Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Dzisiaj nastąpił start mojej solniczki. Zestaw skompletowany następująco:

  • akwarium Aquael nano reef 30,
  • oświetlenie Aquael ECOLIGHT LED 2x6 W,
  • kaskada FZN-3
  • grzałka Tetra HT 25 W
  • termometr Aqua-Medic T-meter
  • żywa skała 2,5 kg

W kaskadzie purigen 100 ml i matrix ok. 400 ml. Dodałem bakterie Special blend oraz Nite-Out II.

Start na wodzie z działającego zbiornika, po paru dniach planuję odciągnąć resztki wypłukane ze skały oraz dorzucić żywy piasek.

Planowana obsada to korale miękkie, krewetka, ślimaki, krabik, rozgwiazda piaskowa (narzeczona postawiła warunek, że ma być rozgwiazda i koniec :)) później jakaś malutka rybka.

Na tą chwilę daję akwarium dojrzeć i spokojnie przejść cykl azotowy.

DSC02202

DSC02201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te ledy to troche nie zamalo ja mialem aquael dualight i tam byly 2 swietlowki po 11w i tak mi sie wydawalo ze za malo na kostke. I pamietaj apetyt rosnie tak ze za ile wieksze? :) a i powiedz mi jeszcze ile teraz swiecisz?

Edytowane przez slowik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia :)

czy te ledy to troche nie zamalo ja mialem aquael dualight i tam byly 2 swietlowki po 11w i tak mi sie wydawalo ze za malo na kostke. I pamietaj apetyt rosnie tak ze za ile wieksze? :) a i powiedz mi jeszcze ile teraz swiecisz?

Słowiku oświetlenie jest ok te zestawy teraz takie mają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na purigen to chyba trochę za wczesnie ?

poczekaj ze 2 tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te ledy to troche nie zamalo ja mialem aquael dualight i tam byly 2 swietlowki po 11w i tak mi sie wydawalo ze za malo na kostke. I pamietaj apetyt rosnie tak ze za ile wieksze? :) a i powiedz mi jeszcze ile teraz swiecisz?

mam pewne obawy, myślę jednak, że skoro sporo forumowiczów przesiadając się ze świetlówek na ledy zmniejsza moc lamp ledowych o połowę to w moim przypadku też nie będzie problemów

No to powodzenia :)

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. Będę śledził wątek.


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 2 mojej solniczki

Woda się sklarowała, ze skały wypłukało się trochę śmieci. Planuję je odessać i dosypać piasek, po tej ingerencji będę tylko dolewał ubytki wynikłe z parowania wody. Na razie planuję świecić aktyniką 6h/dobę a białym - 4h Niech spokojnie dojrzewa, żeby później mogło cieszyć oko.

post-23909-0-70104800-1420041431_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta lampa nie nadaje się do morskiego, o ile pamiętam ma barwę światła 6500.No chyba ze jakiś najnowszy produkt.

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci dojrzeje to mogę ci dać kilka zwierzątek jakieś serco i ukwiała amnemonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci dojrzeje to mogę ci dać kilka zwierzątek jakieś serco i ukwiała amnemonie

Super, dziękuję za propozycję. Będę pamiętał, żeby się do Ciebie zgłosić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz odpowiedniej lampy to proponuje zrobić sobie 10watowe ledy.


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta lampa nie nadaje się do morskiego, o ile pamiętam ma barwę światła 6500.No chyba ze jakiś najnowszy produkt.

P.

Jak nie masz odpowiedniej lampy to proponuje zrobić sobie 10watowe ledy.

Rozwiewając wszelkie spekulacje wstawiam odpowiednie zdjęcie :)

post-23909-0-63621900-1420056139_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że jest tu ktoś z Bydgoszczy! Powodzenia z solniczką !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiewając wszelkie spekulacje wstawiam odpowiednie zdjęcie :)

Dzięki za oświecenie :)

Szukałem na stronie Aquaela i nie bardzo widziałem.

Ile to cudeńko kosztuje? Kupowałeś w zestawie czy osobno? W sklepie czy przez internet?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oświecenie :)

Szukałem na stronie Aquaela i nie bardzo widziałem.

Ile to cudeńko kosztuje? Kupowałeś w zestawie czy osobno? W sklepie czy przez internet?

P.

Zestaw był kupiony w sklepie solniczka.eu, z tego co wiem ściągali na zamówienie bo nie mają na codzień tego w asortymencie.

