Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Przeszukałem podobne tematy pod tym kątem ale nie bardzo znalazłem informacje na ten temat.

Problem może jest może nie ale wole się upewnić gdy kupiłem euphylia była jednolitej całej barwy normalnej ale widzę od kilku dni zaczyna ona w połowie bieleć z innymi nie ma takiego problemu są dobrze napompowane i wygląd jak całokształt jest ok.Tą bielejącą mam gdzieś dopiero 4-5 dni w akwarium jeszcze nie dawałem jeść ale dziś podam A-Q Coral Food. Do akwarium nie dodaję żadnej suplementacji ani dodatków.Prowadzę na razie na samych podmianach na soli Instant Ocean bo nie mam za wiele koralowców LPS/Wogóle sps i trochę miękkich.Wodę staram się podmieniać co tydzień w ilości około 5-10% ostatni tydzień nie robiłem bo było cyjano.Już znikło.Co do świetlówek to są tam nowe koło miesiąca sam koralowiec stoi na samym dnie chyba ,że w tym problem i muszę go przenieść do wyżej ? cyrkulacja jest tam w miarę średnia. Światło to jest 6x54W w zbiorniku.Chyba ,że nie ma czym się martwic ? aczkolwiek wolę zapytać bo szkoda tak ładnego koralowca.

Parametry Wody:

No3:5

KH:0,40- KH 9,3-alk 3,30

Po4:0-0,003

Jeśli trzeba jeszcze jakieś testy to powiedzcie co kupić ? bo mam jeszcze test na MG ale wątpię by był przydatny.

4192494d4f82e0a5.jpg

83e741febddb2cad.jpg

f0252a7cd95f90c3.jpg

Nie wiem czy to może być przydatne ale trzy dni temu zastosowałem Marine Mycosidol.Dziś dałem do sumpa węgiel bo po użyciu tego specyfiku pisze ,że należy użyć.

Pozdrawiam i czekam na rady co z tym robić. :hope:

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczatek jej konca wyglada zle...u mnie tak dawno temu zeszla glabarescens raczej nic nie poradzisz a nie przeswietlilew jej czasem mocnym swiatlem?


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby miejscowo utraciła zooksantelle. Zobacz czy traci/podwija tkankę na szkielecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koralowcu nie widać by się tkanka zwijała zatracała jest wszystko normalnie wyłącznie robi się biała :shock:.

Jeśli trzeba to mogę nagrać jakiś filmik albo coś by lepiej ogólnie zobrazować.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobi sie biala i sie rozplynie zostsnie sam szkielet...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj ją tak w połowie baniaka, żeby miała trochę więcej światła, w niezbyt silny prąd wody, i spróbuj podkarmić. Ja bym jeszcze jej nie skreślał. Sprawdź też czy nie wyrzuca jakichś brązowych glutów bo z tego co poczytałem na RC to czasem tak wygląda początek brown jelly.

Wrzuć fotkę całego baniaka.

Edytowane przez Lurthel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj zdjęcie całego zbiornika

54cf26de7cb95c16.jpg

A zaraz jeszcze dodam krótki film.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo masz tą euphyllie? Była ostatnio ciętą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cięcia to nie wygląda by była świeżo cięta.A w akwarium mam ją koło 4-5 dni.Tutaj taki krótki poglądowy film.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ca ile masz ? Podstawowe testy jakie powinieneś robić to Ca kh no3 po4 mg ja robię tylko Ca i Kh.Sol IO to do fish only a Ty masz juz koralowce moZe nie masz stront w akwarium albo jakis innych micro .


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac to po zdjeciu calego akwa widac ze korale sa jakies bidne poskurczane albo zle parametry albo gloduja....


