Skocz do zawartości
bleq

Krewecia pistoletowa - jakies ryzyko ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupilem jakis czas temu w parce z babką Yasha malutką krewecie pistoletową

Alpheus bellulus

Przez dluzszy czas byla total plochliwa i pierwszy raz ja zobaczylem 3 tyg po wpuszczeniu

ale nie o tym :)

Chodzi o to ze ostatnio co raz glosniej i co raz czesciej strzela..

ma jakies 4 cm ale ten prawy "szczypiec" do strzelania juz calkiem pokazny w sosunku do calosci

Strzela do krabów kt sie do niej zblizaja i ogolnie sobie strzela ale w suime nie na darmo ma taka nazwe :)

Martwi mnie tylko ze tak glosno ostatnio

Gdzies mi mignelo w ktoryms poscie o pistoletach kt rozwalaly szyby w akwa….

Mam opti white 8 mm….

Ciezko mi w to uwierzyc ze takie malenstwo rozwali szybe bo te paskudy ktore widzialem na jakims filmie odrywające sporawym krabom szczypce to byly jakies ogromne modlichy

Jednakze zaginąl mi maly mitrax….

czy te krewety bywają az tak agresywne ??


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agresywne są jak są same bo mają słaby wzrok i strzelają do wszystkiego w pobliżu - profilaktyczne. W jak masz dla niej babkę i faktyczne cały czas trzymają się razem to częstotliwość strzałów może być nawet o 70% mniejsza bo wejścia do norki pilnuje babka i jest spokój. Polować może na wszystko co da się zjeść - małe ryby, małe skorupiaki ale szyby Ci nie rozwali to raczej mit ;-). Możesz spać spokojnje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O szybach słyszałem nie potwierdzone informacje w stosunku do krewetek modliszkowatych - one rosną większe. A co do zagrożenia, to mi wyginęły kraby. I giną sukcesywnie. Ostatnio wpuściłem mandryna do baniaka, chwilę potem rozległ się strzał... do tej pory go nie widziałem (dwa dni) - nie wiem - wiązać to czy nie ? W każdym razie, wpuściłem krewetkę i babkę jako parę - siedziały razem w sklepie. Teraz siedzą oddzielnie, babka z przodu, krewetka w skałach. Drugi raz bym sobie odpuścił ją. A i wpuściłem kilka krewetek na aiptasię. Aiptasia jest, krewetek nie widać.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do realacji babka krewetka …

Co jakis czas siedza razem w jednej norce, a co jakis czas krewetke widze pod inna skalką.

Wtedy wlasnie najwiecej strzela i strzela w kraby czy rozgwiazde, ktore tam przypadkiem sie zapuszczą.

Mitrax byl bardzo ciekawski i lazil wszedzie gdzie sie da, wiec mam podejzenia dlaczego zniknąl

zadziwiajace ze takie malenstwo a tyle moze narozrabiac

kreweci czyszczącej nie atakuje a ta jest total wredna menda i wlazi wszedzie


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.