Poza tym widziałem, że erybka takie zestawy sprzedaje http://erybka.pl/pro...litrow-LED.html

i na allegro coś się znajdzie http://allegro.pl/na...4948719292.html

Szukałem również z ciekawości, czy sprzedają ledy osobno ale nie znalazłem ich nigdzie w asortymencie.

Znalazłem tylko taką informację http://www.rynekzool...owe_moduly.html

Podejrzewam, że za jakiś czas będzie można zakupić moduły osobno, na tą chwilę są dostępne tylko w zestawach.

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zbiornika odessałem resztki, które wypadły ze skały. Na dno trafił żywy piasekNature's Ocean live sand aragonite white w ilości 4,5 kg.

Woda się ładnie klaruje, na razie żadnego życia wychodzącego ze skały nie zauważyłem.

post-23909-0-74964700-1420136100_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również postawiłem Kosteczke wczoraj ale dopiero teraz doczytalem do konca o tym filtrze (skleroza, pamietam ze czytalem rok temu a jakos podczas zakupow zapomnialem sie dopytac)

Mozesz pokazac jakos jak masz ten Purigen i Matrix w kaskadzie ?

Po prostu wsypane do obydwu komór zamiast gąbek czy jak ?

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ze kolejna osoba w kuj-pomorskim sie pokazała. Ps odpuść te 30 litrów i postaw coś większego szkoda kasy i czasu... Gwarantuje ze za kilka miesięcy zaczniesz szukać większego baniaka. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również postawiłem Kosteczke wczoraj ale dopiero teraz doczytalem do konca o tym filtrze (skleroza, pamietam ze czytalem rok temu a jakos podczas zakupow zapomnialem sie dopytac)

Mozesz pokazac jakos jak masz ten Purigen i Matrix w kaskadzie ?

Po prostu wsypane do obydwu komór zamiast gąbek czy jak ?

Pozdrawiam,

Witam

Matrix wsypałem do jednej z komór (do pełna ale tak żeby luz był, bo jak zasypałem koszyk na maksa to przepływ mi mocno zdławiło). Purigenu kupiłem 100 ml i był on w takiej specjalnej siateczce, którą to umieściłem w drugiej komorze kaskady. Zostało tam sporo miejsca na inne media filtracyjne, które pewnie się jeszcze pojawią za jakiś czas.

Super ze kolejna osoba w kuj-pomorskim sie pokazała. Ps odpuść te 30 litrów i postaw coś większego szkoda kasy i czasu... Gwarantuje ze za kilka miesięcy zaczniesz szukać większego baniaka. Powodzenia.

Zakup tej 30-stki był celowy, nie mam zbytnio miejsca na postawienie większego akwarium. Poza tym podobają mi się takie małe rafki, szczególnie ta prowadzona przez forumowicza r_33. Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 6 po uruchomieniu. Zaobserwowałem życie wychodzące nocą ze skałki. Zwierzątko jest żółto-przezroczyste, długie na kilka cm i wygląda jak cienka dżdżownica. Poza tym skałkę zaczynają mi porastać jakieś zielone glony - zapewne pierwsze oznaki dojrzewania. Temp. ok 25 st. C, woda jak kryształ. Dolewam jedynie to co odparuje i czyszczę czasem szyby. Zacząłem zastanawiać się nad skimmerem bo film na powierzchni zaczyna mnie drażnić:) Mam już pewną wizję jak zrobić sobie skimmer diy bo te z chińskich kaskad hbl średnio mi się widzą. Jak zmajstruję coś, co będzie spełniać swoje zadanie to się podzielę wiedzą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z okazji pierwszego zwierzaka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powodzenia mam nadzieje ze jeszcze dużo innych dobrych zwierzątek cię powita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pojawił się dzisiaj problem z oświetleniem. Niebieskie działa, białe umarło... Próbowałem podłączać do innych gniazdek (na początku myślałem, że to wina programatora) ale niestety nie chce świecić. Będę to oczywiście reklamował ale czy do momentu otrzymania nowego modułu mogę świecić tylko aktyniką? akwarium jest w fazie wczesnego dojrzewania więc mam nadzieję, że brak przez kilka dni białego światła nie wpłynie jakoś znacząco na kondycję baniaka.

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do momentu otrzymania nowego modułu mogę świecić tylko aktyniką?

tak, nic sie nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.