Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na forum jakieś pół roku i chciałbym założyć moją malutką a więc czym dysponuje :

krewetkarium 112l z pokrywą 2 świetlówki t8 filtr gąbkowy i grzałka

krewetkarium 30 l bez pokrywy decolight duo 2x11 w oraz filtr kasadowy

oby dwa ida do likwidacji ale chcialbym sie was zapytać czy po sprzedarzy sprzętu (oprucz 30 l akwarium bo chce go wykorzystac jako sumpa)jest możliwość kupienia :

akwarium 180 l

jakiegoś lepszego filtra (może być gorszy)

oświetlenia choć moge zrobić własne led bo potrafie

odpieniacz w sumie nie potrzebuje bo moge sam zrobić

jakas pompe powrotna z sumpa

jakies sole na start

Ps sprzet ktory sprzedaje jest w stanie bardzo dobrym i ten który chce kupić może być używany

pozdrawiam i zapraszam do dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem. Pytasz czy za ten sprzęt, który sprzedajesz kupisz solniczkę z dobrym filtrem lub gorszym?


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się nie stosuje znaków interpunkcyjnych.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie starczy ci kasy

Nawet jeśli odpieniaz czy oświetlenie będziesz robił sam to i tak będziesz musiał kupić diody, zasilacz, pompę czy plexi,

Do tego pompa obiegowa, cyrkulator itp

Edytowane przez duszakm (wyświetl historię edycji)

a4fa4b9893d1871578e378f937341efau649a580.png

Opti 155x50x50, Jebao WP25 x 2szt, LED -160 W, 2x T5- 80W,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie reszta... Sól,testy,skała,życie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega jest pól roku na forum więc jakąś wiedzą już dysponuje. Przynajmniej przez dział dla nowicjuszy zapewne przebrnął. Jeśli nie to oj wstydź się wstydź :blushing:


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem jak na początek ale chodzi mi o to czy te pieniądze starczą na akwarium i filtr tylko o to mi chodzi a resztą sie zajme potrafie zrobić dobry odpieniacz i sam sb zrobie swiatła sól dostane po znajomości skały to jest mały pikuś a jeśli chodzi o moją interpunkcje nie jestem orłem z polskiego i troche trudno pisze się na tak malutkiej klawiaturze pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też orłem z polskiego nigdy nie byłem ale nie rozumiem, jak można w tekście liczącym 363 znaki nie użyć żadnego znaku interpunkcyjnego? Szanujmy siebie nawzajem, bo nie da się tego czytać. I nie przemawia do mnie fakt pisania na "malutkiej klawiaturze".

Edytowane przez erwisnia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy kasy na pewno, założenie małego akwa 30 l kosztuje tysiaka (bez życia oczywiście). Jest parę wątków, na których ludzie piszą ile na co wydali, proponuję poczytać i się zapoznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to jest jak się nie stosuje znaków interpunkcyjnych.

Pozdrawiam, Marek.

Zawsze stosujesz ?

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem jak na początek ale chodzi mi o to czy te pieniądze starczą na akwarium i filtr tylko o to mi chodzi a resztą sie zajme potrafie zrobić dobry odpieniacz i sam sb zrobie swiatła sól dostane po znajomości skały to jest mały pikuś a jeśli chodzi o moją interpunkcje nie jestem orłem z polskiego i troche trudno pisze się na tak malutkiej klawiaturze pozdrawiam

"te" czyli jakie? Uwierz, że chcemy Ci pomóc ale tak formułujesz pytanie, że zamiast odpowiedzi wszycy się czepiają Twojej pisowni. Tak łopatologicznie przykład

1. Mam budżet np. 1000 zł od czego mogę zacząć?

2. Chcę baniak 180 l i proszę o porady jaki sprzęt (zaraz zapytają co chcesz trzymać).

Jak mamy się wysilić i pomóc w uruchomieniu akwarium skoro Ty nie wysiliłeś się przez te pół roku na forum,żeby trochę zgłebić wiedzę.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiegos lepszego filtra moze byc gorszy nie potrzebujesz to juz troche wiecej zostanie na pompe bo im lepsza kupisz tym lepszy bedzie odpieniacz czy wlasne led to znaczy przyklejone pare paskow to moze byc troche za slabe

jesli chodzi o jakies sole na start to bedziesz ich potrzebowal bez przerwy bo trzeba robic podmiany wody 10% co tydzien takze tej soli po znajomosci wez od znajomego wiadro lub poczekaj do wakacji i przepracuj z miesiac to bedzie kasai kupisz lepszy gorszy sprzet ktory sie nie rozklei pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, może jestem jakiś "dys" ale nie potrafię czytać bez interpunkcji. Może chłopaki wejdźcie na wyższy poziom i przestańcie używać spacji. :-)

Zawsze stosujesz ?

mobilnie

Zawsze. Nie mówię, że czasem nie przeoczę jakuegoś przecinka, ale to już jest przegięcie.

Pozdrawiam, Marek.

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra nie było tej interpunkcji (trzeba być tolerancyjnym ) nie da sie tak łatwo wstawiać przecinka kropki skoro ich wogole nie da sie przycisnac o ile chcesz nie zabiore igły naprawde jest strasznie mała .

Dobra tak jak kolega wyżej pytał no powiedzmy mam ten 1000 zł ale nie rozumiem po co skoro moge niektóre rzeczy sam zmajstrować np lampki za 100 funtów załatwie i zrobie z soczewkami odpowiednio dobre do akwarium morskiego.

A co chce na początek lsp albo jakieś sps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci aż tyle? Tak w zaokrągleniu:

- sól 200 zł (wiadro żeby zostało na podmiany)

- piasek 100 zł

- filtr RO + DI- 250 zł

- testy 150 zł

- TDS - 90 zł

- sucha skała - 250 zł

Już masz tysiaka a jeszcze sprzętu niezbednego nie wymieniłem. Graty do lampy, pompa obiegowa, pompy cyrkulacyje, pompa do odpieniacza, który zmajstrujesz...


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.