Skocz do zawartości
dawid_jg

Problem z akwarium. Mętna woda...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. staram sie nie ruszać podłoża. mam tylko 2 slimaki ktore smigaja po piasku.

Zmniejsze oswietlenie do 7h, bede zwiekszal co godzine tygodniowo. Jutro kupie skimmer, i cyrkulacje ustawilem na tafle wody. Moze to cos da. Nie ma innych pomysłow....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz litraż tego akwarium


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Resun SK 300 do kaskady? Coś tam zawsze wytrzepie z tej wody. Po czyszczeniu szyb mam kubek zielonej polewki. A tak to co drugi dzień małe espresso z syfu. Fakt trzeba sobie go ustawić ale po dwóch tygodniach kalibrowania zaczyna pienić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala z działającego zbiornika... A woda? Świeża solanka? Może ta skała przez jakiś czas się "rozkładala" i teraz to wychodzi... Po glonach widać że może to być opóźnione dojrzewanie... Podstawowe testy jakie są? ... nh4 no2 ?

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ze do takiego litrażu odpieniacz nie jest potrzebny, ale jeśli bedzie trzeba to kupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

skimmer zrób z szerszej rurki założonej na zasysającą

na takiej zasadzie

i podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54L

to jeśli 1 ampułkę biodigest zużyłeś przez miesiąc to chyba sporo przesadziłeś

1 ampułka jest na 1000 litrów co 2 tygodnie ewentualnie co tydzień przy mocno zanieczyszczonym


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki tesów pisalem wczesniej. Woda świeża solanka. Tylko ze 1 dzien po zmetnieniu wody padla mi pierwsza ryba... nie chce zeby reszta tez padla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmętnienie wody zniknęło. woda znowu jest przejrzysta ;). tylko teraz nie wiemco pomoglo, wymiana phosguard, czy skierowanie falownika na tafle wody? :p Teraz biore sie za glony. Mam 1 salariasa ale sam sobie chyba nie poradzi;P zmniejszylem oswietlenie do 7h. Mam nadzieje ze to pomoze. mam tylko jeszcze takie pytanie, co to jest ta rozgwiazda na moim zdjeciu? Cos groznego? zostawic czy usunac ze zbiornika?

post-25043-0-89645200-1429028218_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asterina


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. czytam teraz ze jedni ja zostawiaja inni wyrzucaja. A jakie jest wasze zdanie?

jaki jest najlepszy sposob na te glony? i na brudny piasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne akwarium :) juz sie doczekac nie moge kiedy znikna te glony;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z metna woda w akwarium, Przy podmiance zruszylem piasek i wszystkie bakterie ze strefy beztlenowej dostały powietrza i zmetnily wodę, zrobiłem podmianke w sobote było lepiej a dziś znowu metna co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

węgiel


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie uzywam gabki co 2 dni plucze i w sumie nic wiecej sama sie wyklarowala i jest teraz piekna a byla tak metna ze nie bylo widac co na drugim koncu sie dzieje :chris:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam węgiel w odpieniaczu i nie ma rezultatu

węgiel w odpieniaczu?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest

A ma ktoś może porzyczyc UV ?

Mam odpieniacz wewnętrzny i węgiel mam zamiast gabki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo przejdzie, nie musisz od razu podlaczac UV.

Masz grubo piachu ? Lepiej go nie ruszac, lub robic to systematycznie (np: babka).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info poczekam i zobaczę czy zniknie za jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.