Skocz do zawartości
Green

nowe 160l-170l :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po walce z rodzinką o większy baniaq i miejsce pod baniaq postanowiłem założyć akwarium około 160-170l wymiary długość 90cm Wysokość 42 cm [wysokość może ulec zmianie] szerokość 48cm[może ulec zmianie]

Sprzęt:

-Odpieniacz resunsk300 wiem że za mały do takiego akwa ale ma być też refugium

-pompa obiegowa newa jet 1200 nie za mała nie za duża odpowiednia?

-grzałka aquael comfort zone gold 100w albo 200w

-lampa t5 4x 39 w nie za mało ni za dużo z korali to raczej wszystkie lps,miękkie i sps

-pompki cyrkulacyjne sam nie wiem jakie dobrać

-i nie wiem czy jest jeszcze coś ze sprzętu co trzeba :p

Obsada rybna to:

2xamphiron occelaris

x1zebrasoma flavescens

x1halichoeres chrysus

x3-x5 chromis vanderbiliti

x1amblyeleotris wheeleri

x1heniochus dipreutes

x1pseudochromis fridmani

x1gramma loreto

w sumie ryb wyjdzie 11-13

która z ryb średnio pasuje lub wogóle nie pasuje ?I czy nie za duzo sobie ryb zaplanowałem? :coffee:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no witamy kolejną solniczke w tarnowie. Za dużo pytań na raz zadałeś i aby na to odpowiedzieć, trzeba by wykład na 2 strony zrobić. Jeśli zapał Cie nie opuści, to z czasem wszystkiego sie dowiesz. Pseudo odpieniacz jaki podałeś zmienimy ma bank bo ten resun jest dobry do piko rafy. Pompa obieg i światło ok. Ryb musisz połowe odrzucić a na pewno zebrasome. Chyba że kupisz taką o wielkości 5zł :smiling:


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej odpieniek juz kupiny więc taki będzie a ma być też refugium więc nie szukałęm za bardzo odpowiednich odpieniaczy a czemu akurat zebrasome widziałęm tę rybę na żywo i nie jest jakaś z adhd :) spokojnie pływa między skałami a ryby te co podałem to tylko te które mi się spodobały i nie były za duże a może mi ktoś powiedzieć jakie pompy cyrkulacujne i wytłumaczyć mi po co jest rewizja w sumpie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NJ 1200 bedzie zdecydowanie za slaba,rewizja jest na dobry sen ;) (w przypadku zatkania sie splywu woda do sumpa powroci wlasnie rewizja.

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak masz miejsce to rób 90x50x50, odpieniacz za słaby i refugium się nie zasłaniaj :) powinieneś mieć coś w okolicy Deltec SC 1350/1351 - szczególnie jak zwiększysz to podanych przeze mnie. Obieg za słaby - brałbym coś w okolicy 3000/h, grzałka 100 W może być za mało chyba że masz "ciepły" pokój, lampa 6x39, pompy 2 sztuki RW8/WP-25 wystarczą w zupełności.

Nad babką bym 2 razy pomyślał zanim bym kupił a zebrasome jak kupi małą to spokojnie mu popływa trochę nie wiem czy bardziej tu nie pasuje heniochus diphreutes ale to może jeszcze ktoś się wypowie i może zamiast stada chromisów pomyśleć o hexatenii

p.s.

komin czy pudełko?

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce robić akwa na 50 cm wysokie odpieniacz wiem że słaby ale taki mam i już nie zmienie z resztą refugium ma być duże a na serio ta 1200 za mała? a może być 1700?grzałki jeszcze nie mam więc kupie 200w na wszelki wypadek a lampa ma prawie 160w a akwarium ma mieć około 160-170l więc raczej bez sensu jest kupowanie mocniejszej lampy :baby: i czemu na babuchną mam się zastanwiać czyżby zawodowy skoczek czy może "piaskarka skalna"?chromiski to tak obowiązkowo do takich średnich i dużych akwariumów a hexa mi się nie podoba widziałęm ją na zywo 4 lata temu xD :p ale może kupie hexę

PS: komin w rogu ma być :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się uparłeś na tego resuna, najpierw kupiłeś potem pytasz czy może być, a jak dostajesz odpowiedź że nie może to i tak zostaje.

