Skocz do zawartości
siano_wroclaw

Euphyllia paradivisa

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada na zestresowana w jakim nurcie ja trzymasz? Nie za mocno Jej wieje?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pod cyrkulatorem aż tak nie wieje po niej . Może przestawić ja w inne miejsce tylko czy nie zaszkodzi jej przestawianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pod cyrkulatorem aż tak nie wieje po niej . Może przestawić ja w inne miejsce tylko czy nie zaszkodzi jej przestawianie

No możesz spróbować, staraj się nie stawiać w bardzo silnym nurcie wody i poobserwuj, aczkolwiek wg moich obserwacji, jak nie sprawisz jej halnego, to i w dość silnym przepływie wody ładnie się pompuje.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinieneś coś więcej napisać...

widać szkielet... jeśli nie zrywa jej cyrkulacja

to obstawiam skok parametrów, zasolenia albo kh,

jesli wsadziłeś korala bez aklimatyzacji, i były duże róznice ... to padnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie karmiona jest światłem i nie leje do wody wapnia ani stronu jak zalecane jest na stronie erybki. W miejscu gdzie stoi Euphyllia strasznie szaleje babka sypiac piaskiem może od tego jest zestresowana.

Edytowane przez siano_wroclaw (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jakie zasolenie, parametry masz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jak długo ją masz w zbiorniku?

2) Przestaw ją, jak zalecają koledzy w miejsce o słabszej cyrkulacji.

3) Osobiście zaleciłbym profilaktycznie jakąś kąpiel dezynfekującą. Generalnie, lpsy są wrażliwe na różne uszkodzenia miękkiej tkanki i warto o nią zadbać skoro masz ubytki aż do nasady polipa.

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jak długo ją masz w zbiorniku?

2) Przestaw ją, jak zalecają koledzy w miejsce o słabszej cyrkulacji.

3) Osobiście zaleciłbym profilaktycznie jakąś kąpiel dezynfekującą. Generalnie, lpsy są wrażliwe na różne uszkodzenia miękkiej tkanki i warto o nią zadbać skoro masz ubytki aż do nasady polipa.

mam ja ponad 2 tygodnie. Już ja przestawiłem w inne miejsce. A w czym zrobić jej ta kąpiel i jak to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz ja dopiero 2 tygodnie i do tego byla przestawiana, to troche malo czasu miala na "zadomowienie". Daj jej ze 2 miesiace bez przestawiania to sie oswoi. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym ewentualnie robić koralom kąpiele dezynfekcji. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym ewentualnie robić koralom kąpiele dezynfekcji. ?

JA używam Seachem Reef Dip z bardzo dobrym rezultatem. W sumię kąpię tylko lpsy jak coś jest nie tak, ale raz ten środek pomógł mi też przy sps'ie na którym przyniosłem wirki. Wybił wszystkie robale.

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze prosić instrukcje używania tego środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze prosić instrukcje używania tego środka

Sposób użycia:

Reef Dip należy stosować wyłącznie w oddzielnym zbiorniku, a nie we właściwym akwarium. Przelać około 4 litrów wody ze zbiornika głównego do mniejszego pojemnika, a następnie dodać 5ml preparatu i dobrze wymieszać. Koralowiec zanurzyć w roztworze na 5 – 10 minut, w zależności od stanu, w jakim okaz się znajduje. W szczególnie poważnych przypadkach można zastosować podwójną dawkę preparatu. Dobrze widoczne i łatwo dostępne zmiany można przed zanurzeniem w roztworze posmarować niewielką ilością nierozcieńczonego Reef Dip. W czasie trwania kąpieli należy uważnie obserwować zwierzęta, zwracając uwagę na niepożądane reakcje, takie jak zwiększone wydzielanie śluzu. Rozcieńczony roztwór powinien zostać zużyty w ciągu doby, po upływie tego czasu należy go wylać.

Ja te proporcje oczywiście dostosowuje do wielkości pojemnika w jakim wykonuję kąpiel koralowi.

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.