Skocz do zawartości
Xionc

128l czy 200l oto jest pytanie ... Bydgoszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Cytując...

"Najważniejsze różnice pomiędzy pompami z serii DC a DCT:

- umieszczenie całej elektroniki w sterowniku zewnętrznym. To rozwiązanie daje dużo większe możliwości podczas jakiejkolwiek awarii - nie ma konieczności wymiany całej pompy.

- sterownik z 10 stopniową regulacją

- większa kultura pracy "


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić grzałkę Jager/Eheim 300 watt w dobrej cenie . Wiem, że te grzałki są dobre jakościowo . Moje pytanie : czy grzałka, która jest przeznaczona wg producenta nawet do 1000 litrów nie będzie za mocna do moich 250 litrów czy po prostu woda będzie się nagrzewać szybciej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz i nie dziel włosa na czworo ;)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w słodkim 240l miałem grzałkę 300 w i woda trzymała ładnie temp. Niestety zabiłem ja i kupiłem 200 w jbl. To temp mi skakala. Wiec lepiej mocniejsza niż za słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie - zatem będzie 300 watt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie pytanie kolejne czy jeśli nie mam aspiracji hodować sps-ów wystarczy jako oświetlenie lampa T5 4x39 ?

Wiem, że ogólnie jest zasada 1:1 ale na forum jest wiele przykładów pięknych ( przynajmniej dla mnie ) baniaków w których ten stosunek wynosi około 1litr / 0.6 watt a takie warunki byłyby u mnie przy zastosowaniu powyższego oświetlenia . Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege z Bydgoszczy, na jakim etapie już jesteś ? Gdybyś chciał coś kupić w Bydzi chetnie podpowiem , sam ostatnio startowałem z 200L i poszło dość gładko :) Odpieniacz juz masz ? W Bydzi mozesz kupić od ręki wewnetrzny, sam mam taki i jestem zadowolony . Jakby co to pisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odpieniaczy wewnętrznych który z poniższych modeli Polecacie ( wady, zalety) ; Tunze 9004 czy Hydor Slim-skin 250 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłby ktoś z koleżanek/kolegów uprzejmy napisać o swoich doświadczeniach z ww odpieniaczami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hydora, pieni ok, tylko jako skimmer się nie sprawdza, nawet po tuningu....

Tunze wywala bardzo dużo mikro bąbelków do akwa...

Podejdź do Daniela w Moby Dicku na Śniadeckich, to Ci go pokaże i doradzi.

Dolewkę weź Hydora, ale kup na allegro, jest taniej, sam ją użytkuje i jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez yanik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odpieniaczy wewnętrznych który z poniższych modeli Polecacie ( wady, zalety) ; Tunze 9004 czy Hydor Slim-skin 250 ?

Oba niestety będą za słabe by uciągnąć taki system..Szukaj jakiś wydajniejszych na większy litraż,do sumpa ci na pewno wejdzie jakiś lepszy, szukaj takiego gdzie producent zaleca na system gdzieś około +500l.Ja u siebie mam Tunze 9006 w 300l akwarium mało obciążone i jest ok.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy opisu powstania oraz prowadzenia akwarium w temacie " Moja kropla oceanu" w zakładce "Nasze akwaria" .

Edytowane przez Xionc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz skałę?


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.