Jak jest nowy to go oddaj do sklepu, powinni przyjąć. Nie musisz od razu kupować delteca. Popatrz na targowisku, może coś wypatrzysz, albo napisz do forumowych magików to Ci zrobią lub podpowiedzą jak zrobić. Obieg zobacz sobie Jebao DC3000, ma regulację i ustawisz sobie jak chcesz i prądu mniej żre bo jest DC - prąd stały. Lampę możesz zrobić sam na ledach, powinno wystarczyć coś w okolicy 100-120W na taki zbiornik. Na plus ledów to to że mniej prądu, fajne bliki, możliwość wschodów i zachodów po dołożeniu sterownika, i nie musisz wymieniać jak T5 co 6mc-y. Ale co kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej nie chce odpieńka dlatego że chcę zrobić naturalną filtrację czyli refugiumi chyba zastanowie się nad piaskiem to się chyba dsb nazywa ale muszę o tym poczytać :baby: a resun jest na wszelki wypadek gdbyby glony padły i żeby trochę wodę napowietrzył ta jebao troche za droga chcę zrobić akwarium niskim kosztem ale dobrze :yes na razie nie będę kompinował z ledami i kupię zwykłą belkę chinola jak będzie za mało światła to coś się dołoży z ledów w tedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby jeszcze ktoś się wypowiedzieć na temat obsady pomp cyrkulacyjnych i najlepiej do całej reszty? :p

Zapomniałem dodać że nie wiem jakiej wielkości sump zrobić :) ile komór itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ant za linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rybach narazie zapomni do tematu mozna wrocic za kilka tygodni, na przyklad szesc czy osiem jak zbiornik bedzie gotowy

Ilosc ryb dobieramy pod warunki filtracyjne i wielkosc zbiornika ty jak narazie nie jestes pewien co bedzie

Napewno Refugium i co jeszcze ?

To jest najwazniejsza decyzja ktora uzaleznia dobor calego sprzetu

Korale miekasy,lps,sps 170 litrow odpada trzeba podjac decyzje albo albo

Powoli poczytaj jeszcze badz pewien swojej decyzji


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka ma być refugium+dsb no i może siporax :) A ryby no tak tylko chciałem wiedzieć jakie mogą być z tych co podałem do tego litrażu

:p A jeśli chodzi o korale to jeśli dobrze zrozumiałem to miękasy lps i sps nie mogą być z sobą z miękkich planowałem:

ricordee

discosomy

rhodactisy

sinularie green fluo

gorgonie

capnelle-tego capka już mam więc nic nie poradzę że będzie to mój pierwszy koral więc go nie sprzedam ;)

xenie

braireum

zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego że szukam dośc tanich pompek cyrkulacyjnych znalazłem te :

http://allegro.pl/pompa-cyrkulacyjna-falownik-podwojny-jeneca-i5194633194.html i tą na tył jedna by szła ten łebek za skałkę a drugi przez jaskinię w skale jeśłi bym zrobił i bym mógł jakiegoś niefoto lub kilka tam wsadzić :p

http://allegro.pl/jvp-102-pompa-cyrkulacyjna-5000l-h-i5168220083.html - takie to 2 na przód akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi autorze! Będzie troszkę nie na temat, ale mam dla Ciebie prezent:

.............. oraz ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,.

Wykorzystaj je dobrze i nie obawiaj się poprosić o więcej.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego że szukam dośc tanich pompek cyrkulacyjnych znalazłem te :

http://allegro.pl/po...5194633194.html i tą na tył jedna by szła ten łebek za skałkę a drugi przez jaskinię w skale jeśłi bym zrobił i bym mógł jakiegoś niefoto lub kilka tam wsadzić :p

http://allegro.pl/jv...5168220083.html - takie to 2 na przód akwa

Ogólnie wiem po sobie ,że człowiek na początku chce przyoszczędzić ale szczerze powiem nie warto.Bo z tych pomp cyrkulacyjnych po korzystasz kilka miesięcy i będą problemy wirnik będzie się zacinać po ponownym starcie lub będzie pracować odwrotnie itp.. A realny przepływ jest na o połowę mniejszy.Z falowników masz wiele różnych dobrych firm jak hydor koralia,tunze,jebao,Newa wave,aquael reef circulator. No ale ja do niczego nie namawiam jeśli chcesz tanie to możesz kupić ale licz się z takimi problemami :yes


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ninja:

możesz rozwinąć temat - ???

Kropki i przecinki. Chodzi o wzbogacenie postów o te elementy.

;)

Pozdrawiam

Leel00

Edytowane przez Leel00 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robteos- Wiem że wirnik kręci się czasem w drugą stronę bo mam tera jvp pompke w 30l ale znalazłem jeszcze takie pompki:

http://erybka.pl/pro...tream-6020.html

http://erybka.pl/pro...Jebao-RW-4.html - ewentualnie ta + jakiś chinol i ta nanostream ale boję się że na rw by całym zbiornikiem by targała od środka :p a czy rw 4 nie będzie za mała a rw8 za duża?

a i jeszcze chciałem się spytać o jakieś świetlówki 39w 4 szt jakiś fajny zestawik :).

PS: LEEL dzięki za prezent przyda mi się :p

Edytowane przez Green (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.