Skocz do zawartości
Shihwa

ślimak, który zjada Caulastree

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od miesiąca powoli pada mi Caulastrea, główka po główce, tydzień temu padła mi Euphyllia. Parametry mam w normie, to znaczy:

PO4 - 0

NO3 - 2

KH - 7,7

Ca - 430

Mg - 1380

Zasolenie- 1,025

Zastanawiam się, czy jest możliwe, że ślimak zjada mi korale? Dziś na Caulastrei przyłapałam takiego ślimaka jak na zdjęciu i parę razy spotkałam na koralach coś wyglądające jak Czaszołka - ale nie wiem czy ten zwierz może występować w akwarium morskim?

Bardzo proszę o odpowiedź czy któryś z tych ślimaków może mi zjadać korale?

post-22652-0-17279400-1430559830_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ten slimak nie rusza korali żywi się glonami i detrytusem. Mam ich setki w akwarium z róznymi koralami...

Parametry które mierzysz są ok. Problem tkwi w tym czego nie mierzysz. Wystarczy że będzie brakowało jednego mikroelementu i niektóre korale mogą zdychac...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ślimak na zdjęciu wyglądaj jak strombus. Ta czaszołka to pewnie http://pl.reeflex.net/tiere/1641_Diodora_sp.htm


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, w takim razie ślimaki zostają w zbiorniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak te ślimaki zżerają LPS-y

u mnie w temacie strona 2 od postu 36 i 46 są zdjęcia

Tylko ślimak ma ciało w zielone centki wyląda jak strombus

---->http://nano-reef.pl/topic/58377-kostka-43l-po-poltora-roku-bez-dodatkow-aktualizajca/page__st__20

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

Twoj jest inny niz ten w Katowicach. U mnie tez takie sobie chodza, zyja, rozmnazaja sie, jedza glony z szyb (po zmroku). W dzien czesto siedza w gromadzie na wysokosci linii wodnej na szybach i pompach.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

Twoj jest inny niz ten w Katowicach. U mnie tez takie sobie chodza, zyja, rozmnazaja sie, jedza glony z szyb (po zmroku). W dzien czesto siedza w gromadzie na wysokosci linii wodnej na szybach i pompach.

Dokładnie tak za dnia chowają w rogach akwarium za pompą i w skale się a jak się zgasi światło to mnóstwo ich jest na szybach.

Mam caulastrea i euphylie ale widać nie zainteresowane niczym innym niż skała i szyby.

Zdecydowanie inny ślimak u kolegi z Łodzi.A tu widzę columbella.

Pokaż lepiej caulastrea.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to brak jest w wodzie mikroelementów a nie są to ślimaki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślimaki na bank nie są problemem - jak napisał Konrad i Mattz - jadają (jeśli chodzą po koralach) to co już jest martwe na nich - czyszczą. W wodzie czegoś brakuje - lejesz jakieś mikro/ jak karmisz - może brak jedzenia?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caulastrea nie wymaga lania czegokolwiek , najtańsza sól w zupełności wystarczy jej zapotrzebowaniom u mnie tak z praktyki ponad pół roku było , teraz co prawda bogatsza ale nic to nie zmieniło. Jeśli woda nie jest igłą wyszlifowana też nie trzeba dokarmiać jej, chociaż można na szybszy wzrost ale odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co pisze, u mnie sprawcą był slimak, wpieprzał co jakis czas glowke lpsa raz go sciągałem to rurke miał wetknietą głeboko w mordke euphylli. Kiedy go wywalilem problem sie juz nie pojawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam strombusa, turbo, astralium i pierdylion maleńkich slimaczkow, których rasy nie znam. Strombus zainteresowany jest jedynie odkurzaniem piachu oraz oblizywaniem skał i szyb. Rano zakopuje się w piachu, a kolo 18tej zaczyna odkurzać i tak do rana. Nie widziałam dotąd, żeby wkładał trąbę w jakikolwiek koral, najwyżej zawadzi muszlą i przewróci lub skrzywi. Łażenie po szybie nie wychodzi mu tak sprawnie jak astralium czy turbo, bo często spada, a pozostałym się to nie zdarza :) żaden slimak u mnie nie rusza korala. Może z ślimakami jest tak, jak z asterinami -u jednych są pożyteczne a u innych niszczą. Czy to możliwe, że zabierają się za korale, bo brakuje im ulubionego pożywienia?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.