Skocz do zawartości
magu

AQma - sterownik akwariowy by magu. Na Arduino Leonardo za FREE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, pytałem już wcześniej, czy jak nie podłączę cyrkulacji to restarty na tych przekaźnikach mi nie grożą ?

I jeszcze taka myśl- jakby kupić jeden ten półprzewodnikowy i do niego podpiąć cyrkulację?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie śmiga od wczoraj na przekaźnikach 5v,narazie nie podłączałem cyrkulacji i działa bezbłędnie ;)

Jezeli jeden przekaźnik ssr by dawał radę,to na Allegro znalazłem za 25zł

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez onestone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zdarzył restart (jeden, ale precedens jest :)) przy załączeniu lampy LED. Raczej nie polecam mechanicznych przekaźników. Na ebayu kupiłem mój moduł ośmiu SSRów za 55zł. Allegro się nie umywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-23145-1428164894,77_thumb.jpgpost-23145-1428164941,04_thumb.jpg

Siema u mnie aqma już śmiga jak narazie działa dolewka,dwa kanały pwm,dwa timery i jedna pompka dozujaca wódeczkę. Przekaźniki rzeczywiście trzeba wymienić u mnie lampa tez zawiesza przekaźnik.

Dzięki magu za zautomatyzowane baniaka ;)

Ps co myślicie o tej dolewce? Myślicie ze istnieje zagrożenie elektrolizą? O,8v jest miedzy szpikulcami,ze stali nierdzewnej, gdy woda paruje obwód się przerywa i następuje dolanie wody przez pompę.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

post-23145-1428164915,27_thumb.jpg

post-23145-1428164955,67_thumb.jpg

Edytowane przez onestone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy weryfikacji programu pojawia mi sie taki oto błąd;

AQma_v1.0.2.ino:16:18: fatal error: Time.h: No such file or directory

compilation terminated.

Błąd kompilacji

Arduinio 1.6.2

Czym to moze być spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema u mnie aqma już śmiga jak narazie działa dolewka,dwa kanały pwm,dwa timery i jedna pompka dozujaca wódeczkę.

Śliczna AQma!!!

Przy weryfikacji programu pojawia mi sie taki oto błąd;

AQma_v1.0.2.ino:16:18: fatal error: Time.h: No such file or directory

compilation terminated.

Błąd kompilacji

Arduinio 1.6.2

Czym to moze być spowodowane?

Ściągnij bibliotekę Time (http://magu.pl/aqma_files/time.zip)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeładowałem bibliotekę i poszło, no prawie..

Teram mam taki oto błąd;

C:\Documents and Settings\Admin\Moje dokumenty\Arduino\libraries\Time\DateStrings.cpp:59:24: error: variable 'dayShortNames_P' must be const in order to be put into read-only section by means of '__attribute__((progmem))'

char dayShortNames_P[] PROGMEM = "ErrSunMonTueWedThrFriSat";

^

Błąd kompilacji.

Coś mnie arduinio nie lubi, zawsze mam z nim jakieś problemy... :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wywalić całkiem bibliotekę Time. Wejdź C:\Documents and Settings\Admin\Moje dokumenty\Arduino\libraries\ i usuń cały folder Time (IDE musi być wyłączone). Potem zaimportuj bibliotekę, która leży tu: http://magu.pl/aqma_files/time.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:shock: U mnie śmiga już od tygodnia obsługa pompek dozujących, dziś dorobiłem światło do timerów i zawiesił się przekaźnik, na szczęście od światła a nie pompek dozujących strach pomyśleć co by było

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego myślę, że inwestycja 60zł w przekaźniki SSR jest dużo lepsza, niż zastanawianie się czy (kiedy) układ na przekaźnikach mechanicznych się zawiesi.

Przeładowałem bibliotekę i poszło, no prawie..

Teram mam taki oto błąd;

C:\Documents and Settings\Admin\Moje dokumenty\Arduino\libraries\Time\DateStrings.cpp:59:24: error: variable 'dayShortNames_P' must be const in order to be put into read-only section by means of '__attribute__((progmem))'

char dayShortNames_P[] PROGMEM = "ErrSunMonTueWedThrFriSat";

^

Błąd kompilacji.

Coś mnie arduinio nie lubi, zawsze mam z nim jakieś problemy... :sweat:

Udało mi się uzyskać taki błąd jak Twój u siebie.

Oto rozwiązanie:

1. Ściągasz i instalujesz nową wersję IDE 1.6.3 (chyba to można pominąć, ale tego nie jestem pewny, bo już mi się nie chciało testować)

2. Wchodzisz tu: "C:\Documents and Settings\Admin\Moje dokumenty\Arduino\libraries\" i usuwasz folder "Time"

3. Ściągasz http://magu.pl/aqma_files/time.zip Tylko koniecznie pobierz jeszcze raz, bo zmieniłem wersję!

4. Uruchamiasz IDE i "Szkic/Include Library/Add .Zip Library..." wybierasz ściągnięty plik "time.zip"

5. Ładujesz wsad AQma z http://magu.pl/aqma

I ma działać :)

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej teraz kod poprawnie się kompiluje jak i wgrywa na arduinio zarówno na XP jak i win7. Dzięki za pomoc!

