Skocz do zawartości
mars79

koral milka

Rekomendowane odpowiedzi

wodę z dolewki lejesz z ręki do baniaka dobrze zrozumiałem , to nie dziw się że zasolenie szaleje i problem z parametrami tak nie mozna po to jest automatyczna dolewka aby był jak najmniejszy skok zasolenia ,czym mierzysz zasolenie spławik na ryby i do sklepu kupić porządny sprzęt do pomiaru i kłopotu nie będzie :blushing:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale próbuje utrzymać zasolenie i jakoś przez tydzień było ok nie wiem czemu poszło w górę dolewam wodę co dziennie nie możliwe ze zapominam dolewać , a jak wcześniej pisałem choćby ubyło 3l wody to jaki może być skok zasolenia ? praktycznie nie duży .

rozumiem ze bez automatycznej dolewki jest inaczej ale dużo ludzi ma akwarium bez automatycznej dolewki i wlewają wodę z wiadra i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czego nie rozumiesz?

Przy miękkich koralach typu rhodactis (te pospolite) xenia, sarco - można dozowac wszystko z ręki.

Ale żaden sps tego nie wytrzyma.

Zamiast kupować korale - napisz do kolegi @mufti, on bodajże ma w sprzedaży automatyczne dolewki za 150 zł. Przynajmniej tak kiedyś było.

Zainwestuj w dolewkę i dobre urządzenie do pomiaru zasolenia.

Nie wyobrażam sobie dolewania wody np w lato z ręki... Bo raz wyparuje 10l tygodniowo, a raz 12.

I skąd wiesz ile masz dodać tej wody?

Już Yarcio Ci napisał, że najwazniejsze jest kH i zasolenie. I tego się trzymaj... a prochy ballinga zostaw za rok... o ile będą Ci w ogóle potrzebne...

To, że ktoś leje z ręki - to jest jego sprawa. Ale są rzeczy w akwarystyce morskiej, na których się nie oszczędza - bo to się zemści prędzej czy później.

A milka wbrew pozorom to dość wymagający koral

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 litry wody w Twoim litrazu dolane za jednym razem, to jakby 6 w moich 400 litrach.... Automatyczna dolewka dolewa mi jednorazowo moze szklanke, moze dwie... Gdyby dolewala 6 litrow to bym nie mowil o stabilnym zasoleniu, zreszta w ciagu doby paruja mi 4 litry. Gdybym dolewal Twoim sposobem, to moglbym robic dolewke co poltora dnia... To nie dla sps-ow.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok właśnie patrzę nad dolewka grawitacyjna bo nie mam sumpa i myślę jak ją ułożyć w zbiorniku i co jeszcze trzeba do tego kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie komplikuj sobie i koralom życia. Automatyczna dolewka i wszyscy będą zadowoleni :).

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok właśnie patrzę nad dolewka grawitacyjna bo nie mam sumpa i myślę jak ją ułożyć w zbiorniku i co jeszcze trzeba do tego kupić

200l bez sumpa? czarno to widzę wszystko...

Kup najprostszą dolewkę z jednym czujnikiem... czujnik zamontuj w akwarium a wąż wsadź do 5l butli po mineralnej.

Oczywiście mineralną wodę wylej do szklanki i wypij (w butelce ma być sama RO)

Ręcznie wtedy będziesz sobie dolewał do butelki, a nie do akwarium...

Wkładasz spsy... a czym odpieniasz?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumie, co ma wspólnego sump z parametrami? wszystkie graty można równie dobrze trzymać w akwarium,kwestia gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie racja... można wsadzić odpieniacz i zająć pół akwarium :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej, obstawiam winę ledów, tak jak Stani napisał , ledy wala prosto w dół. Kiedyś (5 lat temu )miałem same spsy przy ręcznym dozowaniu wody i Ballinga i korale bez problemu się zaadoptowały do takich wrunków, oświetlałem w tedy samymi T5. Akropory w tedy polipowły od stopy do samej góry. Od czasu kiedy przeszedłem na Ledy mam podobny efekt do twojego - korona rośnie jak szalona a od dołu koral podciaga tkankę. Dodam że Balling teraz jest podawany z dozownika a woda z automatycznej dolewki. Jeszcze jedno co mi przychodzi do głowy to zobacz czy gdzieś się aiptazja nie przyczepiła do tego korala, albo na podstawce albo gdzieś na dole korala.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mars79 tam na pewno nie ma tkanki czy może jest tylko, że biała? Na zdjęciach słabo widać. Ja świecę ledami i u mnie jest tak, że tam gdzie światło nie pada bezpośrednio na korala faktycznie jest biało, ale polipy i tkanka są, natomiast cała reszta, która jest w świetle jest ładna fioletowa. Dolewka i balling automatyczne.

Edytowane przez messaya (wyświetl historię edycji)

Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koral nie ma tkanki od dołu do połowy a reszta świetnie polipuje , a o do dolewki to butelka plastikowa mus być po wyżej akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o do dolewki to butelka plastikowa mus być po wyżej akwarium ?

Jeżeli masz sump to powyżej sump'a i dolewaj do niego :)


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam,

nie mam takiej dolewki ale zgaduje, ze dolewka grawitacyjna powinna byc wyzej niz zbiornik, do ktorego woda ma sie grawitacyjnie wlewac. :blushing:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jutro jadę po sumpa ma wymiary 60 x 25x26 taki mi wejdzie do szawki mam 200l akwarium powinnien wystarczyć jak mi sie uda to kupię na dniach pudełko przelewowe cos muszę zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minął tydzień jest sump, dolewka a jak parametry? stabilne czy wciąż skaczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest sump ale jeszcze nie podłączony wymieniłem 2 szybki i schnie , teraz szukam pompy obiegowej , powoli wszystko idzie w dobra stronę , myślę ze do końca kwietnia wszystko będzie podłączone .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak pisałem wcześniej sump jest już w obiegu od piątku ,zobaczymy czy coś się zmieni a szczególności koral milka i glony , na razie to tak wygląda ale za niedługo będą zmiany .

post-23041-0-54999400-1430109672_thumb.jpg

Edytowane przez mars79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tak jak wcześniej pisałem miałem problem z parametrami , i po dyskusji z chłopakami którzy więcej wiedza o demie w sprawach akwarystki morskiej postanowiłem zrobić tak jak oni pisali założyłem sumpa zakupiłem reflektometr do mierzenia zasolenia , ale po dyskusji z kolega zmieniłem sól na Instant Ocean na mniej bogatą ponieważ tak sobie myślę ze to wina soli ze mam glony używałem soli Kent Marin Pro ale zobaczymy co się będzie działo,chyba ze się mylę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.