Skocz do zawartości
Constantine

Statecznik do reefmaxa ... gdzie kupic ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od 3 tygodni mam padniety statecznik w reefmaxie . Pierwszy odruch to telefon do Aquael i proba zamowienia . Obsluga telefoniczna zarowno w centrali jak i w sprzedazy internetowej na celujacy ... ALE ....!!! co z tego skoro STATECZNIKOW od 3 tygodni brak .... co tydzien maja przyjsc i nie przychodza . Wiec moze ktos z was poratuje i wskaze INNE miejsce w necie gdzie moge nabyc statecznik do mojego baniaka taki aby pasowal idealnie w ten oryginalny . Nie spodziewalem sie ze az tak dlugo bede czekal na statecznik z serwisu bo z tego wynika ze musialbym czekac ponownie do przyszlego tygodnia ( dostawa ) a gwarancji ze go dostana nie ma :(


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki tam siedzi? 4x24 czy 2sz 2x24?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim mam 3 stateczniki. Jeśli zidentyfikowales usterke, wiesz ze to statecznik to powinienes sobie poradzic, kup zarowne energooszczedna np 23W, wyjmij z niej statecznik i podlacz zamiast starego, szczegoly znajdziesz w necie. Mi taki statecznik z dziala już ponad rok i nic się nie dzieje i miesci się w obudowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze siedza stateczniki 1x24W dla T5 ... u mnie sa 100 % 3 bo juz jeden wymienialem kiedys .


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,miałem już dwie awarie w reefmaksie i obydwie usunięte bez problemowo przez aquael,ale nie wystarczy zadzwonic koniecznie trzeba wysłac emaila do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,miałem już dwie awarie w reefmaksie i obydwie usunięte bez problemowo przez aquael,ale nie wystarczy zadzwonic koniecznie trzeba wysłac emaila do serwisu.

Dzwonilem na serwis , ktory odsyla mnie w kwestii statecznika do swojego sklepu a tam infomacja ze na stanie brak bo nie dosylaja z centrali/magazynu od 3 tygodni pomimo zlozonego zamowienia ...... to ze im wysle e-mail badz nawet spalony statecznik nie oznacza ze w trybie express mi go odesla z racji tego ze nie maja :( masakra .

CO DO CASTORAMY - podjade ... ciekawe czy wymiarami bedzie pasowal w miejsce "skopconego"


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup zwykły statecznik elektroniczny 1x24w

Edytowane przez Protection2000 (wyświetl historię edycji)

c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ... ale gdzie ? Castorama zwiedzona (BRAK takowych ) .... wiem jak wyglada gabarytowo statecznik w reefmax ale nie moge go nigdzie ( po hurtowniach i sklepach) dostac od reki . Wiec moje pytanie brzmi GDZIE KUPIC ... czy KTOS NABYWAL poza Aquaelem stateczniki i gdzie to robil ( pasujace ) ?


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerkalem na allegro ... moze gdzies znajde wymiary statecznika z reefmax i porownam ... powinno byc ok na oko po wymiarach ( ten z allegro ma 27 cm ) ale lepiej poszukam i jakby co zamowie . Rozumiem kolego PROTECTION ze pewnie nie zamawiales takowego ale wkleiles pomimo to ( dzieki za link btw ) ? chyba ze kupowales juz taki i pasowal ? :)


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założony mam ale do 4 dodatkowej świetlówki,czyli dodatkowo, ale myśle że bardzo prawdopodobne jest że środki będa pasować, pozatym można to zamontować zamias oryginalnego, najwyżej w plastikowej obudowie zamówić.


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiony przed chwila w Katowicach sklep Aquario , montaz pod wieczor ( walka ze srubkami ) ;)


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, w Toruniu nigdzie nie mają Castorama, obi, leroy Merlin, elektronik, i parę osiedlowych

...Żal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam czy można gdzieś taniej kupić stateczniki? Te z aquario są ok, lecz z ceną to ich ostro ponosi.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem przez serwis aquaela. Na stronie jest kontakt, napisz im mejla.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to się ma cenowo?

może używa ktoś jakiś zamiennik sprawdzony?

wysłane z mojego NOKIA 3210


reefmax / resun sk-300 / aquael reef 2600 / skała żywa 8kg / real reef rock 8kg/ temp. 25,3 / zasolenie 1024/ filtr ro/di, pompa obiegowa newajet 800 / glony srony i inne badziewia ...

NO2=0 NO3=40 Ca=500 KH=8,8 PO4=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim mam 3 stateczniki. Jeśli zidentyfikowales usterke, wiesz ze to statecznik to powinienes sobie poradzic, kup zarowne energooszczedna np 23W, wyjmij z niej statecznik i podlacz zamiast starego, szczegoly znajdziesz w necie. Mi taki statecznik z dziala już ponad rok i nic się nie dzieje i miesci się w obudowie :)

Tu Ci kolega napisał jak zdobyć zamiennik, nie może być więcej niż 24W i mniej niż 21W. ja takie mam od dwóch lat i wszystko działa.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zamawiałem przez serwis aquaela. Na stronie jest kontakt, napisz im mejla.

Jaki koszt

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Tu Ci kolega napisał jak zdobyć zamiennik, nie może być więcej niż 24W i mniej niż 21W. ja takie mam od dwóch lat i wszystko działa.

Ciekawa opcja trzeba poczytać

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/topic/57777-statecznik-diy-z-zarowki-energooszczednej/

tutaj nasz kolega opisał...

może ktoś ma wersję - poradnik taki zabezpieczony przed wodą

wysłane z mojego NOKIA 3210


reefmax / resun sk-300 / aquael reef 2600 / skała żywa 8kg / real reef rock 8kg/ temp. 25,3 / zasolenie 1024/ filtr ro/di, pompa obiegowa newajet 800 / glony srony i inne badziewia ...

NO2=0 NO3=40 Ca=500 KH=8,8 PO4=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam szczerze mówiąc, zamówiłem dwa, wyszło trochę ponad stówę chyba.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam aquaela. Gdzieś mi się wala jeszcze zapasowy. Pasują idealnie, nic nie trzeba przerabiać.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.