Skocz do zawartości
magu

AQma - sterownik akwariowy by magu. Na Arduino Leonardo za FREE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w pełni z obsługą z aplikacji to raczej już się nie zmieści. Ale bez problemu da radę na sztywno z kodu kolejny raz wywołać funkcję pwm();

Trzeba pamiętać że można użyć tylko pinów PWM w przypadku AQma zostają piny 5 lub 6 na których teraz chodzą pompy dozujące D1 i D2.

Na pinie 6 jest pompa D2 i ją trzeba zakomentować w kodzie (wyłączyć żeby się nie gryzła z pwm), powinno to wyglądać tak:

// if (currentMillis%313 == 0 && d2Mode == 0) { timer(d2Pin,t5HOn,t5MOn,0,t5HOff,t5MOff,0,t5Status); }

W sekcji silnik trzeba dorzucić kolejną linię. Jeżeli chcesz żeby lampa się włączyła o godzinie (g:m,s) 10:11,12 a wyłączyła o 22:23,24 działała na minimum 10% a max 80%, świt trwał 30min, zmierzch 40min i było włączone oświetlenie nocne,to wyglądałoby to tak:

if (currentMillis%424 == 0 ) {pwm(6, 1, 10, 11, 12, 22, 23, 24, 25, 204, 30, 40, 1); }

Analogicznie można to zrobić dla pinu 5.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :)

W czym może być problem w komunikacji Windowsa z płyta mega2560?


400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pompy dozujące trzeba zastosować 6 czy 12 v?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pompy dozujące trzeba zastosować 6 czy 12 v?

Nie ma znaczenia, przekaźnik przełączy zarówno 6 jak i 12V :) Wydajność poszczególnych pomp konfigurowana jest z aplikacji w zakresie od 0.1 - 250ml/min, więc też łyknie wszystko. Proponuje na ebayu, za kilka $ kupić coś co będzie najtańsze :)

Mam pytanie :)

W czym może być problem w komunikacji Windowsa z płyta mega2560?

Niestety mam tylko leonardo, więc nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli komunikację Twojego programu z płyta, soft wygrywa się bez problemu


400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :)

W czym może być problem w komunikacji Windowsa z płyta mega2560?

Miałem na myśli komunikację Twojego programu z płyta, soft wygrywa się bez problemu

Tak jak pisałem wcześniej, nie mam mega2560, więc nie jestem w stanie tego przetestować. Program był pisany i testowany pod Leonardo i na nim działa na 100% na innych platformach trzeba testować. Napisz na PW co dokładnie zrobiłeś, jak podłączyłeś, jaki komunikat dostajesz z aplikacji. Postaram się pomóc w debugu pod Twoje Arduino.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstał nowy soft 1.0.1. Pożyczyłem Arduino Mega R3 i dostosowałem aplikację i wsad również do tej platformy. Teraz jedyna czynność, którą trzeba wykonać aby sterownik działał na tej płytce, to (poza aktulizacją kodu i aplikacji do 1.0.1) trzeba odkomentować (usunąć "//") "delay(4);" w linii 157.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod win8.1 aplikacja nie działa :(


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Configurator w ogóle się nie uruchamia, nie uruchamia się instalacja

może ta nowa wersja i dlatego, na win 7 chodzi normalnie

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Udało mi się odpalić program na arduino nano . Problem polega na tym że nie mam pojęcia jak zamienić wyjścia na inne piny. Czujnik dolewki jest na pinie A5 i przycisk karmienia jest na pinie A4, natomiast A5 i A4 są pinami IC2, można by to zamienić zamiast buzera i Led. Dolewka i karmienie mogą być na A0 i D13.

Następna sprawa to IN1 i IN2 które chodzą na pinach D0 i D1 ,w arduino nano to jet RX i TX zamiast tego zamienić na IN7 i IN8 czyli D8 i D12 które nie są wykorzystywane w konfiguratorze.

Czy było by problemem zamienić te piny przez Maga ? w tedy można by wykorzystać arduino nano które pewnie nie jeden ma w szufladzie a program nie straciłby na funkcjonalności.

Na Arduino nano trzeba odkomentować "delay 4();"

Pozdrawiam

Michał

P.S. Gratuluje pomysłu i głowy która ogarnia programowanie.

