Skocz do zawartości
bakuba

Jak się ma ilość skały i piasku do parametrów wody.

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie nie. Skąd te pytanie?


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole bym dał jescze kolo cyrkularki troszke skaly tak mi sie wydaje,ale jestem nowicjuszem takze niech inni sie wypowiedza jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie nie. Skąd te pytanie?
Niedawno czytałem jakiś post, i tam radzono komuś, że do 300l nie więcej jak 20kg skały. Ja mam dwieście z kawałkiem a skały ponad 30kg. Nie radzę sobie z parametrami od jakiegoś czasu i szukam przyczyny.

Na dole bym dał jescze kolo cyrkularki troszke skaly tak mi sie wydaje,ale jestem nowicjuszem takze niech inni sie wypowiedza jeszcze.
Ja, gdybym był w stanie, postawiłbym konstrukcję tak aby na dole było jak najmniej skały. Niestety bez stelaża więcej nie zdziałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisz więcej jaki masz konkretnie problem z tymi parametrami. Opisz zbiornik, obsadę, sprzęt, jak karmisz, czy i jak cokolwiek dozujesz, podaj aktualne parametry. Myślę, że wtedy będzie można coś bardziej pomóc

.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"i tam radzono komuś, że do 300l nie więcej jak 20kg skały." - takie rady są nic nie warte, bo sam ciężar skały wiele nam nie mówi, jeśli skała będzie mało porowata, to będzie ona ciężka i wtedy nawet 40kg skały na 300l będzie wyglądało optycznie "mało". Ogólnie to jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś miał "kłopoty z parametrami" z powodu zbyt dużej ilości skały.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może napisz więcej jaki masz konkretnie problem z tymi parametrami. Opisz zbiornik, obsadę, sprzęt, jak karmisz, czy i jak cokolwiek dozujesz, podaj aktualne parametry. Myślę, że wtedy będzie można coś bardziej pomóc

.

Ale to chyba w osobnym poście:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj napisz :p

W pierwszym poście edita zrób i tam daj :)

A czemu problemy z parametrami ? za duże czy za małe ?


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"i tam radzono komuś, że do 300l nie więcej jak 20kg skały." - takie rady są nic nie warte, bo sam ciężar skały wiele nam nie mówi, jeśli skała będzie mało porowata, to będzie ona ciężka i wtedy nawet 40kg skały na 300l będzie wyglądało optycznie "mało". Ogólnie to jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś miał "kłopoty z parametrami" z powodu zbyt dużej ilości skały.
Strasznie trudno mi jest ustawic cyrkulację. Albo syf na piasku albo albo huragan. Stąd myśl że jest jej zbyt dużo. Edytowane przez bakuba (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest, jak zresztą widać, narożne, około 230l, sump dziadowski - mieści się w nim tylko odpieniacz który ledwo się zmieścił i podobno daje rady do 500l, cyrkulacja 2*jebao25, około 30kg skały i 25kg piachu.Jakieś 15 rybek. Najlepiej rosną rhodactisy i szorstnik.

Parametry:

zasolenie 1,024

temperatura 25/26

PO4 - 0.1

NO2 - 0

PH - 7.4

NO3 - 80

MG - 1350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przyczyna leży w skale. Skad ja kupowałeś jakis sprawdzony odbiorca czy alegro moze jeszcze cos innego? Ja mialem przez 6 lat akwa teraz mi niestety lub stety peklo. I przez czaly czas prowadzenia zbiornika mialem problem ze skala ktora pochodzila rowniez z jakiegos zbiornika rozbieranego. Przez 6 lat ZAWSZE mialem fosforany azotany krzemiany i szystko mozliwe....fakt ze pozniej rece zalamalem bo juz nie mialem sily z tym walczyc i troszeczke zaniedbalem akwa. Reasumujac u mnie skała była przyczyna zlych parametrow ale rowniez mialem jej zaduzo ok 300 kg i juz ok 50 sprzedalem....ale mysle ze w Twoim przypadku jest ok moze popraw cyrkuacje. Jak mowie problem moze lezec w pochodzeniu skały.

Pozdrawaim Szymon :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo niskie, kwaśne PH. Musisz mieć te minimum 8 w skali PH

Ponadto masz bardzo wysokie ilości NO3. Więc to też nie są dobre wyniki.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chemicznego punktu widzenia określanie pH "7,4" jako kwaśne to lekkie nadużycie, co nie zmienia faktu, że ogólnie jest za niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odpieniacz to jaki masz ? Dobrze byłoby uzupełnić stopkę.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chemicznego punktu widzenia określanie pH "7,4" jako kwaśne to lekkie nadużycie, co nie zmienia faktu, że ogólnie jest za niskie.

Oczywiście wiem o tym, ale odniosłem się do Naszej skali, która jest wąskim gardłem zakresu odczynu pH (np. testy JBL skala od 7,2 do 8,7)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podnieść ph? Skała z Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.