Skocz do zawartości
Darrius87

Planowane 112l (lub 160l)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. No i stało się :) Zachciałem większego :) postanowiłem pozbyć się Malawi 240l i w to miejsce postawić solankę. Z racji, że nie mam zbytnio miejsca w komodzie mój zestaw planowany wygląda tak:

To mam:

Grzałka: 300W

Skimmer: JBL TOP CLEAN II

Filtr zewnętrzny: JBL CRISTALPROFI GREENLINE e901

Falowniki: JVP-110 i JVP-100A

To planuję:

Media filtracyjne: węgiel aktywny, siporax i grys koralowy

Odpieniacz wewnętrzny (planuję taki http://allegro.pl/ista-skimmer-odpieniacz-bialek-do-200l-i5194524269.html) Zależy mi na dość małych gabarytach, żeby nie zajmować miejsca w akwarium.

Pokrywa albo DIY albo gotowa, ważne by była szczelna. Wszystko zależy od odpieniacza.

Oświetlenie będzie z belek aluminiowych z power LED, również DIY.

W środku około 14 kg żywej skały i 13 kg żywego piachu.

Jeżeli moglibyście poradzić co do odpieniacza i wielkości akwa. Teoretycznie i 112 i 160 w tej samej cenie, ale na ten filtr kubełkowy, który ja mam, ma przepływ 900l/h więc wydaje mi się, że do 112 lepiej się nadaje.


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zaraz ktoś się odezwie ze ten kubełek to możesz sobie darować i sprzedać bo w morskim to nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na to gotowy. Będę miał możliwość to będzie sump na kubkach ludzie jadą i jest ok. Proszę jedynie o radę co do odpieniacza. Zależy mi żeby był jak najmniejszy i nie kosztował majątku. Jakiś link, sugestia.

WySwiftowane z Galaxy S4 dzięki Tapatalk'owi


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubełek Ci się nie przyda. Najlepiej jak w miejsce Malawi wstawisz takie samo morskie (stawiaj jak największe się da) + sump sobie zrób.

Jak będziesz miał sprecyzowany baniak i obsadę to na pewno się dobierze jakiś odpieniek. Odpieniacz, który wrzuciłeś z alledrogo przy większej obsadzie będzie za mały.

Falowniki na początek w 112l wystarczą ale jak zasiedlisz akwa to może być mało ze względu na martwe strefy.

Póki co ciężko powiedzieć coś więcej, daj jakieś konkretniejsze dane.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałbym większe, ale nie mam możliwości wstawić sumpa nigdzie, choć bardzo bym chciał. O jakie konkretniejsze dane pytasz? Co będzie w środku? Tego jeszcze sam nie wiem dokładnie. Zobaczę na co sprzęt pozwoli. Raczej dużej ilości nie planuje. Dostosuje środek pod sprzęt. ;-)

WySwiftowane z Galaxy S4 dzięki Tapatalk'owi


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o konkretne wymiary zbiornika np. 60/50/50, ten skimmerek, który posiadasz do 35 cm wysokości akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80x35x40, a skimmer jest OD 35 cm ;-) fajnie z tyłu można schować grzałkę.

Co do sumpa to może i byłaby możliwość, ale nie wiem czy pakowanie go na ścisk do szafki szerokości 40 cm byłoby sensowne. O wierceniu dziur w komodzie nie wspomnę :-P byłaby to ostatnia dziura która bym zobaczył hehe żona lubi całe meble :-P

WySwiftowane z Galaxy S4 dzięki Tapatalk'owi


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem twoje rozterki z żonką :) sam walczyłem o nowe akwa ponad rok. :thumbup: W 35 głębokości będzie bardzo ciasno. Lepiej już jak byś zrobił 80/40/50, a jeszcze lepiej 80/45/50 co już daje 180 L. i jest się w czym bawić.

Szerokość szerokością, a jaka wysokość tej szafki.

