygląda tak. Jest ona zrobiona typowo pod akwarystykę roślinną. Zakupiona od prywatnej osoby która składa je osobiście, On twierdzi, że lampka powinna dać radę.

Wodę zamierzam kupować i to jest kolejna kwestia. Czy może być woda demineralizowana? Czytałem wczoraj, że niektórzy z powodzeniem prowadzą akwaria na wodzie demineralizowanej lub nawet kranowej, ewentualnie gdzie kupić wodę RO w warszawie?

Jeżeli faktycznie nie da się prowadzić akwarium morskiego na filtrze kubełkowym to kupię tą kaskadę.

Może ktoś miał doświadczenia z kubełkami?

post-24943-0-19028700-1423656405_thumb.jpg


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zbyt biało lampka.

Co do wody, to możesz kupować w sklepach z akwarystyką morską, ewentualnie możesz kupować demineralizowaną (nie mylić z destylowaną).

Na forum są/były zbiorniki prowadzone zarówno na wodzie kranowej, czy nawet na kubełku. Na początku było w miarę spoko, ale później pojawiały się problemy.


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie mogą być skutki złego światła? Wysyp glonów? Nic nie będzie rosnąć?

Widzę, że kolega 8966666 jest z Warszawy, mógłbyś polecić jakiś sklep w którym mógłbym kupić wodę RO z przyzwoitej cenie bo na stronach internetowych erybka czy aquamedic nic nie ma bądź mam problemy ze wzrokiem.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku kupowałem wodę w Acroporze - woda ro/di to koszt 40gr/l. Tylko musisz mieć swój pojemniczek. W innych sklepach z akwarystyką morską też na pewno dostaniesz - ale nie mają tego wypisanego na stronie. Jak zadzwonisz to powiedzą czy mają. Czasem przed podjechaniem warto zadzwonić żeby zrobili troszkę więcej wody, bo osmoza szybko się nie robi :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa sie nie nadaje ta jest do słodkowodnego za dużo białego za mało niebieskiego kupiony "Lampy Led Akwaria" ?

Prostym sposobem możesz ją przerobić na morskie

Edytowane przez Quest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku kupowałem wodę w Acroporze - woda ro/di to koszt 40gr/l. Tylko musisz mieć swój pojemniczek. W innych sklepach z akwarystyką morską też na pewno dostaniesz - ale nie mają tego wypisanego na stronie. Jak zadzwonisz to powiedzą czy mają. Czasem przed podjechaniem warto zadzwonić żeby zrobili troszkę więcej wody, bo osmoza szybko się nie robi :)

Dzięki za podpowiedź.

Lampa sie nie nadaje ta jest do słodkowodnego za dużo białego za mało niebieskiego kupiony "Lampy Led Akwaria" ?

Prostym sposobem możesz ją przerobić na morskie

Dokładnie tam kupiona. Miała być do LT ale jakoś się napaliłem na morskie.

O jakim sposobie mówisz? Mógłbyś się tym ze mną podzielić :)?


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o sposób, w którym wymieniasz białe diody na niebieskie :)


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zmartwię Cie, ale nie stosuje się tego typu filtrów. Polecam kupić kaskadę fzn-3 - idealnie pasuje do tej wielkości akwarium. Możesz próbować odpalać na tym filtrze, ale z tego mogą być same problemy - jeśli nie teraz to po jakimś czasie.

Co do światła, to mało niebieskiego moim zdaniem.

Zamiast korali 900 polecam Ci kupić fzn-3 kaskadę i do niej siporax/mitrix. Kaskada na początku zupełnie wystarczy - dopiero jak będzie już mało miejsca to coś więcej by się przydało, ale to z czasem zobaczysz. Z purigenem bym się wstrzymał, zamiast tego węgiel aktywny jak coś ma być. W gąbkach osadza się dużo syfu, który jak przypadkiem wyleci to zrobi tylko problem.

Co do kubełków to nie do końca jest że się nie nadają :), widziałem kilka zbiorników z powodzeniem prowadzonych na kubełkach.

Ale jęsli ktoś początkujący to zdecydowanie kaskada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie nie da się prowadzić akwarium morskiego na filtrze kubełkowym to kupię tą kaskadę.

Może ktoś miał doświadczenia z kubełkami?

Miałam kaskadę w 30l - dla mnie się to nie sprawdza.

Obecnie mam 90l i mam zewnętrzny filtr kubełkowy Tetra Tec 800 Plus z racji braku miejsca na sumpa, i uwierz mi, da się prowadzić akwarium morskie na zewnętrznym filtrze kubłowym. Jedyny minus to kupa roboty z tym :thumbsup:

Ja wkładam gąbki od czasu do czasu, ale wymieniam je co 2-3 dni bo inaczej się nie da. Mam PhosGuard, Purigen i węgiel aktywny. Czyszczę cały kubeł raz na 2 tygodnie, co miesiąc wymiana węgla. Także jak masz tylko czas i chęci to ja nie widzę problemu. Tylko nie wiem, czy jest jakiś mały filtr, żeby masakry nie narobić w takim małym zbiorniku.

Edytowane przez Foxface (wyświetl historię edycji)

Akwarium 60x35x45, Filtr zewnętrzny Tetra Tec EX 800PLUS, Grzałka: Tetra 100W, Oświetlenie: Arcadia 21W, Cyrkulacja 2500, Skimmer: Tunze 9004, Żywa skała: około 12kg, Podłoże: piasek żywy I suchy 50/50 około 3kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.