Skocz do zawartości
Jolancia

Wieksze 1400 l - Dolnośląskie - Milicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Pozwolilem sobie założyć drugi temat odnośnie mojego akwarium, ze względu na to iż całe zycie ktore posiadałem w zbiorniku niestety przez katastrofe umarło. Zachowało sie kilka rybek , i pare korali. Mogliście sie napotkać z moim akwarium w tym temacie , który uważam za zamknięty ------>>> http://nano-reef.pl/topic/72727-nowe-stare-1000-l-d/ . Przepraszam ze tak sie rozbrykałem z tymi tematami to juz drugi , ale biorac pod uwage różne rady z państwa strony , bedzie częsc nowego sprzętu , czesc starego. Oraz cała obsada na nowo. Czyli z przymruzeniem oka jakby nie patrzec nowe akwarium :) Obieg zostanie zwiekszony o 200, bedzie to refugium. Duzo noweg sprzetu dojdzie. m.in lampa itd. Skała ktorej mialem duzo za duzo odsprzedałem część , a reszta sie suszy ze wzgledu na to iz nie mialem gdzie przechowac 200 kg skały a w beczkach zaczela gnic. Jestem na etapie gromadzenia wszystkiego co mi potrzebne. Hydraulika już jedzie , kratki pod skałe również. Sprzęt itd moczy sie w kwasku cytrynowym :D

Prace w przeicagu 2 dni ida pełną para , bo wczoraj przyjechalo akwa od szklarza , swoja droga to długo było bo około 1,5 miesiaca i rowniez z tego wzgledu duzo zycia padło. :( Wstwiam kilka zdjec , piszcie jakbyscie widzieli moje akwa , jaka konstrukcje , cyrkulacja ? mam pomysł zeby puścic wylot wody w akwarium glownym z 2 dysz jedna na lustrze wody , druga w skałkach zey brudy , detetrus itd wymiatała, co o tym myslicie ? :D obsada planujemy małe rybki głównie pokolce( wpuścimy małe pewnie szybko urosną ) :D i antiasy chomiski ( ruchliwe rybki ) , krewecie itd SPS LPS Miekie. . ( Ale wszystko z czasem ) narazie chcemy zainwestowac w dobre sprzety. Filtracje cchcemy opierac glownie na metodach biologicznych ( siporax , bakterie, glony w refugium , ale jak zajdzie potrzeba to biopeltki bedzie trzbea wsadzic bo jednak ryby to troche syfia ), wszystko wyjdzie w praniu.

Wieczorekim jak skompletuje cały sprzet to opisze. (mozna sie zapoznac tez --->>> tutaj : http://nano-reef.pl/topic/72727-nowe-stare-1000-l-d/ z tym ze dokonamy wiele zmian zwłaszcza w cyrkulacji , bo z tym mielismy najwiekszy problem , ale tez bedzie mniej skały. :D

Podsumowujac akwarium niestety lub stety :D jest całe nowe (będzie).

Piszcie co myślicie :D

pozdrawiam Szymon :D aaaaa i dołaczam zdjecie piasku ktory chyb zaczoł gnic bo robi sie czarny co mam z nim zrobic rowniez wysyszyc ??? :o

post-24867-0-69296400-1427813500_thumb.jpg

post-24867-0-88376100-1427813504_thumb.jpg

post-24867-0-70135900-1427813512_thumb.jpg

post-24867-0-63711700-1427813514_thumb.jpg

post-24867-0-99106800-1427813516_thumb.jpg

post-24867-0-83146000-1427813519_thumb.jpg

post-24867-0-33160600-1427813522_thumb.jpg

post-24867-0-08100600-1427813526_thumb.jpg

post-24867-0-44717700-1427813528_thumb.jpg

post-24867-0-08193300-1427813533_thumb.jpg

post-24867-0-63818500-1427813537_thumb.jpg

post-24867-0-75243000-1427813541_thumb.jpg

post-24867-0-98402100-1427813546_thumb.jpg

post-24867-0-92006100-1427813552_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no będę śledził postępy. Jeśli chodzi o piasek to zawsze można przepłukać i do pieca. Z czasem i tak życie tam powróci. No i faktycznie z tego co widzę masz tylko jedną dziurę w kominie. Kiedyś rewizji może zabraknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze powiem ze przez 6 lat jakos nie mialem problemu w kominie ze zrzutem , rureczka o srednicy 40 mm :( ale teraz to mnie wystraszyliscie a ja całkiem zapomnialem o rewizji :( ewentualnie co moze sie wydarzyc ?

I Czy moglbys przyblizyc temat z piaskiem w piekarniku :D bo musze cos z nim zrobic bo napewno gnic zaczyna i smierdzi :(:D

Edytowane przez Jolancia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suszysz skałe bo nie masz gdzie jej trzymać? Coś mi się wydaje, że w tym momencie możesz przyozdobić sobie nią ogródek.

