Skocz do zawartości
mars79

Valenciennea puellaris

Rekomendowane odpowiedzi

Moją kupiłem kilka dni temu. Nie kopie... mrożonkę czasami złapie. Pływa góra dół i tak w kółko. Schudła juz znacznie i raczej jest skazana na smierć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rano patrze i nie widzę jednej babki, od razu za latarkę, świecę pod pompę i znowu siedzi, musi jej się tam bardzo podobać

Moja tak wskakiwala do komina.

Gdy tylko wsadziłem siatkę do komina ona chlup i była z powrotem w baniaku a rano znów w kominie i tak w kółko,okazało się że pictichromis ją w nocy ścigał.

Tez jest z erybki, dotarła ledwo żywa już nie oddychała, wrzuciłem ją do baniaka i ożyła po 5 min i żyje do dziś (7mcy u mnie), chromisa oddałem i już nie wskakuje do komina..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta moja ryba babka Sexguttata nie chce jeść bo jedzenie lata koło niej a ona nic albo je jak kopie w piasku albo nie wiem o co jej chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym ją karmisz ? Bo moja z mrożonek to wybitnie lubi artemię ale ma też fazę na kiełże.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dałem jedzenie i co, babka pływa koło jedzenie i ani troszeczkę zainteresowania jedzeniem , pływa i nic co ona je to ja nie wiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja babeczka po wpuszczeniu z tydzień nie pobierala pokarmu, tylko tyle co znalazła w piachu. Teraz jest szybsza od Chromisów.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie już kilka dni nie je ,musi chyba jeść co znajdzie w piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem sexguttate dosc spora ma ok 9 cm kopie tylko z tylu akwa jedzenie mrozonek ja nie obchodzi zobaczymy jak zglodnieje jesli dalej nie bedzie zrec z toni to trzeba bedzie zakopywac w piach mrozonki z samego piachu nie wyzyje napewno no chyba ze w wielkim zbiorniku z duza iloscia poasku


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po moich babkach dobrze widac czy sa najedzone maja wtedy wypukly basior z obserwacji widze ze 9 kilo piasku to za malo na przeżycie trzeba dokarmiac tyle ze z moimi nie ma problemu jedza wszystko oprocz ochotki ( przysmak chelmona pod kazda postacia)


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja babka od kilku dni mnie zadziwia, zaprzyjaźniła się z krewetką czyszczącą do tego stopnia że siedzą razem po kilka godzin dziennie. Wcześniej babka skrupulatnie unikała krewetki a teraz zachowują się jak symbiotyczna para choć jak wiadomo w naturze taka symbioza nie występuje.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym napisać ze ta maja babka nie za bardzo chce jeść jak wrzucam jedzonko , martwi mnie to bo samego piachu długo nie pociągnie -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociagnie pociagnie. Piachu mam calkiem niewiele. Sexguttata przesiewa piach juz ponad 6 m-cy i wyglada zdrowo i ladnie. Mimo ze na poczatku 2 razy zbieralem ja z dywanu. Powodem wyskokow byl pictochromis. Od dwoch tygodni zauwazylem ze zainteresowala sie tez mrozonkami. Ale do tej pory swietnie radzila sobie z tym co wykopala.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zobaczymy co będzie wczoraj pływała i nic jedzonko koło rybci a rybcia żadnych ruchów. Ale piachu trochę mam i dalej pływa najwidoczniej wykopuję z piachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze można spróbować karmić żywą artemią. Jak to zacznie wcinać, to i na mrożonki się przestawi.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Valenciennea puellaris po kilku miesiącach pobytu w akwarium zniknęła w ciągu dnia. Poszukiwania w akwarium i poza nim nic nie dały. Postawiłem tezę że padła pod skałą, a koledzy z akwarium się zaopiekowali. Po jakimś czasie w czasie gruntownych porządków odnalazł się rybi czips. Była ok. 1,5 metra od akwarium, w kanapie gdzie dostała się przez szczelinę w dnie kanapy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.