Skocz do zawartości
inmar

Wentylacja w domu

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebowałbym fachowej porady w sprawie wentylacji w domu,konkretnie w kuchni.Nie chcę kupować tradycyjnego okapu z silnikiem a chcę wykonać obudowę z płyty GK a do kratki wentylacyjnej wewnątrz tej zabudowy zamontować jakiś konkretny wentylator kanałowy.Zależy mi na w miarę cichym działaniu i nie rozprzestrzenianiu się zapachów z gotowania na salon.Nie wiem do jakiego fachowca trzeba się zwrócić bo chyba nie kominiarz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku,wydaje mi się,że KG zielona będzie chłonęła wilgoć jako obudowa okapu.

W Rybniku jest firma Dospel. Są dobrzy w wentylacji - na pewno doradzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Jastrzębiu też są firmy z wentylacją i klimatyzacją,ale wątpię by ktoś przyjechał zobaczyć jedną kratkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocztaj w necie. Generalnie zasada doboru wentylatora (dotyczy to też "kupnego" okapu) jest taka że musi on mieć wydajność na godzinę ileś tam razy kubatura kuchni.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocztaj w necie. Generalnie zasada doboru wentylatora (dotyczy to też "kupnego" okapu) jest taka że musi on mieć wydajność na godzinę ileś tam razy kubatura kuchni.

To pamiętam bo sprzedaję kuchnie czasem z sprzętem AGD,ale to prawie zawsze do bloków więc te najpopularniejsze wystarczają,ale ja mam trochę bardziej skomplikowane.Salon mam 55m2 a w nim kominek i kuchnia.Może faktycznie uderzę do firm to może któraś doradzi,ale pytam tutaj bo zawsze to pomoc bezinteresowna a firma zawsze doradzi "swoje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.