Zalana wodą zacznie oddawać wszystko do wody. W beczce Ci gniła? Jakim sposobem? Zostawiłeś ją samej sobie?

Dodano:

Też nie mam rewizji i już pare lat funkcjonuje bez zarzutów. Dbam o to żeby nie zarosła rura. W razie awarii ucierpi obiegówka. Rewizji nie mam bo logistycznie nie mogłem jej zrobić #takie_akwa

Edytowane przez Kośmid (wyświetl historię edycji)

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala byla tych dwóch akwariach malutkich na zdjeciach powyzej , woda zaceła gnic w pomieszczeniu bylo dosc ciepło a nie mialem mozliwosci chlodzic wody , odpieniacz chodził bo chodził i jakos tak wyszło ze woda sie zrobil zielona , skala zaczela smierdziec wiec postanowilem ja wysuszyc. Oczywiscie bede ja czyscil recznie , papierem sciernym , szpachelka itd bardzo dokładnie. Pożniej bedzie spotkanie z karcherem , suszenie , jesli zajdzie potrzeba to znow to powtorze. Także wsadze do zbiornika tylko czysciutka :D no i mam nadzieje ze przysłowiowe "nic" nie siedzi w skale. Jak wysusze to fosoforany azotany itd chyba tez nie ?

KOŚMID - dlaczego sadzisz ze mogła by sie ta skala juz nie nadawac :( pozdrawiam !!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję po tym super czyszczeniu skały na nowo ją wymoczyć ( zmieniając wodę kilkukrotnie ) w słodkiej wodzie po RO/DI.

Co do zbiornika zastanawia mnie fakt zwężonego odcinka "wciśniętego" pomiędzy ścianę a filar. Myślę, że będziesz miał problemy ze zbieraniem się tam "śmieci". A tak po za tym jak zwykle życzę powodzenia przy nowym życiu :)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj coś mi się wydaje że na oszczędnościach daleko nie pojedziesz , zakup ,nowa skała lub ceramika , nowy piach podstawa , i rewizja do zrobienia aby spać spokojnie


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala myślę że powinnaś byc ok. Oczywiście ze będę ją moczył w RO. A filar Żeby od salonu fajnie było akwa widać a cyrkulacja wyjdzie w praniu będę się tak męczył żeby się syfy nie zbierały. Macie może jeszcze jakieś pomysły jak dobrze i skutecznie oczyścić skalę żebym w przyszłości nie miał problemów ?? .... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz kupować nowej skały...

To w najgorszym wypadku możesz kupić szczotkę i każdy kawałek wyczyścić w RO.

Praca będzie pewnie żmudna i nikt nie jest w stanie przewidzieć czy opłacalna.

Kup beczkę 200l - włóż tą skałę zalej wodą i włóż mocne pompy do beczki - niech dmuchają w te skały przynajmniej z miesiąc.

Oczywiście ze 2 razy musisz wymienić wodę i wywalić syf, który się odłoży.

Potem wstaw to do akwarium - zalej i lej bakterie i pożywkę.

Czekaj tak długo z wpuszczeniem czegokolwiek, aż parametry się ustabilizują.

Ile to będzie trwało?

Nikt na to pytanie Ci nie odpowie... bo nikt nie wie jak wygląda skała i nikt nie wie "ile jest warta"

Piasek na 100% musisz kupić nowy. Ja osobiście kupiłbym suchy - a jaki kupisz Ty - sam zdecydujesz.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede sie mczyl z ta skala. Ale czy jak jej nie wysusze to nie powinna sie zrobic taka sucha skała koralowa do akwarium ?? :o poczekam na słoneczko jak sie cieplej zrobi posuszy sie troche na dworze , potem oczywiscie reczne czysczenie , papierem sciernym i wszystkim co sie dam :p i do wody RO mysle ze powinno byc ok , ale szczerze mowiac boje sie troche teraz ze jakies syfy moga z niej powyplywac i parametry SZOK !!! :D ale pozyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie znaczenie ma czy będzie sucha czy mokra?

jeśli chcesz zostawić tą skałę, to musisz ją wyczyścić... A jak poczytasz posty wyżej - wszyscy Ci radzą zakup nowej skały...

a skoro i tak zrobisz po swojemu - to żebyś potem nie przeczytał na forum...

"jak nie uważałeś jak robiłeś - to rób jak uważasz..."


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie ewentualnie moze stac , i dlaczego ta skala po wyczyszczeniu moze sie nienadawać ?

Oczywiście jak najbardzie Wasze rady są dla mnie cenne ! Po to jest ten temat...i faktycznie nowa skała coraz bardziej wchodzi w gre :( ale bede porbował z tą narazie bo poprostu szkoda moze akurat sie uda...zwłaszcze ze tym razem bede dawał niewielka ilosc skały bo pokolce musza gdzie płyać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co się ma stać?

Przecież sam wiesz jak miałeś prowadzone akwarium - Ty musisz podjąć decyzję czy zostawiasz skałę czy nie.

