Skocz do zawartości
JayJay

120l na probe czasu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak właśnie myślałem :) Też jestem ciekaw parametrów ale jeśli korale rosną to po co mierzyć :p

Też myślałem o takim połączeniu bo bardzo mnie interesuje życie w DSB i refugium, zastanawiałem się nawet czy takiego zbiornika nie założyć albo 2 obok siebie żeby nie trzeba było do szafki zaglądać :p

A i pytanie, na jaką głębokość babka kopie? :)

Edytowane przez Konradek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku te chciałem 2 akwaria połączyć w jedno :p jak hystrix rośnie i monti to musza być niezłe albo tak mi sie wydaje hehe . Babka szczerze dopiero pare dni ale kopie spokojnie przy samym dnie i nie świruje zbytnio . Chociaż dzisiaj z przodu zrobiła wykop na pare ładnych cm post-22597-1432924685,13_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety babka wysloczyla :( akwarium juzzabezpieczone chociaż za późno troche . Coś tam sobie powolutku rośnie :)post-22597-1434545981,65_thumb.jpgpost-22597-1434545992,67_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M zagadkę dla was zgadnijcie która ze skał była kupiona jako żywa :D akwarium blisko 3 miesiace albo lepiej :) euphylia niestety moczona w ro miała bądź ciagle ma pasożyty . post-22597-1436551576,47_thumb.jpgpost-22597-1436551590,19_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny miesiac uplywa . NIestety musze sie przyznac e brak srodkow ogranicza mnie na rozwo akwarium ale drugi lus taki ze akwarium ma sie swietnie woda krysztal korale pieknie rosna wraz z rozowym hystrix co mnie ciagle dziwi :) w akwarium nic nie zmieniam . brakuj ejedynie babki kopiacej rozgwiadza robi swoje ale jednak babka to babka. jakiegos mandaryna bo wirkow i innych drobnych robaczkow mam ogrom gdzie nie spojrze tam cos sie rusza :police: no i jeszcze jednego mitraxa na glony jeden cos slabo sobie radzi z nitkami.

niestety jeden z blaznow zachorowal i pochlonol go slimak :chris: jakas bakteria albo pasozyty szkoda malca :sweat: wraz z euphylia ktora miala pasozyty od poczatku jej kupienia.

powrzucam jakies zdjecia jak posprzatam w akwarium

Edytowane przez JayJay (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos czytał mam zamiar zwiekszyć ilośc zwierzaków w akwarium , na ta chwile jest to co na zdjęciach i aż 2 rybki w 130 litrach . Chciałbym zakupić napewno błazna do parki , ukwiał dywanowy tylko pytanie które z nich najmniej sie poruszają i nie rosną dość duże ?? Zastanawiam sie nad mandarynem ale nie wiem czy to ma sens mimo Ze mam sporo wirkow i rożnego życia to nie wiem czy warto przeciążać system . Napewno 3 krewetki sexy . Oraz nie wiem co upolować na glony nitki sałatkowa czy moze cos nie z ryb ?? Mam jednego kraba elegansa i mitraxa słabo sobie radzą niestety .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób czyta, mało komentuje :) Jak tam cyjano? Zeszło już zupełnie? Ja bym poczekał aż zupełnie zejdzie i wtedy dokupować zwierzaków. Jak będziesz kupować błazenka, to wybierz takiego ze stadka - najmniejszego.

