Skocz do zawartości
Kwiatek

T5 co wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Za okolo 1,5 mc planuje wymienic swietlowki swoje.

W tej chwili mam 2x39W AM 10kk. i 2x39W aktyniczne.

Jakos srednio jestem zadowolony a moze tylko dlatego ze innych nie widzialem :(

Musze cos wybrac tylko co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te swieca okolo 1 mc + no i 0,5 mc troszke wczesniej zabawy itd.

@Jalos, @andrniew - a ktore dokladnie ATI i co ile wtedy wymiana przy tych swietlowkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem tylko ati wchodza w gre.

ja dalbym jedna biala - blue special. dwie niebieskie - blue plus i jedna fioletowa - blue actynic


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem od razu ze stateczniki sa spiete tak 2x39 biale i 2x39 aktynika i pala sie 2 biale i 2 aktyniki innego rozwiazania nie moge zstosowac.

@lechu nie podoba mi sie kolor swiatla ani bialego ani aktynicznego.

I jeszcze nie wiem czy BLV 10kk HQI nie poleci do wymiany bo tez jest za zolte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek no widzisz - ja tez lubie niebiesko - w przyszlym akwarium dam dwa hqi 250w 20kk i do tego aktynika i fioletowe ati


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwiatek ja wszystko rozumiem ale wymiana świetlówek po 3 miesiącach świecenia nad baniakiem tylko ze skałą sugeruje na lekką paranoje :wink (bez urazy). potrzymaj je jeszcze z pól roku, włożysz w tym czasie do baniaka jakieś korale to będzie to miało sens. a tak wydasz ileś tam złociszy na nowe imho niepotrzebne świetlówki, które będa ci świeciły nad praktycznie niezasiedlonym baniakiem. poczekaj zawsze zdążysz wydać tą kasę na nowe świetlówki. kup sobie nowe świetlówki na prezent noworoczny :(

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toś mnie uspokoił - przez chwile myslałem że już stwierdziłeś spadek emisji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jałoś :

@Kwiatek ja wszystko rozumiem ale wymiana świetlówek po 3 miesiącach świecenia nad baniakiem tylko ze skałą sugeruje na lekką paranoje :wink (bez urazy). potrzymaj je jeszcze z pól roku, włożysz w tym czasie do baniaka jakieś korale to będzie to miało sens.

Masz racje jak zwykle ale:

1. Chce sie przygotowac :(

2. Nerwy jak widze to swiatlo siegaja zenitu :) wiec nawet dla mojego dobrego samopoczucia musze cos z tym zrobic. Nie dzis na jutro ale w przeciagu 1-2 mc tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrniew

No wlasnie nie tylko swietlowek jest jeszcze HQI 150W w tej chwili BLV 10kk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smialo moge polecic ATI actinic blue kolory korali nie do porownania jedyna wada to cena


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki sklep ma az tyle ATI w ofercie ?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki sklep ma az tyle ATI w ofercie ?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam T5 Giesemanna. Sa tanie a swiatlo z pewnoscia nie gorsze niz ATI, sam uzywam AquaBlue+ (ok 15000K) i jestem bardzo zadowolony.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI ma Tryc w Wawie i Osmalek we Włocławku


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

@Kwiatek ,jeśli uzywasz HQI , to zmienia postac rzeczy.

W takim razie proponuje dac do hqi:

2x ATI blue plus

2x Ati actinic blue

W takim zestawieniu będziesz miał takie kolorki ,że zeovith sie chowa.

pozdrawiam

Dzieki andrniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. miałem w akwa 2x10kk i 2xniebieska sylwania teraz zmieniłem jedną parę na ATI biała i blu plus, powiem ze wrażenie na mnie nie zrobiły( a nawet sie rochę zawiodłem) niebieskie świacą prawie identycznie jedynia różnica ze biała sylwania jest trochę różowa. łącznie świecą lepiej niz same sylwanie ale osobno poszczególne pary mnie się nie podobają ( para sylwanii jest za różowa a para ATI jest za sina) zważywszy na cenę za świetlówki 30zł do 70 za ATI nie są warte tej kasy , założę jeszcze blu actynic- może podbuduje reputacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje testować wiele świetlówek i w moim przekonaniu nie maja sobie równych > Prawda ,że do tanich nie należą , ale jakośc kosztuje. Refugium oświetlam w połączeniu ATI + Sylvania i różnica jest duża na korzyśc ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakość:( ATI opakowanie tez maja ciekawe:) dla mnie nie ma to znaczenia ale jak je dostałe to się uśmiechnałem. jesli chodzi o białe to różnica jest głównie w barwie ( maja odmienne zdecydowanie) ale niebieskie to minimalnia moc ta sama barwa prawie identyczna ATI jest bardziej niebieska sylwania minimlanie błękitna. taksamo zawiedziony byłem świetlówkami JBL - słabiutkie są:)

jakie masz swietóeki w refugium białe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W refugium mam ATI aquable special i Sylvania 10.000K. Zauważ ,że biała ATI ,jesli to jest aquablue to nie jest do końca biała . Jest to stosunek 60/40 niebieskiego do białego, wiec nie można porównywac takiej świetlówki do innych o typowej barwie białej.

Opakowania , masz racje nie sa wyszukane :(, jak wiekszośc opakowań sprzętu ATI.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama barwa swietlowek ATI to jedno ale chodzi bardziej o wybarwienie korali. pod ATI acropora z brazowej zrobila sie zielona to caly urok ATI


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.