Skocz do zawartości
leon0409

Lampa na akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy lampa może stać na stelażu na ściankach akwarium.

Mam zbiornik 80x50x50 szkło 8mm i lampa Giesemann 150w hqi + 2x24wt5 waży tak około 10 kg. Stelaż na rurkach aluminiowych kupiony w firmie salarias. Żonka nie chce się zgodzić na podwieszanie więc tak to stoi od tygodnia ale po wyłączeniu hqi jak stygnie to strzeli z dwa razy dość głośno i to mnie skusiło do przemyśleń czy to dodatkowe obciążenie nie osłabia jakoś konstrukcji bo nie chciałbym obudzić się w basenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe obciążenie jest niewielkie, bardziej bałbym się o nagrzewanie ścianek akwarium. Sprobuj jakoś wytłumaczyć żonie, że podwieszona lampa wygląda 100x lepiej niż leżąca na akwarium :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie mam taka lampe na takim zbiorniku z 8mm szyba

wlasnie odpalam zbiornik pisalem do E-RYBKI odpisali ze dla szkla niema zagrozenia

strzelanie to lampa hqi tak ma

u mnie sufit karton gips, napewno bezpieczniej na szkle

post-12081-0-49547800-1425846063_thumb.jpg

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że ona nawet akwarium nie chciała i takie rozmowy na nic się nie zdają. Na początek przygoda z palythoa więc jak je kazałem wyjść z domu z dziećmi jak usuwałem to już była niezła nerwówka i wyzywanie że po cholerę mi to akwarium a teraz nawet nie zaczynam rozmowy o wieszaniu bo jeszcze jej nie przeszło. Ścianki się raczej nie grzeją bo lampa 60cm jest jak pisałem na stelażu około 25 cm nad akwa i do tego stelaża podpięta linkami. Ogólnie to będzie jeszcze drewniana korona 10cm i wtedy lampa będzie 30 cm nad lustrem wody. Jak rozumie te strzały to standard przy nagrzewających się lampach ?

Piotrek

Mam też baniak i stelaż z tej firmy co ty tylko komin w drugim rogu :). Odpaliłem we wtorek. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zrobić stelaż do podwieszenia lampy mocowany z tyłu szafki, lub stojący na podłodze.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zalewam :thumbsup: CHYBA wszystko oki podlaczone :thumbup: plecy nie czuje, jeszcze foty zapodam i koniec na dzis


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zalewam :thumbsup: CHYBA wszystko oki podlaczone :thumbup: plecy nie czuje, jeszcze foty zapodam i koniec na dzis

Jak tak patrzę na zdjęcie to wydaje mi się że te łączniki rurek od stelaża masz na odwrót założone ale to raczej nie istotne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.