Mandaryna Ci nie polecę - musi mieć co jeść, a nie zawsze przejdzie na mrożonki. Ukwiał jaki by nie był - zawsze będzie chodzić i musisz o tym pamiętać, bo nawet w dużych zbiornikach potrafi poparzyć inne korale. Na wirki może jakaś hexataenia?Ładna rybka i wcina wirki. 3 sexy krewetki to za mało - muszą być w grupie. Jeżeli kupisz 3 to uciekną za skały i tyle je widziałeś. Musisz kupić przynajmniej z 5 - wtedy są śmielsze. Zamiast tego może krewetkę szkarłatną? Na glony dokup może jakiegoś ślimaka jeszcze


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano zeszło zupełnie :) gdzieś tam jeszcze sie kręci malutki kawałeczek ale ogólnie nie ma :) wirkami sie nie martwię niech sobie żyją jak wszystko :) kielzy coraz więcej robaczków coraz więcej rożnej maści . Nawet pojawiły sie gąbki tak zwane pineaplle :) no i wyszło bryopsis hehe narazie nie panikuje . Co do obsady masz racje narazie stanęło ze chce błazna jak najmniejszego ukwiał dla nich i wiem ze moE łazić ale spruboje bo są przepiękne dywanówce . I taka fajna babkę noe pamietam nazwy do 7 cm Max rośnie . I oczywiście muszę kupić jakieś ślimaki i moze jednego więcej mitraxa .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie wirkami martwił to cholerstwo strasznie sie mnozy i na koralach pasozytuje i trudno sie tego pozbc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wirki wyjadl mandaryn marmurkowy ale podobno hexatemia jest dobra na wirki

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szacun do mandaryna czasami naprawde ciezko sie tego pozbyc hexa spoko na wirki ale hexa + mandaryn ponoc sie nielubia

w takich litrazach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśle o mandarynie moze ;) naprawdę od kas sie pojawiły populacja sama spadła i nie są szkodliwe codziennie je Wkoncu obserwuje bardziej martwię sie bryopsis bo mitrax słabo sobie z tym radzi muszę na spokojnie przemyśleć co zadziałać .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bryopsis może Ci sam przejść. U mnie tak było że kupiłem też jeżowca żęby wcinał to - ale nie chciał. Po prostu po jakimś czasie przestał rosnąć. Co nie znaczy że jak masz możliwość to rwij chwasta :D


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rwę rwę ile sił hehe . Dzisiaj czas wyjąc gąbkę i zastąpić ja sippraxem mam nadzieje ze wspomoże system zobaczymy za pare miesięcy :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie . Warto przejść na sól reef salt af z swą salt jeżeli na swą salt rosną mi sps ?? Nie chce zeby była za bogata woda jak myślicie ??

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto przejść dowiesz się jak zrobisz pomiary mg, ca, Kh. Po podmianie i kilka dni później przed podmiana.

Patrząc na ten baniak uważam że nie ma takiej potrzeby, ale to tylko przypuszczenia.

Na glony dokup trochę ślimaków Tectus, strombus, turbo itp. Sam krab to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) moze faktycznie jeszcze zostanę na ubogiej soli zeby nie było większego wysypu glonów . Ślimaków mam mnóstwo malutkich bede musiał jakiegoś predatora kupić na ślimaczki. Niestety testów jeszcze nie mam i długo mieć nie bede pewnie . Muszę to dobrze przemyśleć

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokój z wami hehe . porządki porobione sipprax siedzi cY cos działa tego jeszcze nie wiem . Z briareum walczę i walczę korale rosną . Co ciekawe motni która nie stała centralnie pod światłem zaczęła umierać a Kiedy ja przestawiłem ( nie zdawałem sobie sprawy ze zA słabe światło) ruszyła i to ostro z kopyta pare dni wystarczyło zeby pojawiły sie polipy trzymam kciuki ze sie uratuje . Jedynie jeszcze capnele przeniosłem oderwałem od kamienia i chciałbym zeby teraz przykleiła sie do skaly . Czekam za bogatsza sola reef salt od af na tej najuboższej wszystko rośnie możliwe ze za szybko zmieniam eh . post-22597-1442846220,94_thumb.jpgpost-22597-1442846244,32_thumb.jpgpost-22597-1442846257,98_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

post-22597-1442846375,5_thumb.jpgpost-22597-1442846386,43_thumb.jpgpost-22597-1442846399,84_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.