Skocz do zawartości
Marqo

Panele LED gdzie kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie można kupić panele led do budowy lamy diy ? *** nieczynny , lubusik niedostępny...


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem, ale bez rezultatów - jak znajdziesz kogoś, kto zrobi na zamówienie, pod Ciebie, daj znać:)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jakiej mocy chcesz zbudować lampę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba za długo szukać ....... dowolne bazy można kupić tu: http://allegro.pl/radiator-baza-96cm-na-24-diody-power-led-1w-3w-i5135330141.html , można też kupić tam w niezłych cenach ledy 1-3W + klej termoprzewodzący i wszystko samemu złożyć. Pod własny wymiar. I nie mówcie, że nie można czegoś znaleźć.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, pisząc o panelach miałem na myśli coś na kształt tych z *** - jedna płytka z różnymi diodami wraz z driverami na płytce. Poza tym, wszystkie bazy jakie znajdowałem miały tylko jedno wspólne zasilanie, więc nie mogłeś mieszać ledów w taki sposób by kanałami sterować.

No chyba że coś mi umknęło ?

ps.

pw

jeśli to oferta wykonania to też jestem zainteresowany :)

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pw

Nic nie dostałem.

Lampe planuję ok 300W


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, pisząc o panelach miałem na myśli coś na kształt tych z *** - jedna płytka z różnymi diodami wraz z driverami na płytce. Poza tym, wszystkie bazy jakie znajdowałem miały tylko jedno wspólne zasilanie, więc nie mogłeś mieszać ledów w taki sposób by kanałami sterować.

No chyba że coś mi umknęło ?

Proszę: http://allegro.pl/radiator-baza-96cm-rgb-na-36-diod-power-led-1w-3w-i5135331233.html

Baza RGB na 36 diód ....... 3 takie bazy i masz 300W i możliwość sterowania. Długość metr więc można pokombinować z rozłożeniem nad akwarium


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę: http://allegro.pl/ra...5135331233.html

Baza RGB na 36 diód ....... 3 takie bazy i masz 300W i możliwość sterowania. Długość metr więc można pokombinować z rozłożeniem nad akwarium

Właśnie to oglądałem. Akwa ma wymiar 160x60x55. Na takim pasku można wymiksować różne kolory ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to oglądałem. Akwa ma wymiar 160x60x55. Na takim pasku można wymiksować różne kolory ?

To są trzy obwody np R G B gdzie jest wspólny przewód plusowy więc są 4 wyjścia. Co do miksowania diód to w jednej gałęzi szeregowej zasilanej stałym prądem muszą być identyczne diody lub diody o tym samym prądzie pracy


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też kombinuje lampę ok 300w; tyle, że chce zrobić hybrydę T5, skorzystam z waszych wskazówek, Co myślicie o takiej hybrydzie np pół na pół ? Czym ogarnąc ściemnianie świetlówek T5? Przepraszam, jeśli to jest totalny offtopic...

Edytowane przez Wojtek66 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baza dla mnie się nie sprawdzi - diody rgb mają inne wyjścia niż zwykłe diody, pomijając to, z tego co pamiętam w sterownikach jest wspólna masa a tutaj wspólny plus, więc też może być problem. No i są to jedynie bazy, bez driverów.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baza dla mnie się nie sprawdzi - diody rgb mają inne wyjścia niż zwykłe diody, pomijając to, z tego co pamiętam w sterownikach jest wspólna masa a tutaj wspólny plus, więc też może być problem. No i są to jedynie bazy, bez driverów.

1. baza rgb nie jest do diód RGB - pomylone pojęcia. To potrójna baza na trzy gałęzie diód pojedyńczych

2. masa sterownika,masa drivera, i masa gałęzi diód to dwie różne rzeczy, dobieramy driver do diód a nie

odwrotnie

3. baza zawsze jest bez drivera

Co do sterowania świetlówką .... np T-5 to polecam sprawdzone i w miarę tanie stateczniki elektroniczne jak na foto


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. baza zawsze jest bez drivera

Grzegorzu, ja pisałem, tak jak w temacie o "panelu" - dla wyjaśnienia np. takim jak poniżej :

panel2.jpg

Zawiera diody i drivery- podpinasz sterownik i zasilanie. Ty piszesz o bazie - czyli płytce na diody. To dwie różne sprawy.

Czy był byś w stanie wykonać taki panel, powiedzmy z ilością np. 12 RB, 12 CW, i dwa razy po 6 ledów na dodatkowych kanałach, z driverami i wejsciami na zasilanie i PWM w cenie powiedzmy 500 zł ? Diody klasy power led 3 W ? Bo zabieram się za zamawianie elementów, ale bardzo nie lubię lutować i sprawdzać - dlatego szukam dotowca. Niestety strona *** padła, no i nie bardzo odpowiadają mi ich wymiary paneli.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, ja pisałem, tak jak w temacie o "panelu" - dla wyjaśnienia np. takim jak poniżej :

Zawiera diody i drivery- podpinasz sterownik i zasilanie. Ty piszesz o bazie - czyli płytce na diody. To dwie różne sprawy.

Czy był byś w stanie wykonać taki panel, powiedzmy z ilością np. 12 RB, 12 CW, i dwa razy po 6 ledów na dodatkowych kanałach, z driverami i wejsciami na zasilanie i PWM w cenie powiedzmy 500 zł ? Diody klasy power led 3 W ? Bo zabieram się za zamawianie elementów, ale bardzo nie lubię lutować i sprawdzać - dlatego szukam dotowca. Niestety strona *** padła, no i nie bardzo odpowiadają mi ich wymiary paneli.

