Skocz do zawartości
szczuply85

KH spadajace

Rekomendowane odpowiedzi

W sumpie

Zawsze kiedy gasnie swiatlo w akwarium zapalamy w sumpie

Mozesz to podlaczyc naturalnie pod czasowke


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio to musze sobie taka lampe sprawic w najblizszych dniach.a co do kh to bede monitorowal i jak cos to napisze i cos mi doradzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjol skale wsadzi glon i swieci tak po za tym ma swicic dla bakterii i inego zycia

W zbiorniku tez niema glonow a jak swiecisz ph wzrasta

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po dzisiejszym badaniu parametrow testami saliferta:

Zasolenie 1024

Temperatura 25 C

NO3 10 ppm

Ca 420 ppm

Mg 1410 ppm

pH 7,8 dKH

KH 7 dKH

PO4 0,02 ppm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel masz watek ze swojim zbiornikiem tu na forum ?


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej stopce masz link a tam opis mojego baniaka


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter nie mam takiego linku z opisem swojego baniaka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel nie chodzi o to czy masz link w stopce czy go nie masz, tylko o to czy założyłeś swój temat na forum i opisujesz swój baniak krok po kroku.

Link to kwestia użytkownika, czy poda czy nie.

Edytowane przez p_szubert (wyświetl historię edycji)

90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takiego tematu na forum nie zakladalem bo do tej pory nie mialem zadnych problemow z akwa :) a teraz przestraszylem o te KH ze jest za niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel jesli zalozysz wlasny temat ze swoim zbiornikiem w dziale nasze akwaria

Bedzie latwiej podpowiedziec ci w roznych problemach, dzis i w przyszlosci..

Niemajac wiedzy odnosnie twojego zbiornika kazda z podpowiedzi moze byc szkodliwa

To jest moj zbiornik http://nano-reef.pl/topic/72254-marine-sps-tank-216

Opisalem sprzet plany i wszystkie dzialania.

Jestes osoba poczatkujaca bedziesz wymagac jeszcze wiele podpowiedzi, pisanie we wlasnym temacie bedzie latwiejsze

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter jak bede miec chwile to popracuje nad moim tematem o moim akwa :D dzieki za wszystkie rady z twojej strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się tutaj z pytaniem żeby nie zakładać kolejnego tematu o KH. Mam pytania otóż wczoraj robiłem testy saliferta. Wyszło że mam bardzo niskie kh-5,6, pozostałe parametry pH-7,9 ,Mg -1360, Ca-400, NO3 <1, PO4-0. Zbiornik 360l + sump.Obecnie stosowana sól ma niskie KH 7,7. Objętość wody w systemie ok.420l. Zbiornik jest prowadzony na podmiankach + sporadycznie była dozowana woda wapienna i płyn podnoszący magnez. Długo broniłem się przed metodą Ballinga! Zamówiłem wczoraj proszki do tej metody, ponadto rozpuściłem już według tabeli sodę na 1 litr i wiem też ile należy dodać roztworu aby otrzymać KH 7. Pytanie ile go wlać bezpiecznie na raz i czy wlać wszystko jednego dnia? np. rano 10ml za godzinę kolejne 10ml i tak dalej aż uzyskam KH 7? Drugie pytanie jak to wygląda z Ballingiem wlewanie 3 roztworów? 10ml roztworu wapna, za 20 minut 10ml sody, za kolejne 20min 10ml sbs. Po godzinie powtarzam i tak dalej aż wleje 3x100ml każdego roztworu. Czy od razu 100ml pierwszego a po 20min roztwór 2 i 3?Jaka jest bezpieczna dawka w ml danego roztworu podana na raz do tego systemu? Proszę o odpowiedź gdyż w Ballingu jestem zielony. Wiem co mam zrobić, ale nie wiem jak :baby:


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli w tym sporym akwarium bedziesz stosowal Ballinga, to kupno pomp dozujacych raczej Cie nie ominie. Tam przewaznie rozdziela sie dzienne dawki na 10 lub wiecej malych, takze podajac trzy roztwory, nie jestes w stanie robic tego recznie, 30 x na dobe.

Po 10 ml mozesz recznie podawac, w tym litrazu to mala ilosc. 100 ml to juz spora dawka jak na jedno dozowanie.

W zasadzie, to jedynie kH masz odrobine za niskie... Reszta jest przeciez ok, to po co zmieniac ?

Moze najpierw zrob sobie probe i dolej w ciagu doby 100 ml roztworu na podwyzszenie kH i sprawdz wynik testem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o podbicie KH mi chodziło. Reszta to na przyszłość utrzymania dziennych stałych parametrów. Czyli dawki po 10ml są odpowiednie


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 ml to przy Twoim litrazu zupelnie bezpieczna ilosc. Ciekawe, czy juz masz zuzycie czy to kH tak sobie spadlo "bez powodu" przy dojrzewaniu. No ale to pokaza testy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej korale wciągnęły bo widać że urosły zwłaszcza czerwone montipory i zielone seriatopory. Wczoraj od południa do wieczora wlałem łącznie 45ml sody i dzisiaj rano 10ml przed wyjściem do pracy. Właśnie nie wiedziałem czy dobrze robie bo w kalkulatorze pisało ile dolać, ale nie wiedziałem w jakich dawkach to wlać. Bałem się lać więcej aby nic nie poleciało. Jak sprawdzę dobowe wahania i będą duże to zaopatrzę się w potrójną pompę sterowaną. Ale najpierw muszę wyprostować KH. Dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Steron (wyświetl historię edycji)

Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w miarę bezpiecznie podbijać kh.

Dodam, iż nie stosuję żadnej metody tylko co tygodniowe podmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.