Skocz do zawartości
Agnieszka.k4

wylot z panelu

Rekomendowane odpowiedzi

Zamawiam właśnie płytę pleksi

post-24644-0-95992500-1424889153_thumb.jpg

no i zastanawiam się tylko nad wylotem, czy on ma być powyżej czy poniżej poziomu wody w akwarium? Wolałabym poniżej bo jakby był wyżej wylot niż poziom wody to będzie słychać chlapanie jak woda będzie sie lać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam.... nie zauważyłem komu odpisuję ;) sorki Agnieszko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIc nie szkodzi Rafał :)

ale pojawił się kolejny problem

mam filtr RO

5mikronów, filtr węglowy membrana i żywica, czytajac forum uznałam, że zakup 1 mikrona i wstawienie przed membraną będzie dobrym pomysłem ale jak wstawie ten filtr to w membranie i żywicy zmieni się kierunek przepływu, to nie przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pojawił się kolejny problem

mam filtr RO

5mikronów, filtr węglowy membrana i żywica, czytajac forum uznałam, że zakup 1 mikrona i wstawienie przed membraną będzie dobrym pomysłem ale jak wstawie ten filtr to w membranie i żywicy zmieni się kierunek przepływu, to nie przeszkadza?

A jakim cudem? Przeciez wstawisz w szereg i woda bedzie plynela przez 5 mikro,wegiel,1mikro,membrane i zywice.

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle zrozumiałeś to o czym myślałam :) mając 4 komory woda do membrany wlatuje od góry a do żywicy od dolu a wstawiając kolejny filtr to do membrany wleci od dolu a do żywicy od góry. A na membranie mam strzalke ze przepływ od góry do dołu.. Później zrobię rysunek to może będzie jaśniej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli do membrany ma wlatywac mimo wsyztsko od góry :) o to mi właśnie chodziło czy ma to znaczenie, dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz tak podłączyć 1 mikro aby woda na niego wchodziła z węgla i potem szła do membrany a z membrany na żywicę dopiero - jak masz taki system kompaktowy z żywicą w 3 korpusie to trzeba pokombinować z wężykami


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostane plexi przegrody tez mam z plexi i pojawily sie 2 nowe pytania. Czytam ostatnio mnóstwo o panelach i juz sama nie wiem czy do ostatniej komory gdzie jest pompa wlot może być dolem? Na googlach większość ma wlot dolem a tu często czytam, ze lepiej gora i juz nie wiem? Jesli ma byc dolem to musze zrobic 2komory bo 4 nie wejdą a wolałabym 3 tylko wtedy wlot do ostatniej będzie dolem..

Plexi z plexi mogę skleić dowolnym klejem do plexi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej górą bo inaczej będzie ci syf stał na wierzchu na wodzie - ta ostatnia szykana wystarczy nawet 1-1,5 cm aby tylko poszło do góry


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

od góry a na dole wywierć mały otwór "w razie Niemca" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku nie mam pojecia o co Ci chodziło :)

Mąż kupił mi klej epoksydowy uniwersalny dwuskładnikowy diall czy on się nada do sklejenia plexi - plexi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do plexi są specjalne kleje - epoksydowy .. teoretycznie też powinien złapać - trzeba zrobić próbę

a otwór "w razie Niemca" - jakby się co przytkało - żeby pompa na sucho nie chodziła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Na kleju pisze ze jest do tworzyw tylko mnie bardziej chodziło o to czy ten klej nie przekaze jakiegoś dziadostwa do wody..

W castoramie nie mieli nic innego do plexi w malych tubkach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelka itp skleja plexę.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ani klej epoksydowy ani superglue nie skleja plexi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie tez znalazłam tylko zależało mi by dzis wszystko skleić bo we wtorek będę mieć żywą skalę i musze miec wszystko gotowe a z przesylka to za dlugo trwa. Jadę dzis do taty i liczę że znajdę cos do sklejenia w piwnicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

skałę to można bez panela

sama cyrkulacja na (poklejona ustawiona stabilnie) skałę - żeby wydmuchać "śmieci" odsysać co z niej wypadnie

tak kilka dni - potem włączyć panel, wsypać piach i .. cierpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry klej do klejenia plexi i pcv to acryfix 116. Cały panel nim skleiłem i trzyma super:)

Kupiłem go w firmie "plastics" widzę że w Krakowie też jest oddział na ul. Christo Botewa 4a.

Edytowane przez cygan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku wszystko pięknie w teorii a przeciez panel żeby wkleic musze miec suche akwarium no i schniecie silikonu co najmniej doba.. No nic jakos może się uda.

Tomaszu wszystko można znalezc mając odpowiednia ilość czasu.. Ja dopiero wczoraj dostałam akwarium po miesiącu czekania (a miało być 10dni) dzis odebrałam pleksi musiałam czekać na akwarium by miec dokładny wymiar. Dzis próbowałam kleić tym co bylo. Mam nadzieje ze w weekend dokleje jakos przegrody do panelu. A w niedziele jak wrócę do domu silikonem panel do akwarium. Przy pomyślnych wiatrach w poniedziałek wieczorem lub wtorek zacznę zalewac akwarium :)

Oby sie udalo.

Aha dodam że z trojka dzieci każde wyjście do sklepu to nie takie hop siup jak dla 'normalnych' ludzi hihi. Pisze o tym żeby uniknąć odpowiedzi typu - marudzisz wystarczy wsiasc w auto i pojechać po klej :-)

Wszystko co robię z akwarium mogę robic po 21 jak cała trójca spi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja sobie zrobiłem panel wyjmowany :) znaczy pełna "skrzyneczka" a nie tylko przód + przegrody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.