A więc tak:

1. baza pod ledy - najlepiej po 3 sztuki bo można rozłożyć na całej długości - w sumie 12szt po 4 zł = 48zł

2. drivery- typ podawałem wyżej - 8szt po 22zł =176zł (da się sterować 8 sekcjami po 6 diód czyli dowolnie

3. ledy -power led oczywiście 3w - niebieskie 450mm 12x2,7zł=32zł

4. ledy-power led oczywiście 3W- białe 12000K 12x2,2zł=26,4zł

5. ledy ...... jakieś tam ..... nie sprecyzowałeś ..... 12x3zł=36zł załozyłem z zapasem

Wychodzi jakieś 320zł. Do tego koszt kleju, przewodów itp ..... dla mnie 350zł to max. Zostaje dołożyć zasilacz 24V / 6A (zapas) i Arduino. Zdaje sobie sprawę że to nie jest super wypas i wielu się przyczepi o jakość światła. Ale te 100W w ledach może stanowić świetne uzupełnienie barwowe do 2xT5 i w tej konfiguracji to już może zadziałać.

Pozdrawiam.......ceny ze strony powyżej.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 350 zł na materiały i zostaje 150 zł robocizny :) Podjął byś się polutowania :) ? Oczywiście na PW możemy ponegocjować jeszcze "stawkę godzinową" :) Ja osobiście, wolę komuś zapłacić i wiedzieć że ktoś zrobi to porządnie, niż dłubać samemu i dokładac frycowe za naukę na błędach. Bo a to coś się zewrze, a to zimny lut....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie buduję DIY w celach zarobkowych. Chętnie pomogę w każdej kwestii. Ale uważam że dasz sobie spokojnie radę. Bo potem to wszystko trzeba mocować do radiatora i łaczyć do kupy. A to dopiero początek bo trzeba sterowanie zrobić. Niestety jestem samotnie wychowującym ojcem dwóch córek. Pracuje na 3 etatach i niestety czasowo nie podołam. Czas wolny mam tylko wieczorem ...... a jeszcze moja solniczka jest do obrobienia :)


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem samotnie wychowującym ojcem dwóch córek. Pracuje na 3 etatach i niestety czasowo nie podołam. Czas wolny mam tylko wieczorem ...... a jeszcze moja solniczka jest do obrobienia :)

Wielki szacunek i to nie jest sarkazm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie buduję DIY w celach zarobkowych. Chętnie pomogę w każdej kwestii.

A to bardzo przepraszam że źle temat oceniłem.Na pewno pozwolę sobie dopytać to i owo. Życzę wytrwałości przy solniczce i dużo radości z Pociech :)

ps. jak możecie, to podpowiedzcie :)

http://nano-reef.pl/topic/72744-mocowanie-led-w-lampie-i-inne-pytania/page__st__20__gopid__746253#entry746253

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo przepraszam że źle temat oceniłem.Na pewno pozwolę sobie dopytać to i owo. Życzę wytrwałości przy solniczce i dużo radości z Pociech :)

ps. jak możecie, to podpowiedzcie :)

http://nano-reef.pl/...253#entry746253

Koledzy, wykrystalizowała się ostateczna wersja. Zakładam że będzie łącznie 36 ledów 3 W każdy, czyli łącznie 108 W, do tego sterownik - jakieś grosze biorący, no i dwa wentylatory 12 cm Pytanie moje brzmi, jakiej mocy zasilacz brać ? Zależy mi na pasywnie chłodzonym.

Będę szukał u Piekarza, bo stamtąd biorę inne drobiazgi. Pomożecie coś dobrać ? Myślałem początkowo o zasilaczu 12 V żeby nie kombinować ze zmiana napięcia, ale widze że nie boejdzie się bez 24 V - inaczej za dużo zabawy z diodami.

Czy zasilacz ok 150 W będzie Ok ?

Powiedziałem, że odpowiem na wszystkie pytania :) Więc tak.

Lampa to tylko zestaw odbiorników energii. Można to policzyć. Ledy to 108W i zakładam, że ta moc nie wzrośnie bo prąd w gałęziach ustalają drivery. 2 wentylatory o średnicy 12cm to jakieś 2-5-3W. Do tego sterownik ok 10W. Można obniżyć koszty poprzez implementacje w sterownik wyłączania zasilacza na noc kiedy nie świecą diody. Dodatkowo jakieś 2W na oświetlenie nocne. Czyli razem max 130W.

I tu wkraczają elektronicy :)

Błędne założenie od początku. Na podstawie mocy nie powinniśmy identyfikować zasilaczy. Bo ta moc nie jest wykładnikiem. W zasilaczach nowych generacji zmienia się ona płynnie wraz z obciążeniem. Producent podaje właściwie 2 parametry identyfikacyjne: napięcie i prąd (maksymalny prąd jaki można pobierać z zasilacza w trybie ciągłym). I to w przybliżeniu jest nasza moc, ale tylko w przybliżeniu, bo 24V x 6A to nie 144W tylko 144VA (voltoampery). Nie wnikjąc - sprawność, współczynniki mocy, dryfty temperaturowe - nie dają nam bezpośrednio 144W. Więc lepiej policzyć zapotrzebowanie prądowe naszego zasilacza co przy stałym poborze prądu przez ledy jest do wyliczenia.

A jak ktoś chce na skróty ........... 24V / 8A to będzie aż nadto do twojej lampy.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"baza pod ledy - najlepiej po 3 sztuki bo można rozłożyć na całej długości - w sumie 12szt po 4 zł"

są po 2 zł - szukanie zajęło mi 20 sek

http://allegro.pl/ra...5091838575.html

drivery

http://allegro.pl/show_item.php?item=5141270229 po 17zł

w sumie mniej o jakieś 60 zł :) - koszt dostawy .. i masz flaszkę Whisky na świętowanie za free :)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.