Edytowane przez Michał28 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Configurator w ogóle się nie uruchamia, nie uruchamia się instalacja

może ta nowa wersja i dlatego, na win 7 chodzi normalnie

Wiekszosc testow robilem wladnie na windows 8.1 na laptopie i nigdy nie mialem problemow. Aikacje napisalem pod microsoftowym c# wiec raczej nie strzelili sobie w kolano. W poniedziałek mogę dokładnie przetestowac Twoj przypadek, tylko napisz mi na PW co robisz po kolei i gdzie dostajesz błąd.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Configurator w ogóle się nie uruchamia, nie uruchamia się instalacja

może ta nowa wersja i dlatego, na win 7 chodzi normalnie

U mnie program się instaluje na windows 7 bez żadnego problemu.

Może zainstaluj jako administrator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Udało mi się odpalić program na arduino nano . Problem polega na tym że nie mam pojęcia jak zamienić wyjścia na inne piny. Czujnik dolewki jest na pinie A5 i przycisk karmienia jest na pinie A4, natomiast A5 i A4 są pinami IC2, można by to zamienić zamiast buzera i Led. Dolewka i karmienie mogą być na A0 i D13.

Następna sprawa to IN1 i IN2 które chodzą na pinach D0 i D1 ,w arduino nano to jet RX i TX zamiast tego zamienić na IN7 i IN8 czyli D8 i D12 które nie są wykorzystywane w konfiguratorze.

Czy było by problemem zamienić te piny przez Maga ? w tedy można by wykorzystać arduino nano które pewnie nie jeden ma w szufladzie a program nie straciłby na funkcjonalności.

Na Arduino nano trzeba odkomentować "delay 4();"

Pozdrawiam

Michał

P.S. Gratuluje pomysłu i głowy która ogarnia programowanie.

Napisz na PW.

Powiem Ci jak włączyć tryb developera w aplikacji.

Edit: Da Ci to możliwość dowolnego ustawienia pinów.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aplikacja



Daję uruchom mimo to i koniec nic się nie uruchamia
Komputer to asus t200ta win 8.1, uruchamiam jako administrator
Na stacjonarnym z win 7 działa normalnie
Po za tym dotarło do mnie uno zamiast leonardo i ciekawi mnie czy na tym będzie działać, leonardo będzie w przyszłym tyg. Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do UNO to niestety nie testowałem, ale powinno ruszyć od strzału, w razie czego PW i dopiszę co będzie potrzebne. Co do SmartScreen to niestety nie dorobiłem się certyfikacji od Microsoft. Zobacz tutaj http://andrewjar.cba...ndex.php?id=160 oczywiście aplikacja nie narazi komputera na zagrożenia :)

Edit: Możesz spróbować pierwszą wersję softu, lezy tutaj: http://magu.pl/aqma_files/AQmaConfigurator_v1.0.0.zip

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do UNO to niestety nie testowałem, ale powinno ruszyć od strzału, w razie czego PW i dopiszę co będzie potrzebne. Co do SmartScreen to niestety nie dorobiłem się certyfikacji od Microsoft. Zobacz tutaj http://andrewjar.cba...ndex.php?id=160 oczywiście aplikacja nie narazi komputera na zagrożenia :)

Spoko dzięki,

zrobiłem już to, wyłączyłem smartscreen i nadal nie rusza

1.0.0 też nie rusza, mieli mieli i nic się nie uruchamia, w menadzerze zadań widnieje

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na UNO przy weryfikacji wyskakuje

Opcje projektu zmienione, przeładuj całość

AQma_v1.0.1.ino:16:18: fatal error: Time.h: No such file or directory

compilation terminated.

Błąd kompilacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chwila - mój błąd -mam starą wersję 1.6.0 :p już ssam nowszą

--//--Edit

wgrało się

Szkic używa 25 558 bajtów z (79%) pamięci programu. Maksimum to 32 256 bajtów.

Globalne zmienne używają 716 bajtów z (34%) dynamicznej pamięci, pozostawiając 1 332 bajtów dla lokalnych zmiennch. Maksimum to 2 048 bajtów.

reszta pobawie się jutro - i tak mam gołe UNO z baterią - reszta gdzieś po szafkach zalega ...

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magu a na linuxa nie przewidujesz oprogramowania ?:)


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok , dz zaraz spróbuje


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na UNO przy weryfikacji wyskakuje

Opcje projektu zmienione, przeładuj całość

AQma_v1.0.1.ino:16:18: fatal error: Time.h: No such file or directory

compilation terminated.

Błąd kompilacji.

działa ci to uno?

bo u mnie niby wszystko ok, dwa pierwsze przekaźniki świecą cały czas, trzeci świruje i chyba szósty się załącza po jakimś czasie


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.