Skocz do zawartości
Sider

Hydraulika... pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Chcialem poznac wasze zdanie na temat z czego i w jaki sposob wykonujecie hydraulike w swoich akwariach morskich.Czy material (przeloty, zawory)kupujecie tylko w sklepach akwarystycznych czy np w sklepach z hydraulika.Oczywiscie mowa tutaj tylko o materiale z tworzywa typu PE lub PCV.Czy tylko kleicie czy moze zgrzewal ktos zgrzewarka cala instalacje.Bede wdzieczny za podpowiedzi poniewaz niebawem stawiam drugi zbiornik juz tym razem z sumpem.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przecież to samo PCV jest w markecie budowlanym i sklepie akwarystycznym .. tylko drożej :)

czy klejenie czy zgrzewanie to raczej zależy od własnej wygody i dostępu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież to samo PCV jest w markecie budowlanym i sklepie akwarystycznym .. tylko drożej :)

czy klejenie czy zgrzewanie to raczej zależy od własnej wygody i dostępu

Nie do końca.

Nie wiem,czy znajdziesz przelot pasujący do rur 3/4" lub 1". Niektóre " ludziowe" zawory zawierają też metal.

Hydraulikę szarą można kupić taniej w centrach ogrodniczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja całą hydraulikę kupowałem w rybce - bo po prostu mieli pełna ofertę, cena akceptowalna, dostawa do domu a dodatkowo, zadzwoniłem, wyjaśniłem co chcę osiągnąć, no i Obsługa pomogła mi dobrać i poprawić niektóre wymiary. Uniknąłem dzięki temu pomyłek i poprawek.

Z hipermarketu musiałem kupować hydraulikę do słodkiego. Skończyło się na zbędnych, kilkumetrowych kawałkach rury i poszukiwaniu drobiazgów po kilku sklepach.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawa, Lublin, Olsztyn mają o tyle dobrze, że mają na miejscu oddziału Budmechu a tam mają wszystko co potrzebne. W necie maja katalog swój cały więc można łatwo sobie dobrać co potrzeba i zobaczyć co jest aby dostosować swoje rozwiązanie hydrauliki jak najlepiej. Osobiście jestem zwolennikiem systemów klejonych a nie skręcanych czy zgrzewanych ale tu zapewne różne głosy się pojawią :)

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualne oszczędności groszowe , gra nie warta świeczki z kombinowaniem , możliwe że jeżeli byś miał prowadzić dłuższą instalacje było by to do przemyślenia . Masz blisko do Zabrza czy do Katowic jedziesz , kupujesz ewentualnie co ci nad będzie oddajesz .

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 50 zl zs kawalek plastiku to raczej nienormalna cena.Czekam na doswiadczenia jeszcze innych osob.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za co 50zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zapewne przelot z VDL-a , masz o połowę tańszy z A.M w Katowicach

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelot AM albo Mitoja. I masz za 20pare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przerazilem sie bo sugerowalem sie tym...http://erybka.pl/product-pol-921-Przelot-PCV-Srubunek-32-mm.html

A ni tanszgo tam nie widzialem.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnego porównania w wykonaniu przelotów VDL i AM MERCEDES DO MALUCHA , i cena dla tego taka , hydraulika marketowa to ten sam materiał do klejenia ,tylko średnice inne i calowe i metryczne , a ceny minimalnie się różnią


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z trochę innej beczki - czy ma ktoś doświadczenie jakie średnice rur dobrać do pompy obiegowej?

Będę przechodził z pompy 6000l/h na 12000l/h.

Aktualnie mam średnicę 25 mm doprowadzenia z pompy do akwarium z trójnikiem na końcu i rozgałęzieniem na dwa wyloty.

Zastanawiam się nad przejściem na 40 mm, potem trójnik pod kątem 45, z trójnika po dwa wyprowadzenia 25mm. Czy te 40 mm to przesada i zwiększyć doprowadzenie wody do 32 mm ?

Powrót wody 32 mm. Wysokość tłoczenia wody od pompy w górę - aktualnie 160 cm, docelowo 190cm

Edytowane przez ben73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.