Skocz do zawartości
dawid_jg

Start akwarium 54L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Własnie dołączyłem do posiadaczy solanki:P Moje akwarium ma 54L, 4.5kg zywego piasku no i żywa skała 7/8kg oraz woda z działającego zbiornika. Oswietlenie 2x24W. Filtracja kaskada fzn-3. temperatura w akwarium 25stopni, zasolenie 1.025. Na start do wody dodałem bioptim 0,5 ampułki i biodigest 0,5 ampułki. W kaskadzie purigen i phosguard i ceramika. Czy cos zrobiłem zle? Czy o czymś zapomniałem?:p Dodać do wody jeszcze jakies bakterie? Kiedy zabrać sie za testy i jakie?

post-25043-0-63891400-1426177173_thumb.jpg

post-25043-0-06233800-1426177180_thumb.jpg

post-25043-0-98663300-1426177184_thumb.jpg

post-25043-0-88747600-1426177195_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolałeś do 50L dawkę bakterii przeznaczoną do 500L? czytałeś instrukcje dawkowania? jak ci zakwitną to będzie mleko w zbiorniku,

masz wszystko z działającego zbiornika-więc masz stabilny zbiornik,wkładać ukwiała wpuszczać błazny i się cieszyć a te absorbenty w kaskadę to się wkłada jak jest taka potrzeba,a nie dlatego że inni mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 ampulka jest na 200L wiec nie wiem skad Ci sie wzielo 500. Wlałem troche mniej niz 0,5 wiec wydaje mi sie ze ok. Purigen i phosguard to babka w akwarystycznym mi polecila. Jak juz sa to niech zostana, chyba nic zlego sie nie stanie?:p

Mam jeszcze pytanie. Jak ustawić falownik? Na tafle wody, na przednia szybe czy na skałe? Bo sam juz nie wiem;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ampułka jest na 1000L

http://www.aquario.p...-biodigest.html

a falownik ustaw na lustro wody,prąd będzie rozpraszał filtr bakteryjny na powierzchni,zresztą sam musisz kombinować tak żeby opływ był w całym akwarium bez martwych stref

edyt.najlepiej dwa małe falowniki,wtedy jest pole manewru,chociaż ja mam jeden w 100L ustawiony na powierzchnie i woda opływa wszystkie zakamarki

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ok, dzieki za pomoc :) jakby cos sie działo to bede pytał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolałeś do 50L dawkę bakterii przeznaczoną do 500L? czytałeś instrukcje dawkowania? jak ci zakwitną to będzie mleko w zbiorniku,

masz wszystko z działającego zbiornika-więc masz stabilny zbiornik,wkładać ukwiała wpuszczać błazny i się cieszyć a te absorbenty w kaskadę to się wkłada jak jest taka potrzeba,a nie dlatego że inni mają

Z tym życiem to kolega chyba sobie jaja robi.

Posiadanie wody z działającego zbiornika i żywej skały wcale nie oznacza ustabilizowanego baniaka.

Z falownikami potwierdzam lepiej dwa mniejsze niż jeden.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej 54l na świeżej wodzie na start dałem całą ampułkę Prodibio Biodigest a potem po kilku tygodniach jak mi się przypomniało dałem drugą. Żadnych zakwitów nie miałem ;) A ze zwierzyną jeszcze poczekaj. Powodzenia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z obsada poczekam okolo miesiaca ;) a jak z podmianami wody? Kiedy pierwsza i jakie ilosci co jaki czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie cierpliwie czekaj,nie ma sensu teraz robić podmian,przecież nic tam jeszcze nie masz.

Ja pierwszą podmianę zrobiłem jak przeszły okrzemki i zaczęły się zielone glony,było to chyba po

miesiącu, jak nie jeszcze później.Teraz cierpliwość i czekanie na dojrzewanie akwarium.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie wiem czy to dobrze ale wiekszosc skaly robi sie czerwono fioletowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza rada, wyjechać na miesiąc żeby nie korciło grzebanie :thumbup:

Cierpliwość , cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha ok. Zostawiam i nie ruszam;p ostatnie pyt. Dolewki robic tego co wyparuje? Bo tak z centymetr na dobe ubywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha ok. Zostawiam i nie ruszam;p ostatnie pyt. Dolewki robic tego co wyparuje? Bo tak z centymetr na dobe ubywa

Wodę odparowaną musisz uzupełniać :baby: i to codziennie, no chyba ze zainwestujesz w automatyczną dolewkę - wtedy akwarium jest praktycznie bezobsługowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ampułka jest na 1000L

http://www.aquario.p...-biodigest.html

a falownik ustaw na lustro wody,prąd będzie rozpraszał filtr bakteryjny na powierzchni,zresztą sam musisz kombinować tak żeby opływ był w całym akwarium bez martwych stref

edyt.najlepiej dwa małe falowniki,wtedy jest pole manewru,chociaż ja mam jeden w 100L ustawiony na powierzchnie i woda opływa wszystkie zakamarki

w zależności od wielkości ampułki dot. biodigest i bioptim. Myslę, że autor nie miał ampułki pro na 1000 litrów tylko standard. Bioptim standart jest od 121 do 200l, biodigest standard od 120 - 1000litrów.

Zwróć uwagę na phosguard, ja dałem zalecana dawkę i po 7-8 dniach widać że woda mętnieje-zawiesinowata, wiec jak bedziesz miał taki efekt to wywalaj phosguarda, ja wywaliłem i dodatkowo dałem watę filtracyjną, po 24h woda 9klarownosc) wróciła do nomy. robiłem testy no2, no3 , po4 tej metnawej wody i wyniki były takie same jak przed wiec poza efektem mętnienia nie widziałem różnicy w parametrach (tych które miałem testy)

Edytowane przez czeech (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ampulkami jest dokladnie tak mowisz ;) narazie woda u mnie jest klarowna ale zobaczymy jak bedzie;p w jakie testy mam sie zaopatrzyc i jakiej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ampulkami jest dokladnie tak mowisz ;) narazie woda u mnie jest klarowna ale zobaczymy jak bedzie;p w jakie testy mam sie zaopatrzyc i jakiej firmy?

Czekamy na zamknięcie się cyklu azotowego (poczytaj o tym, to ważne), czyli amoniak, azotyny, azotany....

W zasadzie na samym początku jak nie będziesz miał testów nic się nie stanie, choć warto mieć i je robić by samemu się przekonać jak się z upływem czasu zmieniają parametry w trakcie dojrzewania. Ja mam na razie na NO2, NO3, i PO4 - salifert. Jak będziesz miał na samym początku jeszcze inne to b. dobrze, jeśli nie to z czasem nabędziesz, ważne by najważniejsze parametry były ustabilizowane przed obsadzeniem akwa życiem, z czasem dokupisz sobie na ph, kh ca, mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no3 - okolo 0,2. no2 - 0 po4 - 0. Do akwarium od kilku dni leje Kent Marine A&B. W kaskadzie mam phosguard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no3 - okolo 0,2. no2 - 0 po4 - 0. Do akwarium od kilku dni leje Kent Marine A&B. W kaskadzie mam phosguard

W takim razie nie jestem pewien, czy Kent jest tu wymagany. Nie masz takiej obsady, która aż tak wyjaławia akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, moge sie wstrzymac z laniem kenta. To moze byc przyczyna pojawienia sie tych glonow na piasku? Czy poprostu akwarium jeszcze dojrzewa i to samo zejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał AnT, akwarium cały czas dojrzewa. Cierpliwości. IMHO dodawanie różnych suplementów obecnie raczej nie ma sensu. Jakieś bakterie -ok, ale nie kent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.