Skocz do zawartości
magu

AQma - sterownik akwariowy by magu. Na Arduino Leonardo za FREE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Przetwornica z linku się nada. Co do tranzystora to trzeba go podłączyć pomiędzy lampę a Twój zasilacz. Coś jak tutaj, tylko zamiast silnika ma być lampa http://wiki.bildr.or...duinoTip120.png

Edit: Zasilacz nie może być stałoprądowy!

To jaki ma być ten zasilacz?

To mam podłączyć do pwmów?

Witam. Do sterowania prądem zmiennym zamiast SSR-ów można użyć triaków z optotriakami, np. AVT ma w swojej ofercie kit na 8 kanałów za ok.40plz.Sprawdzone , działa z arduino.Natomiast do prądu stałego można używać uln2803 lub podobnych.

Uln2803 Jak to polutować?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki ma być ten zasilacz?

To mam podłączyć do pwmów?

Stabilizowany, żeby jego prąd [A] * napięcie [V] dało dwa razy tyle, niż ilość watów diod, które chcesz użyć. Taki jak do laptopa, drukarki, monitora czy innego łotewera.

Edit: Ten moduł o, którym pisał @xtc_waw, to pewnie coś takiego http://sklep.avt.pl/avt1679.html ale to jest zamiast przekaźników. A PWM to musisz podłączyć do przetwornicy.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

sterownik naprawde fajny,ale mam pytanko co mogło sie stać ze po wgraniu na mege płyta przestała reagować ,nie da sie wgrać niczego,reset nie pomaga

czy jest możliwe ze ten program uszkodził mi płytę ,teraz przy probie wgraniu zatrzymuje sie na 90% (wtedy przeważnie zaczynały migać diody na płycie ) a teraz nic sie nie dzieje i wyskakuje taki komunikat:

avrdude: stk500v2_getsync(): timeout communicating with programmer

dioda L co się świeciła przedtem teraz jak by przygasla

już działa musiałem reinstalować sterowniki i zmienić port COM

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odchudzona aqma na arduino nano pierwszy raz skomunikowała się z interfejsem webowym... Taka zajawka, ale już działa :)

post-8465-0-38210900-1434987990_thumb.png

post-8465-0-59723500-1434987995_thumb.png

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqma dwa razy mi się już zawiesił raz poleciały mi acropory bo akurat nie było mnie w domu, drugi raz zawiesił się wczoraj wieczorem ale byłem w domu na szczęście, parametry lekko się rozjechały..

Dodatkowo jedna chińska pompka padła, zastanawiam się nad kupnem firmowego sprzętu bo ten komputer jest niebezpieczny :chris:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pompki z ebaya śmigają rok. Bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A komputer wam się nie wiesza?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego kompa. Mam dozowniki FS i teraz Aquatrend. Jeden FS świruje - nowa eletronika leci z HK na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqma dwa razy mi się już zawiesił raz poleciały mi acropory bo akurat nie było mnie w domu, drugi raz zawiesił się wczoraj wieczorem ale byłem w domu na szczęście, parametry lekko się rozjechały..

Dodatkowo jedna chińska pompka padła, zastanawiam się nad kupnem firmowego sprzętu bo ten komputer jest niebezpieczny :chris:

a co dokładnie Ci sie stało że poleciały Ci acry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od kwietnia nie miałem żadnej zwiechy (od momentu wymiany przekaźników na ssr), sterownik w konfiguracji dokładnie takiej jak w instrukcji. A pompki mam chińskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co dokładnie Ci sie stało że poleciały Ci acry?

Kh ploeciało z 12 na 6.5 ca z 450 na 330

U mnie od kwietnia nie miałem żadnej zwiechy (od momentu wymiany przekaźników na ssr),

sterownik w konfiguracji dokładnie takiej jak w instrukcji. A pompki mam chińskie.

Sterowniki mam dokładnie jak w instrukcji, przekazniki ssr, podłączone światło t5 i pompki i nic po za tym


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magu, a może dałoby się zbudować jakiś sterownik do pompy perystaltycznej na silniku krokowym? Rozglądałem się trochę w necie i za fajne pieniądze można kupić zestaw z bieżnią i silnikiem 48/obrót 5V.

Szukam czegoś, co zasiliłoby reaktor wapnia, ale nie sterowane czasowo, tylko stały przepływ, regulowany powiedzmy 100-7000ml/h, może nawet z wyświetlaczem (?). Co Ty na to? Ile to mogłoby kosztować?


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Autor lub któryś z kolegów próbował zrobić wizualizacje parametrów / funkcji na wyświetlacz LCD ? Oczywiście, samo zaprogramowanie jest lepsze poprzez konsolę windowsową, niźli poprzez menu klawiszowego, ale własnie czegoś takiego do pełni szczęścia by tu brakowało.

Byłby to świetny dodatek do takiego extra sterownika i zapewne wielu kolegów się zemną zgodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu a idzie jakoś zmodyfikować kod by można było sterować PWM czteroma lub pięcioma kanałami ?


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy rezygnując z funkcji pomp dozujących a właściwie zostawiając tylko 3xPWM i 2 przekaźniki T1 i T2 można zaadaptować oprogramowanie pod UNO?. Udało się komuś ostatecznie?

Edit.

Magu możesz mi podesłać jak się dostać do trybu developera bo chyba w ten sposób poradzę sobie z UNO i innymi pinami.

Edytowane przez Smoku (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij kilka razy na napis AQma Configurator v 1.0.1 (karta system). Pojawi się nowa zakładka.

Pamiętaj, że w UNO musisz zwolnić piny 0 i 1 bo tam leci komunikacja serialowa.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci dobry człowieku.

Jeszcze jedno pytanie zanim zmienię Piny, czy mogę pola przypisane do D1,D2,D3 zostawić puste bez przypisanych pinów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Lepiej całkiem wywal wpisy dot. pomp w sekcji silnik. Od opisu // Pompa 1.

Co do pinów, to przejrzyściej będzie jeżeli zmienisz je w samym kodzie. Dla timerów to linie 195, 198, 201. Tam masz wywołania funkcji, coś tego typu: ...timer(t1Pin,t1HOn,t1MOn,t1SOn,t1HOff,t1MOff,t1SOff,t1Status); w tym wypadku t1Pin to pin sterujący przekaźnikiem T1. Czyli masz wpisać tak (jeżeli ma być na pinie załóżmy 2) timer(2,t1HOn,t1MOn,t1SOn,t1HOff,t1MOff,t1SOff,t1Status); Pamiętaj tylko, że pin musi być ustawiony jako OUTPUT w funkcji setup();

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, cza było na inne studia iść hehe, a narazie to Aqma się łączy ale przy próbie wrzucenia daty do Uno wyskakuje "Aqma: Błędne dane"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.