Skocz do zawartości
tadzik443

Problem z euphylliami

Rekomendowane odpowiedzi

Co do termometru (zależy od skali, ale zawsze) zrób pomiar w 0'C (woda z lodem). Zawsze to jakiś wskaźnik. Ewenualnie wycieczka do sklepu i wybór jednago z kilku, które wskazują tą samą temperaturę...itd itp. A co do euphylli - pisałeś o glucie i odchodzeniu od podstawy. Brown Jelly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik, ja kupiłem termometr elektroniczny w Aquario 20zł do mierzenia temperatury solanki, z moim głównym termometrem który steruje chłodzeniem i grzaniem różnica w pomiarze jest 0,1 C'

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak co do euphylli

1 jest na szczece i nie dam rady jej oddzielic w zaden sposob nie jestem w stanie jej pociac kolo brazowego gluta z resztki euphylli ladnie sie pompuje a nadal traci tkanke

2 w drugim akwa oddzielenie lebkow nie pomaga szla glowka za glowka

co do brown jelly mozliwe ze to jest to ale jak z tym walczyc ewentualnie

a termometr mam tez niby akwarystyczny tylko dlaczego 2 inne pokazuja calkowicie inna temperature cos mi sie wydaje ze te pseudo termometry do 30zl to jak masz szczescie to moze dobrze pokazuje ale to 1 na 10 byc moze faktycznie mam 28oC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Brown stosuje się detreomycynę (chloramfenikol) 1,5g na 1dm3, Moczenie około 10 minut co 3-4h, powtarzane 3-4 razy. Ewentualnie płukanie w RO + wodny r-r płynu Lugola(10 kr/dm3 ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z kad brac te lekarstwa normalnie w aptece?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomoglo Ci ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie pomogło. Marna była, pokurczona, zaglucona i odklejona. Po kuracji wyszła w miarę na prostą....

Piszę " w miarę" bi to była strasznie zabiedzona euphyllia, otrzymana ze sklepu jako gratis, "na próbę" czy przeżyje w nowo uruchomionym zbiorniku. Bez główki. Syfić się zaczęła jakieś 2 miesiące po włożeniu, ale piękna nigdy nie była.

Edytowane przez Leel00 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Brown stosuje się detreomycynę (chloramfenikol) 1,5g na 1dm3,

(...)

podpytam - skąd te proporcje masz?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpytam - skąd te proporcje masz?

Wygrzebane na jakiejś zagramanicznej stronce. Wybacz - nie pomne teraz gdzie. Przyznam - dawka uderzeniowa, ale .... podziałało

Edytowane przez Leel00 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebane na jakiejś zagramanicznej stronce. Wybacz - nie pomne teraz gdzie. Przyznam - dawka uderzeniowa, ale .... podziałało

dzięki bo właśnie nigdzie nie mogłem doczytać jak to rozrobić jak już udało mi się to zdobyć w czystej formie proszku


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak może z innej beczki do tego tematu, czy jesteś pewien, że koral nie jest uszkodzony mechanicznie? Np. przez Błazenki, które czasami próbują w nim zamieszkać i w popłochu kaleczą ciało korala o jego własny ostry szkielet? Tak zauważyłem, że jeden Błazenek na zdjęciach pływa w pobliżu. Euphyllia jest dość wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to powinien być podpięty..

moje euphylie to flaki a reszta sps i lps bajka :)

CO Z TYMI EUPHYLIAMI SIE DZIEJE!!!parametry super i co dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak może z innej beczki do tego tematu, czy jesteś pewien, że koral nie jest uszkodzony mechanicznie? Np. przez Błazenki, które czasami próbują w nim zamieszkać i w popłochu kaleczą ciało korala o jego własny ostry szkielet? Tak zauważyłem, że jeden Błazenek na zdjęciach pływa w pobliżu. Euphyllia jest dość wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne.

Ten blazenek mieszkal w euphylli to fakt ale wszystko bylo w pozadku bez problemu i to nie dzien lub 2 tylko caly czas mieszkal w niej pozniej blazenka sprzedalem i parenascie dni pozniej sie zaczelo ale to jezeli chodzi o te akwarium inne euphyllie nie widoczne na zdjeciu bo szybka aparatu sie szczaskala i nie jestem w stanie zrobic fotek co nie zmienia faktu ze reszta euphylli w pelni zdrowa a w duzym akwarium zostaly 2 gatunki po 1 glowce bo ostatnie 3 glowki ktore mi padaly ktore jeszcze byly dobre sprzedalem bo i tak by mi polecialy

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Duze akwa chcialem obsadzic samymi euphylliami no ale niestety nie stac mnie na wydawanie kasy ktora za parenascie dni i tak zginie szkoda zwierzaczka i forsy moze jak sie dowiem jaka jest przyczyna wtedy moge wrocic do euphylli a ten brown jelly moze sie przeniesc na calustrea dunkanopsemie lub catalophyllie ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.