Skocz do zawartości
kolalysy

jebao do odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję/szukam pompy jebao DC do odpieniacza H&S 200 i tu moje pytanie, kto dorabia takie wirniki i jak to się sprawuje, głównym atutem tego rozwiązania będzie regulacja oraz cicha praca (przynajmniej jako obiegowe jebao są ciche). Do moich ok 900 l planuję DC6000 (chyba powinno wystarczyć, ew. 9000).

W jednym ze sklepów jest pompa Blau i wirniki igiełkowe do niej, czy ktoś to testował , czy wystarczy zmienić wirnik i zrobić dolot powietrza i tyle ?

Dzięki za pomoc i opinie.

Edytowane przez kolalysy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastek robi pienidła na tych pompach. Chyba Lufthansa miał też igły do nich kiedyś.

Poza tym tema t wielokrotnie wałkowany - poszukaj

Edytowane przez krk_258 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli temat był wałkowany to poproszę o linka, ja neieznalazłem.

Mam też dalsze pytania: jaki dolot powietrza i wejście wody stosować przy DC 6000 i jaka jest ich wydajność w sensie ile powietrza pobiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na olx są do kupienia te wirniki do tych pomp.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/gienek.onet?fref=ts napisz bawi sie w takie rzeczy i ma takie wirniki

Gienek onet na fb znajdz


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc uruchomiłem jebao DC6000 z wrinikiem igiełkowym. Pompa pieni, trudno coś więcej powiedzieć bo to pierwszy dzień. Podstawowa kwestia jak dla mnie taka, że jest to duużo cichsze od Tunze 9420 które w nazwie ma Silience, i jednocześnie jest to tańsze i ma regulację.

Odpaliłem to na zwężce z popmy eheim 2500 tj. zwężka ma w najwęższym miejscu ok. 20 mm, wylot wody na pompie to 25 mm, wężyk do zwężki venturiego 6 mm, działa na 4 biegu. Czy ktoś wie jakie mają być te wartości ? tzn. wylot musze mieć 25 mm bo tak mi pasuje do body odpieniacza H&S 200, ale pytanie jaki wlot i dolot powietrza.

Edytowane przez kolalysy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może ktoś wie chociaż jakiej średnicy(średnica wewnętrzna) jest wężyk którym dochodzi powitrze w pompach waveline dc albo diablo (są w odpieniaczach reefoctopus) o podobnej mocy... zakładam, ze 8mm albo 10 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolal pompe aqua medica do odpieniacza. mialem 2 pompy aqua nova (jebao) jedna popracowala pol roku druga pracuje nadal ale nie ma rozruchu musze pokrecic reka aby ruszyla. mam tez pompe jebao 10k i aqua medica 6,5k do odpieniaczy. lepiej pracuje aqua medica i jest cichsza.

ps. na jednej stronie popularnej z zakupami internetowymi mozesz kupic wirnik diy i dokupic pompe jebao latwo sie wymienia wirniki. ogolnie sa ciche ale slyszalne te pompy bardzo ladnie robia piane ale zawodne zobaczymy jak dc popracuja.

Edytowane przez dirty_pig (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.