Skocz do zawartości
Dziobo

Oswietlenie do 270 L +sump

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc z doborem lampy to nowego projektu ktory rusza dokladnie po swiatach

Dokladnie akwarium 90x50x60h + sump 70x50x40 czyli gdzies tak ok 300 l w obiegu

i tu moje pytanie odnoscie lampy

T5 ? czy tez ledy?

Co do t5 to jak myslicie 6x39 a przy ledach to 200 W ?? aczkolwiek czy to nie za malo?? Gryze sie juz z tym tematem od tygodnia i nie potrafie dojsc do jakiejs opcji :( chyba ze diy ?

Bo przy t5 to mamy co 6-9 miesiecy wymiane swietlowek czyli koszt ok 300 zl brak mozliwosci ustawiania poszczegolnych cykli ale zawsze da sie zrobic sterownik i ok

co do diody no to znow mamy duze koszty diody ale za to raz inwesujemy i mamy na kilka lat ale znow jaka to lampke led ?

Tak wiec prosil bym o jakies opinie i doracy porady

Bez polskich znakow wyslane z mobilu

Edytowane przez Dziobo (wyświetl historię edycji)

bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek temat rzeka ilu morszczaków tyle opinii

jaka obsada koralowa w planach ??


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem iz obsada to ta co juz istnieje ale do tego planowane bardziej we wszystko po trochu co prawda bardziej nastawiam sie na miekie i lps niz sps ale wiadomo to zawsze dopiero wychodz w praniu


bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spokojnie możesz kombinować na lampach led wszystko zależy od Twojego budżetu


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jak piszesz ledy w takim wypadku tak to jaki ? co do targetu cenowego to wiadomo ze chcial bym dac jak najmniej no ale chciec mozna ;) aczkolwiek co do LEDow to 200 W powiadasz wystarczylo by ?


bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziobo miałem podobny wymiar kiedyś.. 90x60 w podstawie, świeciłem chińczykiem 120W i 2x39W T5.. byłem bardzo zadowolony.

rzuć okiem na mój stary temat: http://nano-reef.pl/topic/25987-324l-by-sienki/page__st__60

takie kombo daje bardzo dużo możliwości, a cenowo bardzo korzystnie. Ewentualna estetyka pozostawia trochę do życzenia.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sienki ma rację ja również mam chińczyki i dopalam T5 i jak na razie jestem zadowolony

led mają inny stosunek niż T5 gdzie przy T5 masz stosunek 1:1 przy led 0,6 do 1

Przy Twoim litrażu 270 w głównym baniaku to 200W led to już z zapasem

co do estetyki to zamontuj koronę i po sprawie


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wybór padł na t5

6x39 powinno na początek wystarczyć w późniejszym etapie zastanowię się nad dorzuceniem ledów

Teraz pytanie jak ze świetlówkami ? 2 białe 2 niebieskie jedna purpurowa ?

a i jeszcze jedno do lampy dostałem 6 swietlówek sunsun 10000k obstawiam iż one raczej do kosza ?


bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wybór padł na t5

6x39 powinno na początek wystarczyć w późniejszym etapie zastanowię się nad dorzuceniem ledów

Teraz pytanie jak ze świetlówkami ? 2 białe 2 niebieskie jedna purpurowa ?

a i jeszcze jedno do lampy dostałem 6 swietlówek sunsun 10000k obstawiam iż one raczej do kosza ?

Te chińczyki raczej do wyrzutu.

Co do nowych świetlówek to wszystko zależy czy chcesz mieć bardziej niebiesko czy biało ???

Edytowane przez rufik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bardziej odpowiednio :) bo różnie to ludzie mówią ze ma być bardziej niebiesko a inni iż bardziej biało ...


bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bardziej odpowiednio :) bo różnie to ludzie mówią ze ma być bardziej niebiesko a inni iż bardziej biało ...

To zależy od Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6x39W spokojnie wystarczy. Moja lampa ma 8 rur i nie palę wszystkich na raz bo za jasno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie obudowy do tych lamp? Konkretna firma? Z zamontowanymi wiatrakami? czy po prostu, Przystosowana lampa do T5 I po przeliczeniu do litraża, zbiornika, 1w do 1L?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.