Teraz jeszcze muszę coś zdziałać ze sterownikami do panelu konfiguracji bo mimo że arduinio widzi płytkę to AQma jej nie widzi, tj port widzi poprawny ale nie może się połączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompiluje pod arduinio leonardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Leonardo to działa na bank. Sprawdź czy w tym samym czasie nie masz włączonego IDE Arduinowego. Jeżeli masz jakiś problem z komunikacją to spróbuj jeszcze w linii 166 odkomentować delay.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IDE wyłączone, po ponownym uruchomieniu systemu to samo.

Odkomendowalem linie 166, kompilacja przeszła poprawnie wrzuciłem program, uruchomiłem ponownie komputer i nadal mam komunikat nie udało się połączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi na pw, co robisz tak krok po kroku, jakie dostajesz dokladnie komunikaty. Jezeli mozesz to dorzuc screenshoty z bledem w aplikacji i z wczytywania softu przez ide. Jak wroce do domu to obadamy sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Magu widzę że jesteś specem od softu to może jakiś prosty konfigurator napisać na Androida.

Najbardziej zależało by mi na zmianę PWM z telefonu w czasie rzeczywistym np. żeby dopasować sobie barwę oświetlenia.

Pozdrawiam

Edytowane przez Michał28 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Magu widzę że jesteś specem od softu to może jakiś prosty konfigurator napisać na Androida.

Najbardziej zależało by mi na zmianę PWM z telefonu w czasie rzeczywistym np. żeby dopasować sobie barwę oświetlenia.

Pozdrawiam

PWM w trybie rzeczywistym można zmienić z poziomu aplikacji. Dodanie obsługi przez WiFi w sposób bezpieczny dwukrotnie przewyższa cenę samego kontrolera. (rozwiązanie, na które wpadłem kosztowało 250zł).

Testowałem trzy różne moduły takie do 10$ i za pomocą żadnego nie udało mi się wykombinować obsługi transmisji w taki sposób żeby zapewniła należytą integralność i bezpieczeństwo danych i żeby średnio rozgarnięty student informatyki nie był w stanie tego złamać...No chyba że zamknę kod, wtedy tak zakręcę transmisję, że będzie względnie bezpiecznie. Ale tego nie mam zamiaru robić.

Druga sprawa, chyba właśnie Ty pisałeś na PW o bluetooth. Dodanie modułu do BT lub WiFi we własnym zakresie to doklepanie może 5 linii kodu (w przypadku UNO to chyba nawet jednej nie trzeba dopisywać). Ale ja się pod tym nie podpiszę. Kilka razy słyszałem, że bezpieczeństwo w przypadku komputerka akwarystycznego nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Może jest w tym trochę racji. Jednak co będzie jak Ci ktoś po sieci wleje pięć litrów ballinga?

Trzecia sprawa, ile razy ustawiasz kolory w zbiorniku? Bo ja obecnie mam diody RB, 420-430K, 10000K, 15000K, i różowe, więc całkiem spore możliwości konfiguracji koloru. Ustawiałem to raz jak odpaliłem lampy i drugi raz żeby to trochę poprawić. Mało tego robiłem to siedząc przy akwarium z głową w szybie, a nie z drugiego pokoju ze smartfona.

Kolejna rzecz. Od strony programistycznej nie ma czegoś takiego jak prosta aplikacja (wtajemniczeni wiedzą o czym piszę :) ). Napisanie tego w sposób przyzwoity, wraz z testami, schematami, instrukcjami, ikonami, interfejsem, obsługą błędów zajmie kilkadziesiąt jak nie kilkaset godzin.

Myślę że dostęp po sieci przyda się przy sterowniku, który realizuje pomiary. Wtedy to ma sens, przynajmniej dla mnie.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że to aż tak zkomplikowany proces. Mi zależy na ustawieniach poprzez bluetooth poniewaz akwarium mam w innym pomieszczeniu zamontowane w scianie. A że dopiero pierwszy raz będę miał ledy to zanim dobiorę sobie odpowiednie ustawienia barwy minie trochę czasu.

Pozatym nie wiem czy tylko ja mam czasami ochotę w danej chwili zmienić sobie na światło np. bardziej białe i tutaj nie mam żadnej możliwości, musiałbym kompa pod pachę i zaiwaniać do kotłowni żeby się do sterownika podpiąć. Jestem trochę gadżeciażem Lubie mieć wszystko w smartfonie :).

Pozdrawiam

Edytowane przez Michał28 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeszcze 1 pomysł - jeśli masz w domu wifi

2 lapki albo lapka + fona / tableta z androidem

to program typu zdalny pulpit np. TeamViewer i możesz sobie ustawiać live co jak chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apka na smartfona była by super!

To dopiero była by wygoda, zamiast latać z kablam ustawiasz sobie co chcesz z telefonu, wygodne i praktyczne, może światło zmieniasz raz na jakiś czas ale ballinga korygujesz częściej


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.