Edytowane przez rufik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że komoda ma 38 cm szerokości :-P

WySwiftowane z Galaxy S4 dzięki Tapatalk'owi


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zamów 38 głębokość lub 40 i blat pod zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciasno będzie z ustawieniem skały i miejscem dla rybek do pływania. :wallbash:

Pomyśl nad wstawieniem stelaża i usunięciem komody :) hehe

Ewentualnie jeśli optycznie nie będzie Ci przeszkadzać to przynajmniej 40 cm głębokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam podstawkę plastikową która zwęża spód od obecnych 40 cm. To można i tutaj to zrobić. A wysokość koniecznie 50? Bo niechciałbym nadwyrężać filtra który i tak jest niby od 90 do 300l czyli czytaj do 90 :-P

40 głębokie nie problem. Też wolałbym zrobić stelaż, ale żona. Niestety nawet w mieszkaniu nie mam możliwości postawić w innym miejscu akwarium. To jest jedyne możliwe i właśnie tam stoi komoda.

Mógłbym dać spokojnie 80x40x50 co daje 160 l ale czy wtedy filtr pociągnie? Wątpię... 80x40x40 daje 128 l. Szeroko i jeszcze w miarę.

Moje jeszcze mieć akwarium 100x40x40 za 120 zł. Może takie lepsze?

WySwiftowane z Galaxy S4 dzięki Tapatalk'owi

Edytowane przez Darrius87 (wyświetl historię edycji)

539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek i tu kłania się problem obsady i oświetlenia. Niższe zawsze mocniej dogrzejesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 80/40/50 nie ma problemu ;-) połowa mocy filtra.

Teraz odpieniacz który ładnie będzie można ukryć i żeby nie wystawał za bardzo do góry

WySwiftowane z Galaxy S4 dzięki Tapatalk'owi


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może taki z 4x tańszy? ;-) ten co zalinkowałem zły?

WySwiftowane z Galaxy S4 dzięki Tapatalk'owi


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie fajny :) Zaraz zabieram się za czytanie :) Jak widać daje radę na kaskadzie :D to i mój JBL pociągnie :) 80x40x40 :)


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bralbym takie wymiary akwa zebys bez problemu mogl kupic do niego swiatlo, standard to niestety, 60, 90, 120 itd. centymetrow. Ja osobiscie wzialbym 90x45x45 czyli 182 litry, bardzo proporcjonalne przez co dobrze wyglada. Ewetualnie 5 cm wyższe jezeli planowalbys korone ale wtedy to i szybe by trzeba dac 10 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną, moje warunki panujące w portfelu nie pozwalają na zakup tak drogiego odpieniacza, choć przyznam bardzo kuszący :) Ewentualnie mogę szarpnąć się na taki :)http://erybka.pl/product-pol-8961-Tunze-DOC-Skimmer-9001.html

Nie mogę dać szerszego jak 40, poza tym światło to nie problem, bo będę robić DIY. Na chwilę obecną pozostaję przy 80x40x50 lub 80x40x40. Wysokość to jeszcze do głębokiego zastanowienia się


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek ten odpieniacz Tunze Ci nie uciągnie, musi być przynajmniej do 2 razy większego niż planujesz. Tu masz ten co Ci polecałem w lepszej cenie: http://reefshop.pl/e...odpieniacz/2707

A tu masz bardzo fajnie opisany projekt stworzenia akwarium 100 -150 litrów: http://nano-reef.pl/topic/10472-przykladowy-projekt-akwarium-morskiego/

Edytowane przez rufik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Odpieniacz Hydor Slim Skin 250 w moim akwarium 112 litrów i jestem bardzo zadowolony ;)


K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten Hydor ma 45cm długości, czyli wtedy muszę mieć wysokość akwa 50?


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dobra wysokość: bo i lampa Ci doświetli spód akwarium i troszkę więcej wody wejdzie (a wiadomo więcej wody - łatwiej utrzymać stabilniejszy zbiornik). A odpieniacz i tak będzie wystawał nad wodę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wysokość 50 cm szerokość 40 cm, to już wiem :) teraz jaka długość? :) żeby JBL dał radę? 900l/h


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.