Skocz do zawartości
lapsiak84

Problem z parametrami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję pomocy. Spójrzcie na moje parametry proszę i podpowiedzcie:

Robię regularne podmiany 10% wody co drugi tydzień.

Niskie PH - jak mam podnieść?

PO4 - 0,24 - jak temu zaradzić?

Mg - 1140 - jaki poziom trzymać. Mam bailinga Tropic Marin Original Bailing. jak go stosować - Ca na stałym poziomie od ponad miesiąca.

Amoniak - ? Jak to zlikwidować?

Będę wdzięczny za pomoc. Tylko proszę o wyrozumiałość i nie nabijanie się. Akwarium mam od października. Na skale pojawiają się delikatne glony zielone jakby nowe dojrzewanie. Ale jest ich naprawdę niewiele.

Jeszcze nadal sie uczę więc proszę o konkretne porady prostym zrozumiałym językiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mizerny odpieniacz i może zła cyrkulacja. Co tam masz w tym akwarium że stosujesz Balinga?

Edytowane przez pasek (wyświetl historię edycji)

4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie stosuję. Mam kupiony ale nie używam. Zoantusy, rhodactis, Sinularię, Sarcopythona, Euphlię, Calustreę, Montiporę talerzową, Montipore stalową, Tubastreę, a poza tym, dwa błazny, Pictochromisa, Pterapogona, Dwie krewetki czyszczące, ślimaki strombusy, mitraxa, babilonię. No i szorstnika to wszystko.

Fakt cyrkulatory mi trochę glonami zarosły i słabiej wieją, może to mieć wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn mi się wydaje, że moja jest i tak za duża, więc nie przejmowałem się że troszkę zarosla i zwolniła, bo przedstwm wywiewała piach i korale latały jak szalone na wietrze. Ale teraz widać, że jak się zmniejszyła wydajność to poszły parametry..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kalibrowałeś pH metr?

Podaj również Ca i KH

4 ryby to MAX jedna mrozonek kostka na dobe - najlepiej rozłożona na dwie dawki.

Dajesz jakieś bakterie?

Ten amoniak na pewno wykrywalny? Test Saliferta? Tam podczas pomiaru następuję zmętnienie wody - to normalne. Oceniasz kolor zmętnienia.

W tak niskim pH (zakładając ze pomiar dokładny) amoniak nie jest toksyczny po istnieje w postaci jonu NH4+.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kalibrowałeś pH metr?

Podaj również Ca i KH

4 ryby to MAX jedna mrozonek kostka na dobe - najlepiej rozłożona na dwie dawki.

Dajesz jakieś bakterie?

Ten amoniak na pewno wykrywalny? Test Saliferta? Tam podczas pomiaru następuję zmętnienie wody - to normalne. Oceniasz kolor zmętnienia.

W tak niskim pH (zakładając ze pomiar dokładny) amoniak nie jest toksyczny po istnieje w postaci jonu NH4+.

Amoniak test JBL zabarwia sie ale jest poniżej więc raczej wykrywalny. Ca mam 380 KH 9.

Ph Metr kalibrowałem dziś przed pomiarami, chociaż po miesiacu rozkalibrował się o 0,05 więc chyba całkiem dobrze trzyma. Jedna kostka mrożonek? Ja podaję ćwiartkę kostki.

No i stało się, wyczyściłem cyrkulatory i z pieknie napompowanej sinularii i Goniopory zostały wspomnienia. Wszystko faluje jak diabli i się pokurczyło, szorstnik się schował, Xenia faluje zamiast pulsowac, Euphylia sie pochowała :( i weź tu bądź mądry)

Edytowane przez lapsiak84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Tester bakterie , proponuję Ci zastosować bakterie które mają za zadanie by cykl azotowy działał poprawnie z Polskiej firmy AF Bio S są to bakterie nitryfikacyjne , dodatkowo bakterie Pro Bio S czyli bakterie probiotyczne które obniża Ci nutrienty czyli PO4 i NO3 do tego mile widziana pożywka Pro F . Pamiętaj podstawą działania każdego zbiornika wodnego są bakterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie lałem, ale od 3 dni przestałem bo zakwit mam zielonych glonów, uzalezniłem to od nadmiaru bakterii. Nie?? Mam kroplówkę http://erybka.pl/product-pol-8852-Prodibio-Dosen-Drop.html

tylko za cholere nie moge ustawić jednek kropli na dzień. Jak to zrobić tym pokrętłem aby kapała jedna kropla dziennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ustawienie "kroplówki" na 1 kroplę na dzień graniczy z CUDEM

dozować ręcznie - strzykawka 2cm + igła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.