Skocz do zawartości
kropelka

Pierwsye kroki solniczka 125 w UK

Rekomendowane odpowiedzi

Oswietlenie nocne mialem jak mialem ledy teraz mam giesemann matrix i jakos nie tesknie za nocnym po zgaszeniu wszzystkich swietlowek swieci sie led od arcadi http://www.ebay.co.uk/itm/Arcadia-Eco-Aqua-Led-Marine-Blue-9w-/111312526686?pt=LH_DefaultDomain_3&var=410304604251&hash=item19eabe5d5e pieknie przy tym swietle swieca sie korale


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żeby coś na raty z tamtej stronki wziąć, chodzi o oświetlenie. Muszę zerknąć, zawsze jakaś opcja. Czasu mam jeszcze do startu zbiornika, więc. Pokombinować jeszcze można. :thumbup:

Edytowane przez kropelka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj kolego , że ja mam akwarium 80cm długie a ta lampa będzie znacznie za długa.

Lampa zostaje ATI Sunpower, gdyż jest to lampa wysokiej klasy. I rozwiązałem już przyszły temat wschodu i zachodu słońca. Dzięki podpowiedzi kolegi

Pablo120288

Można zastosować: Programator czasowy analogowy wyłącznik czasowy

Ebay - http://www.ebay.co.uk/itm/1-pcs-LogiLight-analog-Daily-Timer-switch-timer-for-the-socket-/181329673996?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2a38173f0c

Jest to temat odnośnie jak założyć akwarium morskie, dobry solidny samouczek.

Jest tam również dobrze opisany temat światła w akwarium morskim.

I teraz mam pytanie.

Lama ATI Sunpower 6x24W - czyli do dyspozycji mam 6 Świetlówek.

Interesuje kolor świata w tym temacie który jest opisany mianowicie tak "9w, actinic,9w,6.500K"

jak taki podobny kolor uzyskać na tej lampie i jakie świetlówki dobrać? Opierając się na świetlówkach firmy ATI. Widać że ten kolor wpada tak trochę w niebieski, wręcz bym powiedział fluorescencyjne, nie jest to typowe światło białe.

Edytowane przez kropelka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moją uwagę zwrócił sposób prowadzenia zbiornika z DSB. I teraz każdą wolną chwilę poświęcam na zgłębianie tej o to wiedzy i budowy zbiornika z DSB. Niesie to ze sobą ogromne korzyści i łatwość zachowania parametrów odpowiednich dla życia morskiego. Mam jeszcze sporo czasu na podjęcie decyzji. A raczej w naszym hobby pośpiech nie jest mile wskazany. Więc jeśli na zbiornik 125L mam wydać dość znaczną kwotę i na pewno będę miał sporo kłopotów z utrzymaniem stabilnych parametrów. Co innego stosując DSB gdzie natura robi to za nas. Wszystkie osoby co posiadają DSB wiedzą jaka to różnica. I temu chcę poświęcić mój przyszły czas. I pierwszy zbiornik będzie oparty o ta technikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelka pamietaj ze dsb nie uchroni cie przed dojrzewaniem twojej osoby w akwarystyce morskiej

Kazdy mlody morszczak przeszedl lub przejdzie chrzest wytrzymalosci w tym hobby

Zwlaszcza ze mlodzi ludzie chca juz a tu nic z tego trzeba sobie zasluzyc

Super ze czytasz to jest bardzo potrzebne na starcie

Dsb refugium jest jedna z metod juz znanych od dawna ale wymaga tez cierpliwosci na starcie j

Faktem jest ze zbiornik dojrzaly z dsb wybacza nam wiele bledow ale tez wymaga zrozumienia

Czytaj czytaj czytaj i znajdzesz swoja furtke

Ciesze sie ze bedzie nastepny z DSB


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czas i dużo chęci. Domyślam się że spotka mnie wiele problemów. tym bardziej że będzie to mój pierwszy morszczak. Ale tak jak pisałem, nie oczekuję lasu korali, a chcę spokojnie zacząć przygodę. Tym nie mniej wydaje mi się że dsb i refugium ułatwi mi zachowanie równowagi w zbiorniku, co jest w zasadzie najważniejsze na samym początku. Czytam opinie innych, i nawet osoby które siedzą w tym kilka lat popełniają błędy i ciągle się uczą. Więc, czytamy, czytamy. :-)

Edytowane przez kropelka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ten czas bedzie twoim sprzymierzencem


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakryczne te koszta jak na 125L

Sporo bym tu pozmienial :queen:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często w naszym hobby zachodzą zmiany. Czasem lepiej wcześniej niż później to zrobić. I tak za namową Pana Dyzmy :secret:

Powstaje nowy projekt baniaka. Największy mój problem, który nie dawał mi spać. Umiejscowienie większego zbiornika. I tak przez cały weekend walka z przestawianiem szafek, łózka. Ale okazało się że. jest miejsce i to nawet na szerszy baniak. Fajna sprawa gdyż baniak będzie można oglądać z 3 stron. Załączam 2 fotki jak ustawiony będzie baniak z szafką. To moje stare akwarium które miało być zasiedlone. Ale po przeliczeniu kosztów, okazało się że dodając kilka funtów więcej można mieć zupełnie inny, lepszy, ładniejszy i oczywiście wygodniejszy. Ta 125 pójdzie na sumpa. A zamówię już odpowiedni baniak.

