Skocz do zawartości
ikris

Zielona szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Robisz podmianki jakbyś miał wypasione sps - moim zdaniem 10% to sporo przy tej obsadzie.

Jest nawet ankieta kto ile podmienia a wiadomo kto ma jakie baniaki.

5% c7d lub 10% c14d wydaje mi się to optymalnie.

Kup jakiś preparat podbijający mg.

Tylko przy zmianie soli na słabszą (np IO czy RC) , jakie podmianki zachować?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RC to nie taka słaba sól...

Zastanów się jeszcze czy nie warto po prostu zostać przy obecnej soli tylko zmniejszyć podmianki i dodawać mg.

Jeśli masz już wielkie wyrośnięte korale i zatłoczony baniak to może lepiej więcej podmieniać na uboższej soli.

Czysta woda to jedno a pierwiastki to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Sumienie@

a czemu na początku stosowania ballinga mają rozjechać się parametry. Zrobić częściej testy i nie ma problemu


330L+sump,Deltec SC 1455,6xT5 39W,Jebao RW 4 i 8,obieg DCP6500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Sumienie@

a czemu na początku stosowania ballinga mają rozjechać się parametry. Zrobić częściej testy i nie ma problemu

zawsze na początku stosowania po wlaniu kH poleci Mg i Ca - nawet jak będzie po równo.

Poza tym po co do miękkich lać ballinga?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze na początku stosowania po wlaniu kH poleci Mg i Ca - nawet jak będzie po równo.

Poza tym po co do miękkich lać ballinga?

jeśli zmieni sól może okazać się konieczne. A szyby nie będą robiły się zielone po kilku godzinach


330L+sump,Deltec SC 1455,6xT5 39W,Jebao RW 4 i 8,obieg DCP6500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę, jak będzie na IO. W końcu morskie to ciągłe testy ;)

Dzisiaj po całym dniu bez jednej świetlówki i znacznym podniesieniu lampy i zdecydowanie lepiej. Nie ma takiej masakry, jak zawsze. Oczywiście jest nalot, ale da radę żyć. Myślę, że ze słabszą solą będzie dobrze. Za jakiś czas dam znać, jak parametry, korale i szyby na IO.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Ci podpowiadaja i ja tez bym tak zrobił: zmniejszyć podmianki.

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wykończyć te 5kg Coral Pro z podmianką co tydzień w ilości np 5l i zobaczyć co się stanie?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz podmianki o polowe na przykład albo tak jak kombinujesz. Czy jak nie robisz podmian szyby zielenieja?

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiany robię w weekend, a przez cały tydzień szyby robią się zielone. Np w piątek jest tak samo, jak po podmianie. Czasami są takie sytuacje, że od razu po przetarciu robi się zielony nalot.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moz popilnuj kH, a z podmianami wstrzymaj sie ze 2 miesiace ? Jakis odpieniacz masz ? ,Sorry, musze pytac, bo nie wypelniles "stopki", moze warto ?

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, uzupełnię, jak zacznie działać forum z www ;) Odpieniacz mam Deltec SC 1455. Ładnie pieni i wyrzuca śmierdzący odpad. Co do kh... W obecnej sytuacji, na jakim poziomie powinienem mieć? Ostatnie mierzenie w weekend wskazało 7.4.

Edytowane przez ikris (wyświetl historię edycji)

opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może warto, żebym podłączył UV?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kH 7,4 jest ok.

UV bym nie podlaczal, raczej wolalbym najpierw znalezc przyczyne. Prawdopodobnie woda jest zbyt bogata, stad propozycja zaprzestania wlewania czegokolwiek az do ustapienia zjawiska.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to odkąd zamontowałem koronę, to zauważyłem większy atak zielonej szyby. Może po prostu światło nie rozprasza sie po pokoju, tylko jest skumulowane w jednym punkcie. Jeszcze zastanawiam się nad lampą. Może zostawię 4 z 6 świetlówek na dłuższy czas i zobaczę, jak zareagują korale i szyba? Każda świetlówka ma dodatkowo odbłyśnik.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewne, ze szyby beda wolniej zieleniec, gdy bedzie mniej swiatla, ale to nie o to chodzi.

Wolalbym po prostu wyjalowic wode ale koram nie psulbym zycia brakiem swiatla.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po przetarciu szyby, po godzince znowu zielona mgła :/ masakra


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało ci się zwalczyć zielony nalot na szybach?


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udało. Nadal pojawia się po dniu. Nie wiem o co chodzi :/


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po przetarciu szyby, po godzince znowu zielona mgła :/ masakra

Przy przecieraniu, zwłaszcza że mam to samo, zauważyłem, że wzniecam mocną ilość takiego pyłu w wodzie.Robiła się nawet lekko mętna. A używałem gąbek, algaescreepera czy czyścika magnetycznego.

Moja zaproponowała bym delikatnie ręką, przy użyciu wacików kosmetycznych (do demakijażu płaskie,okrągłe) przecierał szkło od środka.

Co się okazało, zielony nalot zaczyna zanikać, szyby są czyste a sam nalot tak szybko już się nie odnawia.

Tylko musisz zbierać tak, by nie pylić wody :)

Wolnym ciągłym ruchem w jednej linii, np wzdłuż akwarium.

Spróbuj, mi pomogło :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję, bo już mam dosyć tego :)


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpaską zrobisz to 10 razy szybciej,efekt gwarantowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wciągnie całą wodę z akwarium ;)


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpaską zrobisz to 10 razy szybciej,efekt gwarantowany

ta...a ile w tych podpaskach chemii...więcej niż w całych naszych solniczkach :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć wysokie zasolenie rzędu 1026 sg pomaga pozbyć się glonów. Prawda?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.