Skocz do zawartości
reef87

Mandaryn wspanialy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nabyłem mandarynka:-) samiec prawdopodobnie ze względu na szpikulec na płetwie. Teraz pytanie czy to normalne że on cały czas się chowa w skałach i żadko kiedy wychodzi? Może jest chory? Drugie pytanie jak tego dziada karmić :-) co i jak podawać. Pozostała obsada to dwa blazny z czego jeden próbuje go czasami zachęcić do pływania ale z marnym skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jednego i jest tak samo jak u Ciebie. Cały czas w skałach. U mnie nie przyjmuje żadnych mrożonek i je tylko to co sam upoluje.

Teraz doczytałem, że masz w opisie 30l akwarium. To ciągle aktualne? Upewniłeś się przed kupnem czy je mrożonki? Skałą z 30l raczej go nie wykarmisz.

Edytowane przez Nimloth (wyświetl historię edycji)

Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trafiły nam się nieśmiałe osobniki niestety, bardzo podobają mi się ich tańce na filmach z youtube, być może dokupujac osobnika płci przeciwnej sytuacja się zmieni? W sklepie była parka marmurkowych ale również mało ruchliwa... Jedno obok drugiego w rogu akwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trafiły nam się nieśmiałe osobniki niestety, bardzo podobają mi się ich tańce na filmach z youtube, być może dokupujac osobnika płci przeciwnej sytuacja się zmieni? W sklepie była parka marmurkowych ale również mało ruchliwa... Jedno obok drugiego w rogu akwa...

Dokupiłem ostatnio samca do mojej samicy, ale niestety samica go zamęczyła.


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz mandaryna w 30L? To módl się żeby zaczął jeść podawany pokarm, bo inaczej padnie z głodu.

Niestety, wygląda na to, że jest to kolejny przykład kupna pod wpływem impulsu i braku odpowiedzialności sprzedającego, który albo nie zapytał, albo zignorował fakt, że akwarium jest tak małe.

Rafał - Mandaryny, żywią się tym co znajdą w skale, dlatego ważne jest, aby tej skały było pod dostatkiem. Przynajmniej 10-15kg na mandaryna o ile nie ma innych ryb o podobnych zamiłowaniach pokarmowych.

Jest pewna szansa, że mandaryn zainteresuje się mrozonkami. Najlepiej przez jakiś czas dokarmiaj ryby żywym pokarmem - artemią, oraz kup żywe wrotki, któe zasiedlą skałe.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No one takie sa, ze nie plywaja jak doktorki, ale to ich zaleta. Za to wieczorem, przy przyciemnionych lampach, tuz przed ich zgaszeniem, tance godowe mandarynow sa wspaniale !

U mnie z czasem nauczyly sie jesc mala mrozonki, oczywiscie przy wylaczonej cyrkulacji.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dokupować drugiego - pomyśl raczej o zwrocie tego do sklepu.

Poza tym dwa błazny w 30L to już ciasnota niemiłosierna.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie mam już 30 litrów:-) obecnie reefmax tamten temat już nieaktualny, skały mam oko 17 kg około połowy z dojrzałego stabilnego zbiornika, korale rosną bardzo ładnie :-) w takim razie zbyt często nie będę go widział, spróbuję karmić tak jak napisaliście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sposób tylko jeszcze trzebaby jakoś mandaryna złapać :) Gdyby się udało może od razu bym go jakoś przyzwyczaił do drugiego mandaryna :)


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa z tymi pięknymi rybkami, może sam zacznie kielze łapać albo wieloszczety:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nabyłem mandaryna w sobotę, coś dziwnego z nim chyba się dzieje. To że nie pokazuje się podobno jest normalne, ale...zobaczyłem go rano leżącego na dnie, rusza płetwami ale ślimak i wieloszczety były dobrane do niego i jakby go zjadaly? Na rybie nie widzę żadnych zmian, miał lekko obgryziona płetwie odbytowa przez ww osobnikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to specyficzna ryba bo specjalista pokarmowy. Te ryby lepiej kupować z prywatnych baniaków a nie ze sklepu. One śpią jak zabite bo sinieją nocą zero koloru. Są łatwym pokarmem dla innych mieszkańców baniaka. Miałem ładnego samca ok 7-8cm i rano naruszyłem konstrukcję i spadła skala prosto na śpiącego mandaryna i już po wspaniałym. Kupiłem parkę takich po 5 -6 cm... Samica jest samca nie ma( lub się sprytnie chowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to specyficzna ryba bo specjalista pokarmowy. Te ryby lepiej kupować z prywatnych baniaków a nie ze sklepu. One śpią jak zabite bo sinieją nocą zero koloru. Są łatwym pokarmem dla innych mieszkańców baniaka. Miałem ładnego samca ok 7-8cm i rano naruszyłem konstrukcję i spadła skala prosto na śpiącego mandaryna i już po wspaniałym. Kupiłem parkę takich po 5 -6 cm... Samica jest samca nie ma( lub się sprytnie chowa)

Czyli czarno to widze...a powiedz mi jeszcze czy to normalne że ona tak wolno łapie powietrze?mam wrażenie jakby się meczyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czarno to widze...a powiedz mi jeszcze czy to normalne że ona tak wolno łapie powietrze?mam wrażenie jakby się meczyla

Jak to zaobserwowałeś ? Może nakręć filmik tego mandaryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zaobserwowałeś ? Może nakręć filmik tego mandaryna

Odlowilem rybkę... Niestety jest jakby zgieta w pół ma lekko nabrzmialy odbyt i pełno ciągnącego się śluzu z płetw

...musiała być chora jak ja kupiłem...:-( chyba nie warto już kręcić filmiku jest w osobnym akwarium i tam pewnie odejdzie na wieczna rafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie kupowałeś ?

Solniczka -Bydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jednego Mandaryna w 200L skaly duzo z 30 kg. Nie jadł mrożonek tylko żywy morski pokarm, odrazu po wsadzeniu do akwarium zaczął polować, ale w dzień robaczków za bardzo nie widać, cały czas był dosyć chudy, martwiłem się że padnie ale ma sie cały czas dobrze, od rana do wieczora cos skubie ze skały, odkąd jeszcze zaczął wypływac na piasek przybrał troche masy :) ale bez przesady. Na początku pojechałem na giełde i za 40 zł kupiłem ze 100 worków z artemią, lansonogami kiełżami, skubał troche artemii a najbardziej mu wchodziły lansonogi. Tylko ciężko nakarmić takim pokarmem jedną rybke kiedy obok wyżerają inne... troche kasa w bloto jak z 10 worków zje może 3szt. lansonogów. Spróbowałem też ze zwykłą ochotką i o dziwo jadł, ale już następny raz nie chciał. Chyba musi być taka "młoda" ochotka.

Jeśli Twój też nie je mrożonek to odłowiony na pewno padnie z głodu, ja bym go wrzucił z powrotem i dał czegoś żywego.

Z tym śluzem gdzies cos kiedyś czytałem że to normalne, może się piasek nawet do niego przyklejać.

Pewnie jest po prostu wychudzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam szczęście mój szkrabik ma już prawie 3 lata i wcina mrożony ale sporo czasu mu to zajeło


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja samica nauczyła się jeść mrożonki od samca. Niestety po 2 latach tak go atakowała że musiał zmienić akwarium i do dzisiaj jest "rozwódką", i wcina wszystkie mrożonki jakie podaje


330L+sump,Deltec SC 1455,6xT5 39W,Jebao RW 4 i 8,obieg DCP6500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj podałem na próbę mojej mandarynce ochotkę i bardzo jej posmakowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.