Skocz do zawartości
jerzyk

błazenek - opada z sił

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem 1.03 dwa błazenki. Jeden śmiga aż miło po całym akwarium, drugi zaś pilnuje swojego kąta akwarium. Z tego co zaobserwowałem, ten 1 nie przepuści żadnemu pożywieniu przelatującemu koło pyszczka, ten 2 no jeszcze nie widziałem żeby coś zjadł, niby brał do pyszczka ale wypluwał.

Od wczoraj wieczoru wydaje mi się że ten 2 opada z sił, zaczyna mniej pływać, kładzie się na piasku.

Rybki nie mają żadnej wysypki są ładnie normalnie wybarwione.

Karmię - Mysis, Artemia z czosnkiem, Suche płatki.

Co może mu dolegać ? czy coś mogę zrobić ?

W sumie pierwszego dnia zauważyłem że miał problem z kupą, tzn wisiał z niego dość długi biały/przeźroczysty bobelek i nie mógł się go pozbyć z dobre 2h.

Testy wody bez zmian, jedynie zasolenie podniosłem z 1023 na 1024:

Podnoszenie zasolenia wyszło chyba z 3 dni, dolewałem odparowaną wodę, wodą troszkę mocniej zasoloną do sumpa.

kh 8.5

ph 8

no2 - 0

po4 - 0

nh4 - <2,5 płyn przeźroczysty

no3 - 2,5 - z boku/10.

Zasolenie: 1024

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są blazny tego samego gatunku ??

Zauwazyles jakies agresywne zachowania tego ktory je wobec tego slabszego ??

Jesli mial problem z wydalaniem to znaczy ze ma jakies pasożyty i dlatego nie chce jesc a wiadomo ze jak ryba nie je to slabnie

podaj profilaktycznie do wody preis coly na pasożyty

srobuj moze tego slabiaka do kotnika na kilka dni przelozyc i sprobuj go tam podkarmic

Jak zacznie cokolwiek jesc to granulki czy platki tez namocz w preis coly

tylko pamietaj ze jak go wlozysz do kotnika to przeslon mu troche swiatlo zeby nie dostawal pelnej lampy po glowie

Ogolnie przyciemnione swiatlo tez troche uspokaja rybe

no3 nh4 musisz miec najblizsze zeru !!!

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w głównym nie je to w kotniku tym bardziej mam pecha do błaznów i wiem z doświadczenia że padnie prubowałem wszystkiego temperatury lekarstw czosnku itp sory


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie odłów do kotnika go powinno być ok liczy się czas dodatkowo pewnie ten 1 go gania u mnie jak były 2 i ustawiały się kto rządzi to było tak samo że samica jadła wszytko i odganiała samca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzieki za odp, większy jest osłabiony, mniejszy nie wygląda jak by go atakował, a raczej jak by chciał go podnieść na duchu :) podpływa i delikatnie się o niego ociera, próbuje się z nim pobawić czy coś - tak to wygląda, ale nie atakuje.

Odłowię go do sumpa i zobaczymy.

Blazny tego samego gatunku, kupione tego samego dnia.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisać co mi da włożenie go do sumpa byś napisał co mogę zrobić żeby mu pomóc.

Włożyłem go do komory z pompą powrotną, wygląda na zadowolonego - osłabiony nie musi walczyć z cyrkulacją. Niestety nadal nic nie zjadł jednak widziałem że jakąś małą kupkę zrobił.

Zamówiłem preisa mam nadzieje jutro bedzie u mnie.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego do sumpa bez sensu , bedzie sie stresowal i nic wiecej

Z kotnikiem chodzi o to ze bedzie w malej powierzchni i nie bedzie uciekac mu jedzonko ….

kotnik kupisz za 10 zl

skoro drugi go nie atakuje to znaczy ze juz jest ustalone ktory bryluje , ewidentnie pasożyty


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak kolego co z biedakiem ? Co zastosowałeś


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kotnika nie kupiłem, błazenka włożyłem z powrotem do akwarium . Preis Carly (Coly) i po 2 dniach błazenek zaczął coś skubać, pływać po całym akwarium itd tak że ożył.

Dzięki za rady.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję kolego ja straciłem 4 błazenki za każdym razem to samo ciągnące się odchody i nic nie jadły pasożyty nie z mojego akwarium bo inne ryby żyją normalnie próbowałem wiele sposobów niestety nie wiem kiedy kupię następne bo się zraziłem


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim się kupi błazenka, warto jest go poobserwawać klika dni, jeśli jest taka możliwość. Zwrocić uwagę szczególnie własnie na kupki. Najlepiej kupić od doświadczonego hodowcy, a w razie jego braku, dobry sklep powinien sprowadzić błazenki od takowego hodowcy.

Gratuluje ozdrowienia, teraz powinno być z górki, zwykle te co przechorują na początku, potem już nie chorują, z tym że błazenki ogólnie czasami miewają białe kupki dzień lub dwa, ale nie należy z tego powodu panikować.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac jak takiemu staremu wyjadaczowi chce sie pisać o kupkach błazenka :bow litości :lol:


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham błazenki i kocham pomagać innym morszczkom :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem powrócił, stosuję obecnie 2 raz preisa coly - na opakowaniu jest napisane żeby powtórzyć kurację po 8 dniach.

Zauważyłem po 1 jak i 2 zastosowaniu preisa, na szybie pojawiają się białe mikro robaczki o czym pisałem w innym wątku(link niżej), też błazenkowi od razu wraca apetyt. Tym razem po 2 dniowej kuracji, przez jakiś czas będę moczył jedzenie w Preisie.

http://nano-reef.pl/topic/73127-biale-robaczki-na-szybki/#entry746106


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.