Skocz do zawartości
dawid_jg

Problem z akwarium. Mętna woda...

Rekomendowane odpowiedzi

Będziesz sławny :)

Dobre, ubawiłem się jak nigdy:)


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę po kolegach wyżej - dobry węgiel ( np. Rowa) plus UV-ka z dobrze dobranym przepływem jak nie chcesz się męczyć z tym tygodniami.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tak gdy przedawkowalem vodke (kwestia bakterii). Moze wlales za duzo vodki badz przesadziles z bakteriami? Powinna pomoc podmiana i czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.

Nie chce tworzyć nowego tematu więc się podepnę do kolegi :blushing: .

Mam następujący problem zrobiła mi się mleczna woda a'la z 52 postu lecz jest lepsza widoczność tak o około 30-45%.I chciałem zapytać jak z tym walczyć ?.Jedynie co mogło spowodować takie zmętnienie to świeżo uruchomiony filtr fluidyzacyjny AIO BioPellets.Zrobiłem podmianę około 100l dzień temu ,dalej to samo, co 3 dni daję bakterie Prodibio Biodigest ampułkę.Te zmętnienie wody to obstawiam w 100% przez ten filtr bo nic innego przez ostatni czas się nie zmieniało no może to ,że dokupiłem jedną pompę cyrkulacyjną ale było wszystko ok.W sumpie mam w jednej komorze watę i węgiel pływa trzy dni i niestety dalej mleko.

b65f1d40b81366ec.jpg

Tak to niestety wygląda. :hope:

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przesadzasz z Biodigest. Zaprzestań podawać bakterie , pożywkę ( o ile coś lejesz) i podłącz UV-kę.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przesadzasz z Biodigest. Zaprzestań podawać bakterie , pożywkę ( o ile coś lejesz) i podłącz UV-kę.

PK

Już też dobrą radę dostałem bo zbyt od serca człowiek sypnął tych pellet do akwarium , na obieg koło 600l dałem z 400ml na start :fish: .Teraz wziąłem odsypałem koło 300ml i zostawiłem z 100ml i tak na razie zostanie do puki woda się nie wyklaruje.Bakterię podawałem tak często by po prostu wybić ten zakwit by była konkurencja o pożywkę :question: .Pożywek w ogóle nie dodaję tylko same bakterie.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert,

tak poza tematem:

widze tam super ustawienie skaly. Mozesz zapodac zdjecie calosci, gdy woda juz bedzie ok ? :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert,

tak poza tematem:

widze tam super ustawienie skaly. Mozesz zapodac zdjecie calosci, gdy woda juz bedzie ok ? :thumbup:

http://nano-reef.pl/topic/67320-432l-maly-ocean-z-slaska-120x60x60sump-80x35x40/page__st__40

Post 57#

Co do klarowności wody dzięki za pomoc lampa UV przez noc zrobiła swoje i woda jest już trochę czyściejsza.Jeszcze zostawię do jutra to może się ładnie wyklaruje :thumbup:


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.