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypieczone jest wszystko w twoim baniaku


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta lampa UV jak "chodzi"?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy UV od dłuższego czasu jest wyłączona.Co do koralowców to fakt mogą być nie dokarmione wczoraj dałem dojść trochę jeść im ,że dziś zobaczymy.To co radzicie wyłączyć dwie świetlówki ? bo w akwarium jest 6x54W.

edit: Ehh widzę ,że kolejne obok dwie euphyllie zaczynają tracić wracać się do szkieletu proszę poradźcie co robić bo naprawdę szkoda koralowców i jakie jeszcze warto by było zrobi testy żeby się coś więcej dowiedzieć.

Dzięki i czekam na jak najszybsze odpowiedzi bo szkoda życia :no

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ,że nie powinienem pisać postu pod postem ale zależy mi by koralowca uratować...Aczkolwiek patrze na poprzedni filmik i myślę ,że może być już lepiej później dodam jak wygląda aktualnie.

Zrobiłem dziś test wody na magnez i wyszło 0,50-750mg czyli jest dojść za mało i się tu pojawia pytanie co mi mogło aż tyle magnezu skonsumować ?. Jeszcze za trochę podam wynik pomiaru Ca.

I zrobię dokładny pomiar solanki bo dostałem wiaderko soli Aquaforest to może spróbuję zrobić na niej jutro jedną podmiankę.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten wynik Mg u Ciebie. Może coś źle robisz albo test do bani. Możesz sprawdzić ten wynik u jakiegoś kolegi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi jak może być za dużo światła pod t5?

Co to za testy robisz za masz taką duża rozbieżność 0.5-750? Coś jest nie tak z wodą, zrób poprawnie testy kh ca mg no3 po4 i zasolenie. Nie masz jakiegoś przebicia? Miedź się h gdzieś nie dostała z jakiegoś przewodu do wody? Coral pozbył się zooksaneli i jak go nie będziesz karmić to może być ciężko.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi jak może być za dużo światła pod t5?

Co to za testy robisz za masz taką duża rozbieżność 0.5-750? Coś jest nie tak z wodą, zrób poprawnie testy kh ca mg no3 po4 i zasolenie. Nie masz jakiegoś przebicia? Miedź się h gdzieś nie dostała z jakiegoś przewodu do wody? Coral pozbył się zooksaneli i jak go nie będziesz karmić to może być ciężko.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

To raczej nie rozbieżność 0.5 - 750 a oprostu 0.50 ilość płynu pozostała w strzykawce która odpowiada 750mg - chyba, testu na MG jeszcze nie mam ale tak to zrozumiałem

Na szybko wygooglalem filmik z pozmiaru Mg salifertem i wychodzi na to że miałem rację.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak zacząłbym od sprawdzenia tego innym testem,jak pisałem dla mnie ten wynik jest trochę dziwny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak zacząłbym od sprawdzenia tego innym testem,jak pisałem dla mnie ten wynik jest trochę dziwny

Jutro przejdę się do E-rybki może mi zmierzą wynik.A jeśli chodzi o odczyt to miało byc 0,50 na skali czyli odczyt 750mg.

Testy mam ważne MG jest do 2017r. a robię je Salifert.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do testów to kupiłem nowy test i też koło tego pokazywał z początku trochę byłem zdziwiony ale później przypomniało mi się ,że nie robiłem ponad dwa tygodnie podmian tylko dolewanie ubytku bo było cyjano. Zasolenie w zbiorniku to 1.020 g/ml. Od tamtego czasu koralowce karmiłem co dwa dni aquaforest coral food i jbl korallfluid.I zrobiłem podmiankę koło 10% by polepszyć parametry, dokupiłem i leje dziennie Grotech ABCM, ogólnie na moje oko wyglądają te euphyllie lepiej.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety koral padł temat można zamknąć . Jak się później okazało dzięki wizycie morszczaka było to Brown Jelly.. :veryangry: Reszta euphylii na szczęście ma się dobrze.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu masz takie niskie zasolenie? Przy takim to wszystko zacznie Ci schodzić...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.