Skocz do zawartości
Sygen

Nowy zbiornik 120x43x50

Rekomendowane odpowiedzi

jak byś czytał uważnie mój temat to wiedziałbyś że z acroporami ruszyłem ponownie w 2013 r a nie od 6 lat,nie dokładaj tak jak w świeżym waszym wątku że akwarium korzysta z waszych produktów a to raptem tylko miesiąc w dodatku wstawiliście foty jak gościu wstawił zanim zaczął używać waszych produktów ha ha.

a tak w ogóle to jeszcze douczenie przed Tobą rodzaji koralowców bo ja hystrixa u siebie nie widzę ha ha.Jak pod ledami nie potrafisz utrzymać koralowców a co dopiero pod zwykłą żarówką

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie twierdzę ,że jestem ekspertem tylko Ty ,twierdzisz że jesteś . Dlatego chciałbym się nauczyć czegoś ,ale na razie zobaczyłem co zobaczyłem i jakoś mnie to nie przekonuje do ledów . Oczywiście każdy inaczej to widzi , ja się staram i pokazuję co potrafię Ty również i każdy ocenia według siebie co widzi . Ja się wciąż uczę ,ale zawsze chętnie czytam jak eksperci mają coś ciekawego do powiedzenia , dlatego śledzę ten wątek z zapartym tchem równie sumiennie jak Ty wszystkie nasze wątki w których masz tak wiele merytorycznego do przekazania .

ps. jak na 2 lata to akwarium wciąż nie powala


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie zapytasz dlaczego ponownie od 2013?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ,pewnie użyłeś soli naszej i koralowce wszystkie padły na drugi dzień . Bo tak wszem i wobec rozpowiadasz i od czasu kiedy nie używasz AF masz baniak taki, że hoho .

Panie kolego pokory trochę i samooceny życzę na nadchodzący przyszły rok i spokoju oraz radosnych świąt oraz spektakularnych sukcesów w hodowli spsów .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz sie co Sylwek obrazac ale Damian ma racje,efekty pod LED są takie sobie.

Oprócz oszczednosci na wymianie swietlowek i pradu nie widze zadnych zalet LED,chyba ze jako dodatek do podbicia widma,ale nigdy jako jedyne oswietlenie dla sps,oczywiście.

Obejzyj zbiorniki Debory i K,Tryca,twoj wygląda słabo przy nich.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ,pewnie użyłeś soli naszej i koralowce wszystkie padły na drugi dzień . Bo tak wszem i wobec rozpowiadasz i od czasu kiedy nie używasz AF masz baniak taki, że hoho .

Panie kolego pokory trochę i samooceny życzę na nadchodzący przyszły rok i spokoju oraz radosnych świąt oraz spektakularnych sukcesów w hodowli spsów .

Pokory to dla was bo zagalopowaliście z tymi achami i ochami na temat waszych produktów i przypisywaniu sobie zbiorników które raptem ruszyły na waszych produktach a miesiące albo lata były na innych.Tak oczywiście w 2012 wysadziłem baniak na tej waszej beznadziejnej soli na której nawet wtedy nie było informacji że zawiera bakterie priobiotyczne,jak również wielu osobą na tym forum.Podszedłem w styczniu poraz drugi i cały baniak rdzawego nalotu(okrzemek)i więcej nie spróbuje.

Nie masz sie co Sylwek obrazac ale Damian ma racje,efekty pod LED są takie sobie.

Oprócz oszczednosci na wymianie swietlowek i pradu nie widze zadnych zalet LED,chyba ze jako dodatek do podbicia widma,ale nigdy jako jedyne oswietlenie dla sps,oczywiście.

Obejzyj zbiorniki Debory i K,Tryca,twoj wygląda słabo przy nich.

Jaruś z całym szacunkiem ale sam jechałeś na ledach i chwaliłeś swój baniak :)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sps trzymałem tylko pod t5,potem po zmianie obsady na miekasy,usunałem 2 swietlowki t5 i dolozylem 60w w LED,ale nigdy samych LED nie mialem i nie planuje mieć bo mi takie oswietlenie nie odpowiada wizualnie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek nie obrażaj się ale pod samymi t5 w porównaniu do K.Tryca to Twój słabo wygląda a chociażby nawet kolorystycznie to bardziej blado niż mój ;)

http://nano-reef.pl/gallery/image/28962-1223-dsc01717jpg/


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..

Szczerze to przez takie przepychanki firma af traci w oczach klientów (przynajmniej moich). Żadna szanująca się firma którą znam nie wchodzi w takie zaczepki...

Swoim postępowaniem jedynie udowadniasz, że nie można swobodnie wyrażać negatywnej opinii o waszych produktach bez hejtów z waszej strony. Na forum jest więcej osób które na waszej soli miały plagi i wypowiadały się o niej negatywnie, a Ty Damian bronisz jej z uporem maniaka i nie przyjmujesz do wiadomości, że w jednych baniakach się sprawdza a w 2 nie... zganiając problemy zawsze na coś innego, mimo że jedynym czynnikiem zmiennym była wasza sól a o dziwo po powrocie do starej plagi od razu ustępowały.

Sam używam waszych produktów i puki co jestem bardzo zadowolony.

Z drugiej strony Sygen, spróbowałeś produktów AF, nie było uczucia, wyraziłeś swoją opinię i tyle, po co sobie wzajemnie hejtujecie wątki?


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pod samymi ledami to zbiorniczek ładnie się prezentuje, sam używam tylko ledów i wiem jak ciężko SPSy wyciągnąć. Wystarczy przesunąć lampę i już widmo poszczególnych barw jest w innym miejscu, a korale od razu reagują i na nowo się przyzwyczajają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to by było na tyle,zbiornik dziś przestał istnieć

20160906 194507


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie lubię takich postów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie lubię takich postów...

ale będzie nowy spokojnie,tylko to trochę potrwa


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem niedawno osobiście po rybę. Ja też nie lubię takich widoków jak i postów :( Sylwek mądra głowa wie co robi, napewno nas tu jeszcze ładnie zaskoczy ;)

Sylwek, ta centropyga od Ciebie jest pierwsza do michy, pozatym nie da sobie w kaszę dmuchać..korali jak narazie nie jada.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda

w przyszłym tygodniu powinienem wystartować z nowym,wszystko już czeka ale czasu mam mało ostatnio


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.