28k2agm.jpg

2mos0hd.jpg

To są fotki podglądowe jak umiejscowiony będzie baniak.

Nasuwa się pytanie jakie plany?

Otóż Ma to być zbiornik sumpem. W sumpie będzie plenum, DSB I REFUGIU.

Główny zbiornik ma mieć wymiary 90x55x50. Chciał bym zrobić panel ale nie wiem czy jak zabiorę 10cm na końcu zbiornika. Nie będzie przeszkadzać. Panel był by podzielony na dwie komory, w jednej wszystkie spływy a w drugiej był by zbiornik na dolewkę. Do sumpa. Podpatrzone od kolegi Marin

Projekt wydaje się być ciekawy.

Edytowane przez kropelka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym mogę zrobić trójwymiarowy obraz zbiornika? Koś coś podobnego robił? Dzięki temu będę mógł lepiej zobrazować zbiornik, wymiary i szczegóły w nim zawarte. Także pomocne do wyceny zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sketchup

post-12081-0-41855500-1430256715_thumb.png


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moje plany.

Akwarium z panelem podzielonym na dwie komory.

90x55x50 na panel przeznaczam 10cm. czyli wymiary zbiornika to 80x55x50 co daje 220L Z szerokości 55cm jedna komora 20x10x50 co daje 10L w niej dwa spływy i powrót dla pompy obiegowej. Druga komora wielkości 35x10x50 co daje 17,5L będzie to zbiornika na podmianę. Liczę że parowanie będzie ok 5L na tydzień, co daje mi ok 3 tygodni wody na podmianę. Spływ grawitacyjny do sumpa.

Pytanie. O ile obniżyć grzebień by woda spokojnie wpadała do pierwszej komory, tak by całkowita wysokość wody w zbiorniku, przy falowaniu nie chlapało poza akwarium.

Zbiornik będę zamawiał chyba w e-rybce. Szyba oddzielająca panel od głównego zbiornika koloru czarnego.

Sump, zbiornik o wymiarach 80*35*45 co daje 125L

W sumpie będzie dsb i refundium, a także plenum. Ok 15kg zróżnicowanego piachu. W sumpie będzie mała przegroda na odpieniacz. A czy pompa obiegowa, może być na zewnątrz sumpa? Z sumpa była by rurka pobierana woda i tłoczona do głównego zbiornika. Nie musiał bym robić drugiej komory dla pompy w sumpie. Oczywiście dwie grzałki, jedna zasypana pod piachem, a druga razem w odpieniaczu.

Teraz sprzęt.

Oświetlenie - ATI 6x39W

Odpieniacz - Coral Box D300 DC Skimmer

pompa obiegowa - Jebao DC3000

Pompy cyrkulacyjne RW-8 x2 Ze sterownikiami , bajerami

2 grzałki

sól

testy

r/o + DI

To na razie po rutce

Nie wiem jak wysoko zrobić ścianki dla odpieniacza. I jak szeroka ma być komora.

Hydraulika,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oswietlenie z polski bedziesz sprowadzal ?

Edytowane przez ibiza (wyświetl historię edycji)

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzalka tylko z termostatem zewnetrznym do sterowania temperatura

Czujka temperatury zakopana, i termometr do podgladu temperatury

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzalka tylko z termostatem zewnetrznym do sterowania temperatura

Czujka temperatury zakopana, i termimetr do podglądu temperatury

Piotrze, możesz dać jakiegoś linka ? Jak mniej więcej to wygląda? Dzięki za podpowiedź. Co do baniaka dałem wiadomość na priv. Zawsze bliżej, zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie znam się też na cenach klejenia takich zbiorników.

Czy szkło opti jest znacznie droższe od zwykłego stosowanego w akwariach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do światła to chyba puki co z Polski,ATI 6x 39Wjest w bardzo dobrych pieniądzach. Ale myślę też nad lampa hdi + 2x39W. Zobaczymy co dalej

Edytowane przez kropelka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama lampa .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie lampy tego giesmana to koszt 40 funciaków komplet z lampa 400funciaków nieźle. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ati juz ze wszystkim ? Popatrz tez na gwarancje


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ona ma 97 cm a ty masz 80 cm dl. Baniak . Zreszta giesemann tez za dlugi . A nie jednak baniak 90 cm . Ale i tak lampy za dlugie . Moze leda mam do sprzedania Tomasz robil wschody zachody trzy kanaly i ma 90 cm dl.

Edytowane przez ibiza (wyświetl historię edycji)

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.