Skocz do zawartości
dawid_jg

Problem z akwarium. Mętna woda...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie w związku z moja metna woda która dalej się utrzymuje dodaje zdjęcie i proszę o pomoc bo juz nie wiem jak się jej pozbyc

Tył i boki to czarne tło ale i tak nie jest tak jak być powinno

post-25425-0-57327300-1433361303_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co najlepiej zrobić dac wate filtracyja, a gdzie ja wlozyc? Czy dac srodki, mam takie cos jak nutrafin aqua plus ale nie wiem czy mogę to zastosować?

A gdzie umieścić ta wagę filtracyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw odpieniacz na mokro i na pełną moc, watą możesz owinąć cyrkulatory lub jeśli posiadasz sump to w nim powinieneś mieć przegrodę na gąbkę/watę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy odpieniacz na mokro? Mam odpieniacz hydor slim skin wiec dosyć mocny i brak sumpa

Dzisiaj wrzucilem zwykły filtr z gąbka czy mogę go owicnac tez wata filtracyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz owinąć watą gąbkę, na pewno coś pomoże. Tylko pamiętaj aby watę zmieniać co 2 dni a najlepiej codziennie ;) Nie powiedziałbym że ten hydor to jakiś szał jak na 160l, jest taki w sam raz ;p Co do ustawienia na mokro nie wiem czy pomoże, ale raczej nie zaszkodzi. Odpienianie na mokro znaczy, że ustawiasz odpieniacz tak, aby wywalał mokrą pianę. Czyli kolor wody w kubku nie jest bardzo ciemny a taka słaba herbatka ;P Co ile musisz opróżniać kubek w odpieńku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam na mokro jak słabą herbatka wymienia kubek co dziennie bo prawie pelny

A co z tym nutrafin aqua plus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A używałeś ten środek do uzdatniania wody? Podaj wymiary akwarium, oświetlenie co masz w baniaku, kiedy założone, parametry, sprzęt jaki używasz i czy posiadasz filtr RO, bo tak to troszkę wróżenie z fusów ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie uzywalem bo go wczoraj kupilem. Akwa 160l, 100x40x40, oświetlenie 3x 39 w dwie białe i jedna niebieska odpieniacz hydor slim skin, cyrkulacja hydor 1600 na godzinę parametry ok tylko ta mleczna woda

Mam własny filtr RO

Akwa założone 4 miesiące temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy założone, posiadasz filtr RO? Mała coś cyrkulacja. Skała żywa czy z frachtu? Parametry ok, co to znaczy ok? Mierzyłeś ? A co do tego środka pod żadnym pozorem nie lej tego świństwa do akwa.

Edytowane przez Shrimp (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze skala sie rozpuszcza, kto to wie ?

Wlozylbym choc ze 2 kg zywej.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja to jakis zart,na twoje akwarium potrzebujesz co najmniej 2 pompy po 2500-3000 l/h.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz gdzie kupiłeś skałę ile kg i pokaż zdjęcia. Zwiększ cyrkulacje, jak nie masz forsy to kup jakieś 2 JVP (tylko na magnes, przyssawki odpadają), nie lej niczego, zaprzestań podmian wody i wrzuć jakieś 2-3kg żywej skały. Piasek dałeś suchy czy żywy? Może masz cyrkulacje skierowaną na piasek i to ona podrywa ci go do góry?

Edytowane przez Shrimp (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala 10kg, cały sprzęt kupuje w Reef shop gdynia, tam mi tak doradzaja wiec myślałem ze dobrze, jak zakladalem akwa to chciałem włożyć tylko żywą skale ale mi odradzili bo pełno w niej nie porządnych rzeczy wiec stosowalem się do ich zaleceń.

Piasek suchy a cyrkulator jest u gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Cyrkulacja to jakis zart,na twoje akwarium potrzebujesz co najmniej 2 pompy po 2500-3000 l/h.

To zależy od tego co chcesz trzymać w akwarium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego co chcesz trzymać w akwarium...

Pompka 1600l/h się w akwarium 160l nie nadaje do żadnej obsady,bo to tylko 10xobjetosc akwarium,nawet miękasy potrzebują 30-40x objetosc akwarium,dla sps nawet 60-80x objetosc akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co dodaje do akwarium oprócz solanki to bakterie special blend do każdej podmiany i to wszystko a w akwa mam same miekasy

A co wy na to jakbym przepuścił cało wodę przez ro za pomocą pompy obiegowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bochentyn, masz to samo co u mnie bylo. Start na suchej skale + duzo bakterii. Jest to stan z ktorego wyjdziesz ale trzeba czasu. Przez chaotyczne dzialanie beda straty w zyciu.

To co u mnie pomoglo: odpieniacz odkrecony, metoda nicnieleje (doslownie), tylko regularne cotygodniowe podmiany 10-20% .

Mysle, ze przyczyna zakwitu jest wlasnie owa sucha skala + bakterie. Ogolnie teraz juz dwa razy bym pomyslal nad startem na sucha skala. To czego chcialem uniknac czyli aiptasie i tak przywloklem ze szczepkami. Do tego ogormnie wydluzone dojrzewanie. Trzeba cierpliwosci. Mozesz zerknac na moj temat : http://nano-reef.pl/topic/74161-rece-opadaja/

Sam zbiornik nie jest wyznacznikiem ladnego awkarium, ale mozesz zobaczyc jaki efekt miala zastosowana metoda nicnieleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wy na to jakbym przepuścił cala wodę z akwa przez RO za pomocą pompy obiegowej?

Ile takie zmętnienie może potrwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wy na to jakbym przepuścił cala wodę z akwa przez RO za pomocą pompy obiegowej?

Ile takie zmętnienie może potrwać?

Będziesz sławny :)


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wy na to jakbym przepuścił cala wodę z akwa przez RO za pomocą pompy obiegowej?

Ile takie zmętnienie może potrwać?

Zrobisz jak uwazasz. Ale ten pomysl to pomylka. Radze Ci zaprzestac dalszego podawania bakterii i innych uzdatnaiczy etc. Wegiel mozesz wlozyc, nic nie zaszkodzi. W slodkim, na zakwit pierwotniakow zaciemnilem calkowicie zbiornik na 7-8 dni (0 swiatla) - pomoglo. W morskim nie moglem sobie na to pozwolic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w tym akwarium jakieś życie ( ryby ,korale ...) ? Jesli tak to jakie i czy / ile karmisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.