Skocz do zawartości
ZaKs

Projekt sump'a do akwarium 350 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Został mi ostatni element układanki przed zalaniem czyli SUMP. Akwarium ma objętość około 350 litrów. Planuje głównie miękasy i LPSy.

Niestety nie mam za wiele miejsca pod szafką bo akwarium jest częściowo w ścianie

Poniżej wstępy projekt. Konstruktywna krytyka mile widziana.

sump

Zaks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, prosty dobry projekt bez wodotrysków. Jedynie obniżył bym o kilka cm wysokość sumpa bo miałem kiedyś wysoki na 40cm i szału można dostać przy obsłudze.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz zamiar trzymać w szykanie ale jeśli jakieś media to może zrób 6 cm aby móc tam spokojnie włożyć rękę. I jako że masz zamiar wstawić BK 200 mini to wysokość przegrody, która ustawi wysokość wody w komorze odpieniacza na wysokość 20 cm.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli miedzy przegrodami jest polka na kratke z wata to chyba dobrze zeby woda sie lala na nia a nie od dolu co wymusz zrobienie jeszcze jednej polki no ale tylko wtedy jak to na jaks filtracje machcaniczna


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kicajec dobrze zwrócił uwagę - zrób wpad wody od góry do szykany a wyjście potem woda dołem do kolejnej przegrody - nie musi być duża 2-3 wystarczą aby tylko spowodować że woda do komory pompy też wpadała od góry


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem odległość między przegrodami do 6 cm. Tak jak się domyśliliście założenie jest takie że będzie tam kratka rastrowa z adsorberami oraz siporaxem.

Co z przepływem wody ? Nie powinienem zamienić przegród między sobą żeby zamienić kierunek przepływu ?

Wysokości jeszcze nie obniżam bo muszę policzyć ile wody mi spłynie z akwa po wyłączeniu prądu.

Jakie mam założyć spiętrzenie wody przy takim kominie ?

komin

sump2

Zaks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spiętrzenie zależy chyba od mocy pompy mnie przy podobnym new jet 2300 nie przelewała powyżej no chyba ze zastawimy bardziej zawor na splywie

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.