Patrząc na Twój poprzedni wątek - miałeś wieeeelki bałagan (starałem się ładnie napisać :) )

Nie wiesz co zacznie oddawać skała. Nikt nie wie czy w ogóle zacznie coś oddawać... Bo kto ma to wiedzieć?

Jeśli skała ma zostać - po prostu zminimalizuj wszystkie złe rzeczy, które mogą się przydarzyć. ot co..

Teraz, żeby zacząć porządnie prowadzić baniak - musisz zacząć SAM od początku...

wejdź tu http://nano-reef.pl/...-nasze-akwaria/ i poczytaj jak ludzie zakładają podobne zbiorniki..., albo przechodzą na większe...

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki oczywiście wiem ze skała mogła pochłonąc fosforany itd i oczywiscie niewłoze jej do akwarium zeby znow bylo to samo. Wyczyszcze ja , wysusze i zobaczymy co bedzie :( Jeżeli nie to nie da to kupie nowa :D A no racja ze musze sie troszeczke doedukować :D

Dzieki , pozdrawiam :D !!! bede działał czas pokaże :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka polecacie pompe obiegową do musi być silna , tania , cicha i funkcjonalna :D wiadomo czasem niad sie tego połączyc ale moze cos...np cos od Jebao ?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Z ta skała według mnie najlepszym rozwiązaniem bedzie wymoczenie jej w chlorze.Kazdy sposob czyszczenia mechanicznego oczysci ja tylko z wierzchu a to co w niej zdechlo i sie ususzy jak dostanie wody bedzie sobie gnic i psuc parametry.Chlor rozpusci to dziadostwo a potem kilkakrotne plukanie w wodzie i na sloneczko zeby wychla i reszta chloru sie ulotnila.Po takiej operacji bedzie biala jak prosto ze sklepu i nie powinna psuc parametrow.Sam tak robilem w pierwszym zbiorniku i teraz przy zmianie na wiekszy i nigdy nie bylo problemu.


180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki chlor gdzie mogę kupić ? Jaki To konkretnie konkretnie ma być ? Właśnie boje się o środek bo ręcznie ja tego nie oczyszcze . Pozdrawiam .... ma ktoś może pomysł na obiegowke .?

Co sądzicie o sposobie na chlor .?

Edytowane przez Jolancia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisalem na pw.


180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry ! :D Po dłuższej przerwie sie pojawiam. Akwarium odpalone przed weekendem majowym.

Narazie dojrzewa. Skała sie oczyszcza. W akwarium pływaja Zebrasoma , Hepatus , Garbik , 3 turbo.

Jezeli chodzi o skałe to najpierw była szuuszona na słoneczku , nastepnie wygoowywana we wrzacej wodzie, czyszczenie mechaniczne ( wiertarki , szczotki druciane , sprzężarki ). Na końcu płukała sie w RO DI. Wsumie to nadal jest zanieczyszczona ale pracuje nad tym , do wody ze skały uwalniane sa fosforany ale juz jestem na dobrej drodze aby sie ich pozbyc. Leje bakterie AF oraz pożywki na zmiane. Oraz wódke w celu obnizenia PO4. W obiegu ok. 1200 przesadizlem o 200 l. :D Refugium , oraz sump. Osprzet ze starego akwa.

NO3 - 5

PO4 - 0.08

NH4 - 0

NO2 - 0

Ca - 400

Mg - 1200

KH - 7

temp. 26.7 ( nie mam chłodziarki )

zasolenie 1.024

W planie mam wymiane osmozy oraz dokupienie cyrkulatorów (jebao). I czekam az wodk zbije po4 , nie ma wyraznej zależnosci miedzy po4 a no3.

Prosze o komentowanie ! Doradzanie :D

post-24867-0-89382100-1433860297_thumb.jpg

post-24867-0-98314200-1433860299_thumb.jpg

post-24867-0-62487200-1433860302_thumb.jpg

post-24867-0-80205500-1433860304_thumb.jpg

post-24867-0-43764900-1433860307_thumb.jpg

post-24867-0-40912200-1433860310_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czym mierzysz PO4?

Jeżeli wynik jest wiarygodny to nie jest źle ale lepiej jest obrać jedną metodę prowadzenia akwarium.

Po co wódka do bakterii probiotycznych? (bo rozumiem, że te podajesz),

Jakie koralowce planujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 mierze testem red sea. Wodke leje narazie 2 ml od wczoraj. Na poczatku było PO4 0.32 dzis podchodzi pod 0.08.

I wsumie sie troche zastanawiam czy poprostu nie zwalczam dojrzewania :D

Jeżeli chodzi o obsade to chcialbym sprobowac z SPS, narazie cos prostszego. Później jak nabiore doświadczenia to bede dodawał jakies trudniejsze w hodowli acropory itd.

Jeżeli chodzi o bakterie probiotyczne to podaje codziennie od startu zbiornika, według zaleceń. Czyli juz ponad miesiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.